Długie dystanse

motocyklowo
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Długie dystanse

Post autor: wojtekk »

Witam,

Jakie dziennie najdłuższe dystanse zdarzało Wam się pokonywać na Trampku? Chodzi mi o długie przeloty autostradami, trasami szybkiego ruchu – oszacowanie realnych dystansów. Wiem, że to subiektywne, więc z chęcią poznam subiektywne odczucia :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Długe dystanse

Post autor: jaro5000 »

ok.800km, ale wtedy już dupa boli. Dla mnie najprzyjemniejszy dystans, czyli taki który daje satysfakcję, człowiekowi, że ani za mało ani za dużo, to ok 300-400km. To jednak subiektywne. Z plecakiem jest gorzej zdecydowanie- po 400km miałem dość.
xl600v
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Długe dystanse

Post autor: TROJAN »

Komfortowo to 400-500 km , ostatnio strzeliłem 800 km z żoną wracajac z Krymu ale dupa bolała ale trzeba było ... to było czyste szaleństwo

W sobote lecimy z bróderem Kraków -Landeck , to jest 1015 km.......zobaczymy co z tego wyjdzie .

Bedzie bardzo trudno ze wzgledu na deszczową pogode ale taki mamy plan :grin:

pozdrawiam :thumbsup:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Długe dystanse

Post autor: wojtekk »

Wielkie dzięki za info Panowie. Tak sobie dumam jak to będzie po kupnie Alpka (a to już postanowione) będę musiał śmigać Polska - Holandia - 1200 km i zastanawiam się jak to realnie może wychodzić. Daj znać jak przelot 1000 km wyszedł, to będę miał porównanie :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Długe dystanse

Post autor: Piterek »

A który model Trampka chcesz kupić?
Bo 600 i 650 raczej do szybkich przelotów autostradowych się nie nadają, a skoro jak mówisz, chcesz śmigać Polska- Holandia, to raczej szutrami jechał nie będziesz...
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Długe dystanse

Post autor: wojtekk »

Piterek pisze:A który model Trampka chcesz kupić?
Bo 600 i 650 raczej do szybkich przelotów autostradowych się nie nadają, a skoro jak mówisz, chcesz śmigać Polska- Holandia, to raczej szutrami jechał nie będziesz...
Szutry, polne drogi itp- to na miejscu i tam będę go wykorzystywał (oraz zwiedzanie i dojazdy do pracy). Raz / dwa razy do roku przyjazd do Polski.

Czy 600 czy 650 - raczej nastawiam się na dobry stan z ciekawym osprzętem, niż dalsze zawężanie do pojemności. A prędkości nie potrzebuję. W ogóle to raczej powolny jestem :lol: , więc nie muszę mieć szlifierki. Stąd padło na Alpka
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Długe dystanse

Post autor: Thorin »

W takim razie pomyśl o tempomacie, mi po 700 km zaczynał nadgarstek odmawiać posłuszeństwa. I nie żałowałbym kasy na cichy kask :grin:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Długe dystanse

Post autor: Kisiel »

Moj najwiekszy dystans to ciut ponad 1200km. Dupa i plecy tak mnie bolaly ze marzylem by zejsc z moto. Druga sprawa podczas tego przelotu (z czego 900km bylo autostradami) pogubilem klocki w oponach. Przyjemne dystanse to tak do 500km
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Długe dystanse

Post autor: sqmir »

ciekawe to co piszecie. przy wzroście 185cm po godzinie jazdy nogi zaczynają mnie boleć i wtedy marzę o wyższym siodle.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Długe dystanse

Post autor: wojtekk »

Thorin pisze:W takim razie pomyśl o tempomacie, mi po 700 km zaczynał nadgarstek odmawiać posłuszeństwa. I nie żałowałbym kasy na cichy kask :grin:
Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Czy ktos sie orientuje ile tempomat do moto kosztuje? Super pomysl - nie myslalem o tym!!!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Długe dystanse

Post autor: Thorin »

wojtekk pisze:Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Czy ktos sie orientuje ile tempomat do moto kosztuje? Super pomysl - nie myslalem o tym!!!
Może będziesz rozczarowany ale chodzi o nakladkę na manetkę gazu, tak czy inaczej, sprawdza się z tego co piszą ludzie w sieci.
Link do sklepu http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... ts_id=9949
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Długe dystanse

Post autor: TROJAN »

sqmir pisze:ciekawe to co piszecie. przy wzroście 185cm po godzinie jazdy nogi zaczynają mnie boleć i wtedy marzę o wyższym siodle.

Ja mam taki numer jak Ty tylko w lewej nodze w kolanie ale dopiero po około 4 godz jazdy
Wtedy zatrzymuje sie dosłownie na 2 min i dawaj dalej albo wstaje na moto na 20 sek i mam spokój :lol:
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Długe dystanse

Post autor: Mistruś »

A ja mam "prawie" :smile: 170 wzrostu, i po przejechaniu 500 km z jedna przerwą na tankowanie, ledwo zszedłem z trampka, najgorszy odcinek to autostrada – prawie dwie godziny przy 140 km/h to męczarnia :swieczki: , w plerach mnie łupało ze trzy dni, ale wiadomo, co pokolenie to słabsze :lol: . Z nadgarstkiem nie miałem problemu bo pewnie jeszcze za krótko ale fakt że dłoń troszkę sztywnieje. A w ogóle to była moja pierwsza taka trasa w życiu na moto :ok: :yaho: :crossy:, więc to może tylko brak w prawy, a wstanie na moto na dłuższą chwilę jest faktycznie świetną sprawą na przewietrzenie tyłka i odprężenie mięśni nóg i przy niskim wzroście też pleców.

naprawdę ktoś jeździ z tym tempomatem?
"Ostatni Japończyk"
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Długe dystanse

Post autor: darius »

1431km na jeden raz, trasa Zurich - Gdynia, 6 tankowan :-)

Start 9:30 rano , w domu byłem o 2:30 w nocy.

Dałbym radę jeszcze kawałek ale już mi się chciało spac :-)

Pozdrowienia,
D
cyklista
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.08.2009, 12:39
Lokalizacja: Jedlicze/Punta Marina

Re: Długe dystanse

Post autor: cyklista »

około 1420 km :smile: Początkiem września powtórka :grin:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Długe dystanse

Post autor: maju »

1438 km
Savona - Wrocław
Powrót z wakacyjnego wyjazdu.
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Długe dystanse

Post autor: ryben »

1100 km TA 700 po autostradach - jeden feler boląca dupa, reszta OK - kanapa jest hujowa, pas nerkowy trzyma krzyż, wysokie buty robią swoje ale kanapa do dupy, do wymiany !!!! spoko dystans to wg mnie 600 km!!! potem to wyczyn i wysiłek, dziś zlazłem po 750 km po kraju i po wypiciu piwa nie wiem jak sie nazywam, choć robiłem w życiu większe /przynajmniej w teorii / rzeczy :omg: :omg:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
artek30
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 12.12.2008, 22:24

Re: Długe dystanse

Post autor: artek30 »

Ja jak dotąd max 500km nadgarstek nie boli bo żonaty jestem :tongue: pozatym przerwy trzeba robić koniecznie bo spada koncentracja i łatwo o pomyłke !!!

dystans to ciut ponad 1200km. pogubilem klocki w oponach.

Napiszcie co z oponami na długiej autostradzie???????
Nie prędkość zabija tylko nagłe zatrzymanie...
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Długe dystanse

Post autor: ryben »

z oponami /bridgestony trail wing/ na autostradzie w moim przypadku absolutnie NIC sie nie działo, dawałem ognia ile fabryka dała i spoko, spalanie rzędu 5,5 do 6 litra na sto :grin: ale wiem że taka jazda jest do czasu do póki nie przypierdoli we mnie jakiś leszcz bez prawa jazdy lub podobny :thumbsdown: mam złe sny ... :banghead:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Długe dystanse

Post autor: jedras »

700km Węgry-->Warszawa. Najgożej bolał tyłek, reszta spoko :]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość