Klamka sprzęgła i jego branie...

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
artur-wiater
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 29.05.2018, 15:20
Mój motocykl: XL650V

Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: artur-wiater »

Witam kolegów serdecznie to pierwszy post :-).

W mojej nowym Trampku po pierwszych jazdach mam dwa pytania - szukajka nic nie wywęszyła...

1. Klamka sprzęgła po wciśnięciu ucieka mi pod manetkę - to nawet fajnie dla palców i ergonomii ale czy to normalne i tak ma być? wrażenie miałem na początku przy wciskaniu, że jest krzywa ale skrzywień ani nawet zadrapań nie widać .....

2. Sprzęgło bierze mi przy samym końcu - czyli popuszczam przy ruszaniu - połowa nic się nie dzieje 3/4 odpuszczenia i dopiero rusza - czy to normalne?

Sprzęgło nawet przy gwałtownym dokręceniu gazu do końca na 3 i 4 biegu nie ślizga się tz. obroty nie rosną nadmiernie w stosunku do prędkości.

Bardzo proszę o porady...

Artur
iksjoter
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 04.05.2018, 14:05
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: iksjoter »

Hej, z tą klamką pod manetke to nie ma po co jej wduszac tak bardzo :-) a bierze w 3/4 to Ok, zależy jak ustawisz. Pamiętaj musisz mieć lekki luz na lince. Jak się nie slizga i nie halasuje to jest Ok
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: Nadol »

Zacznij od regulacji - przy klamce i przy silniku. Luz na klamce powinien wynosić 1-2 cm.
Jak nie da się ustawić to może być czas na wymianę linku lub/i sprzęgła.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
artur-wiater
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 29.05.2018, 15:20
Mój motocykl: XL650V

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: artur-wiater »

iksjoter pisze:Hej, z tą klamką pod manetke to nie ma po co jej wduszac tak bardzo :-) a bierze w 3/4 to Ok, zależy jak ustawisz. Pamiętaj musisz mieć lekki luz na lince. Jak się nie slizga i nie halasuje to jest Ok
Klamka jest jakby niesymetryczna (fabrycznie wykrzywiona w dół i schodzi pod manetkę) chodziło mi o to czy koledzy też tak mają.

Może trochę nie dopowiedziałem bardziej 5/6 czyli na samym końcu.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: wojtekk »

Może.masz po prostu przekręcona ? O to chodzi ? Poluzuje śruby , ustaw jak chcesz, porządnie przykręcić do kierownicy
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 345
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: długi »

Artur,napisz skąd jesteś,to znajdzie się na pewno ktoś z kim będziesz mógł sobie to porównać.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: wojtekk »

Może być tak , że masz skrzywiona klamkę. Wymontuj i połóż na płaskim stole. Możesz mieć skrzywione wyrobione jarzmo
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Klamka sprzęgła i jego branie...

Post autor: wilq.bb »

Miałem się nie wypowiadać, tylko wysłać wątek w kosmos, ale tylko zamknę - jestem ciekaw czy nowy użyszkodnik zrobił coś więcej niż napisanie postu na forum :niewiem:
Wojtekk napisał wszystko jednym zadaniem wszystko co trzeba zrobić z klamką....poza klepaniem w klawiaturę.
O ustawieniu sprzęgła parę słów też już padło tutaj i w Haynsie jest.
ps. reklamacje na pw :tongue:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość