Airbox i air duct

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Mściwy Kurp
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2017, 21:04
Mój motocykl: XL600V

Airbox i air duct

Post autor: Mściwy Kurp »

Czołem, pytanie laika
Podejmuję się wymiany uszczelniaczy lag i łożyska główki ramy i korzystając z rozebrania chciałem zakonserwować kilka miejsc gdzie się rdza pojawia. Pod bakiem jest takie coś co wygląda jak drugi airbox, w serwisówce jest opisany jako air duct czego przetłumaczyć sobie nie potrafię ale rozumiem, że jest rura dla idącego z airboxa powietrza. Na rurze natomiast jest takie cuś i zastanawiam sie ze z racji ze nie jest to zatkane to czy mi lewego powietrza nie bierze. Co z tym zrobić?

Obrazek
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Airbox i air duct

Post autor: Kristobal »

Kuźwa to 600ka nie ma filtra pod kanapą? ?
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Mściwy Kurp
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2017, 21:04
Mój motocykl: XL600V

Re: Airbox i air duct

Post autor: Mściwy Kurp »

Ma. Od airboxa pod kanapą z filtrem wychodzi rura do tego elementu, a dopiero stąd dalej. W serwisówce jest to opisane jako air duct.
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Airbox i air duct

Post autor: browar »

Jeżeli myślisz o otworze w przedniej części tej puszki na silniku to bez stresu-w ten otwór wkłada się śrubokręt przy synchronizacji gaźników.Jak tam zajrzysz i zaświecisz to zobaczysz,że w środku jest szczelna rurka.
Mściwy Kurp
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2017, 21:04
Mój motocykl: XL600V

Re: Airbox i air duct

Post autor: Mściwy Kurp »

Dzięki wielkie browar
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość