Konradzki- Socha: "Ale urwał", Kto winny?

poza dwoma kółkami
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Konradzki- Socha: "Ale urwał", Kto winny?

Post autor: marek79 »

Prawda
Czy
Fałsz
Kornacki i Socha - Zakup Kontrolowany - Urwanie drzwi w Maserati GranTurismo
podobno emisja będzie w sobotę 17 Marca 2012
Nie wiem jak wy ale ja już ustawiłem w kolejce do bloku reklamowego :yaho:
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1379
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: colles »

mishieck pisze:
Genek pisze:i po wypłacie :grin:
Mandat dostał kierowca autobusu. Są równi i równiejsi... :thumbsdown:

no chyba zartujesz....
przeciez ewidentnie wina kierowcy :))
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: Jaro-Ino »

Pierwsza rzecz: jak to może być wina kierowcy autobusu skoro nie można zatrzymywać się na przystanku i w pobliżu jakimkolwiek pojazdem poza autobusem? (Pomijamy tu przypadki awarii lub zagrożenia życia)
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: mishieck »

No własnie że dostał kierwca MZK...
Drogówka, która przyjechała na miejsce oceniła sytuację i wystawiła mandat… - „dla kierowcy autobusu” - pisze Super Express. Dlaczego? – (...) jego samochód się poruszał, a nasz nie. Nieporuszający się samochód nie może spowodować kolizji drogowej – tłumaczył w TVN24 Kornacki.
http://www.mmwarszawa.pl/406358/2012/3/ ... gory=video
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: Jaro-Ino »

Nic tlyko przyklasnąć głupocie. A to, że nie wolno otwierać samochodu bez upewnienia się czy nie stworzy to zagrożenia? Przecież autobus stał 1m od samochodu. Jakby się ciągle zastanawiać czy nie zahacze kogoś, bo ktoś otworzy ptrowe drzwi na oścież to nie szło by ruszyć do przodu :egh: :egh: :egh:

Równi i równiejsi...... Powinni przysolić temuz maserati ze 2000 zł za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym.

Na miejscu kierowcy nie przyjąłbym mandatu. To Maserati nie miało prawa tam stać.

Ech, wkurzyłem się....

:drinking:
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: mishieck »

To jest w ogóle ciekawa interpretacja.
Jedziesz moto, taksiarz otwiera drzwi, ty walisz- kogo wina? Twoja - bo on się przecież nie poruszał :banghead:

Pierdole, nakleję sobie logo TVN na moto i też nie będę dostawał mandatów... :fuck:
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

nie do konca bo otwieranie dzwi jest zabronione bez wczesniejszego upewnienia sie ze nie spowodujesz zagrozenia w ruchu (czyli w korku jak ci koles otworzy drzwi przed moto to jego wina) ale jesli stoi samochod (nawet w niedozwolonym miejscu na zakazie czy hydrancie) i ty zachaczysz go (nawet jesli ma otwarte drzwi) jest wina twoja

czym roznia sie te dwa przypadki?

- w pierwszym przyczyna bylo otworzenie drzwi
- w drugim to ze nie zauwazyles otwartch juz wczesniej drzwi (nie zostaly otwarte bezposrednio w momencie zdarzenia)

Jesli dzwi od maserati zostaly by otwarte w momencei jak autobus jedzie byla by wina maserati
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: przeszczep »

mishieck pisze:To jest w ogóle ciekawa interpretacja.
Jedziesz moto, taksiarz otwiera drzwi, ty walisz- kogo wina? Twoja - bo on się przecież nie poruszał :banghead:

Pierdole, nakleję sobie logo TVN na moto i też nie będę dostawał mandatów... :fuck:
Dokładnie tak jest. Mijając pojazd musisz zachować ostrożność i jeżeli walniesz w kogoś wysiadającego z samochodu to zawsze będzie twoja wina. Taka wykładnia kiedyś była wałkowana na forach i z tego co pamiętam, tak policjanci zawsze orzekali.

ED:
Co do autobusu i otwartych drzwi, to oczywiście, że wina jest kierowcy autobusu.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

przeszczep pisze:
mishieck pisze:To jest w ogóle ciekawa interpretacja.
Jedziesz moto, taksiarz otwiera drzwi, ty walisz- kogo wina? Twoja - bo on się przecież nie poruszał :banghead:

Pierdole, nakleję sobie logo TVN na moto i też nie będę dostawał mandatów... :fuck:
Dokładnie tak jest. Mijając pojazd musisz zachować ostrożność i jeżeli walniesz w kogoś wysiadającego z samochodu to zawsze będzie twoja wina. Taka wykładnia kiedyś była wałkowana na forach i z tego co pamiętam, tak policjanci zawsze orzekali.

ED:
Co do autobusu i otwartych drzwi, to oczywiście, że wina jest kierowcy autobusu.
Nie zgodze sie ponieważ na jezdni nie mozna wysiadac i otwierac drzwi bez upewnienia sie ze nie stworzymy zagrozenia w ruchu

Zwroccie uwage ze drzwi od maserati byly juz otwarte jak autobus ruszal i tu jest problem jak by koles otworzyl je jak autobus juz jechal bylaby jego wina
Ostatnio zmieniony 15.03.2012, 22:08 przez airwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: przeszczep »

Na jezdni tak :)

W sensie że się z tobą zgadzam :P
exuser87

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: exuser87 »

Koledzy proponuje sięgnąć po kodeks drogowy i przypomnieć sobie: Postój, zatrzymanie, omijanie, wymijanie itp.
Przepraszam za off top. Jak dla mnie winny kierowca autobusu. A pojazd z tego co widzę, to zatrzymała pani Socha a czepiacie się biednego faceta :tongue:
Ostatnio zmieniony 15.03.2012, 22:10 przez exuser87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

nawet jak zaparkujesz na chodniku lub w zatoczce parkingowej to musisz sie upewnic czy otwierajac drzwi i wysiadajac nie spowodujesz zagrozenia
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: mishieck »

Art. 45. 1. Zabrania się: 3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: Jaro-Ino »

mishieck pisze:Art. 45. 1. Zabrania się: 3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
I tu było pozostawienie otwartych drzwi. Wina jest Maserati. Nie dość, że drzwi otwarte to jeszcze stał w miejscu niedozwolonym. Na miejscu kierowcy autobusu nie przyjąłbym mandatu. On stał daleko od samochodu, a to, że ktoś otworzył drzwi na styk do autobusu to nie wina kierowcy, bo on na to nic poradzić nie mógł. Wielu kierowców tirów w takiej sytuacji by odjechało, bo przy takim wietrze i masie pojazdu można nawet nie poczuć takiego muśnięcia innego pojazdu.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

Art. 23.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany: 2.) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;

jesli dzwi nawet sa otwarte jest to manewr omijania juz otwartych drzwi co innego jak by byly otwierane w momencie gdy autubos juz sie porusza
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

Jaro-Ino pisze:
mishieck pisze:Art. 45. 1. Zabrania się: 3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
I tu było pozostawienie otwartych drzwi. Wina jest Maserati. Nie dość, że drzwi otwarte to jeszcze stał w miejscu niedozwolonym. Na miejscu kierowcy autobusu nie przyjąłbym mandatu. On stał daleko od samochodu, a to, że ktoś otworzył drzwi na styk do autobusu to nie wina kierowcy, bo on na to nic poradzić nie mógł. Wielu kierowców tirów w takiej sytuacji by odjechało, bo przy takim wietrze i masie pojazdu można nawet nie poczuć takiego muśnięcia innego pojazdu.
jesli nie mozesz kontynuowac jazdy to nie mozesz tego robic nawet jesli osoba uniemozliwiajaca nam jazde lamie prawo od tego jest policja i ja nalezy wezwac.

to ze ktos lamie prawo nie upowaznia nas do niszczenia mienia

inna sytuacja ktos zablokwal ci wjazd do posesji to co wjedziesz na sile rysujac swoj i kolesia samochod? czyja wtedy bedzie wina? powinienes zadzwonic po policje / straz miejska i oni powinni zajac sie ta sprawa
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1379
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: colles »

ale zwroccie uwage ze drzwi byly zamkniete , autobus zaczyna ruszac a Korlacki otwiera drzwi i chce wsiasc ... to on powinien sie upewnic czy nie spowoduje zagrozenia w ruchu drogowym a nie kierowca..
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: airwolf »

colles pisze:ale zwroccie uwage ze drzwi byly zamkniete , autobus zaczyna ruszac a Korlacki otwiera drzwi i chce wsiasc ... to on powinien sie upewnic czy nie spowoduje zagrozenia w ruchu drogowym a nie kierowca..
ogladnij jeszcze raz drzwi zostaly otwarte przed ruszeniem autobusu wiem ze to jest ulamek sekundy wczesniej ale jednak drzwi pierwsze, dlatego dostal mandat kierowca autobusu bo bylo to nagrane, jak by nie tvn to pewnie mandat dostal by Kornacki za niezachowanie ostroznosci
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1379
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: colles »

ale to tak jakby ktos wrzucil kierowcy autobusu pod kola rower i tez bedzie wina kierowcy???
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TOP 10 Najlepsze filmiki

Post autor: robii23 »

colles właśnie to chciałem napisać. A dodatkowo najważniejsze są 17-19s gdzie widać że Kornacki wciąż trzyma drzwi (czyt. kontroluje ich otwieranie/otwiera je) gdy autobus toczy się (znaczy rusza). Co najwyżej dałbym obopólna winę czyli dla Kornackiego:
- zatrzymanie w niedozwolonym miejscu oraz niezachowanie ostrożności
a dla kierowcy autobusu
- pokażcie mi człowieka a ja wam dam paragraf - czy jakoś podobnie to szło :mouthshut:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość