Komplet na miasto

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
drchiry_pl
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 07.09.2011, 10:11
Mój motocykl: XL650V

Komplet na miasto

Post autor: drchiry_pl »

Hej, czy ktos moglby polecic jakis komplet na lato w miasto do pracy?
Normalnie popylalem z dzinsami i moją modeka bez podpinek. Efekt dół nie chroniony i jednak kurtka na zestawu na trasy średnio estwtycznie u klienta wygląda.
Zastanaiwam sie nad jakimis wzmocnionymi jeansami + ochraniacze i do tego jakas "normalna" kurtka? Ktos? Coś?
SQ8LUK
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Komplet na miasto

Post autor: tomekpe »

Wzmocnione dżinsy też są na tyle ciepłe, że w najcieplejsze dni było mi mocno gorąco. Nie ma mowy o siedzeniu w nich przez 8 godzin, a i estetyka takich spodni po pewnym czasie robi się .. no niższa :) Generalnie zmiana spodni zaraz po dojechaniu na miejsce wydaje się konieczna.

Ochraniacz kolan, mimo wad, daje mi lepszy komfort termiczny, plus pod spód można było mieć spodnie "docelowe". Natomiast wtedy ochrona jest iluzoryczna, bo biodra, pośladki są w zasadzie bez ochrony; same kolana to mało, a dodatkowo nie pod każde "pracowe" spodnie zmieści się ochraniacz i w rezultacie trzeba by go założyć na spodnie, co jak wszyscy wiedzą :) jest bardzo złym uczynkiem.

Góra - tu kurteczka letnia z siatką firmy Buse (starszy model, z wyprzedaży) na miasto to naprawdę super sprawa i polecam. Dużo robią letnie rękawice, jeśli masz całosezonowe, to zainwestuj koniecznie w letnie ( mam hiper-tanie Adrenaline i wystarczają). Aha.. no i kask szczękowy też robi różnicę. Od kiedy sobie mogę na światłach odsłonić twarz, znikły te najgorsze momenty ociekania potem na postoju :)
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Komplet na miasto

Post autor: qbi2 »

Krótko i na temat RST Ventilator lub podobne :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Komplet na miasto

Post autor: kanuj »

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Komplet na miasto

Post autor: qbi2 »

SECE ma kolega. Ogólnie on jest zadowolony, ale nie należy do wybrednych. Dla mnie kicha. Szwy puszczają, zamki się psują, łata anty poślizgowa na tyłku to chyba z papieru i po 300 km odpadła :( Jeżeli priorytetem jest cena no to może, ale ja osobiście bym wolał nawet używane, ale renomowanej marki.
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Komplet na miasto

Post autor: kanuj »

qbi2 pisze:SECE ma kolega. Ogólnie on jest zadowolony, ale nie należy do wybrednych. Dla mnie kicha. Szwy puszczają, zamki się psują, łata anty poślizgowa na tyłku to chyba z papieru i po 300 km odpadła :( Jeżeli priorytetem jest cena no to może, ale ja osobiście bym wolał nawet używane, ale renomowanej marki.
też mam sece jestem zadowolony ale też nie jestem wybredny :)mam 3 lata i nic się nie zepsuło :)
chciałem opinii konkretnie o tym modelu :)
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Komplet na miasto

Post autor: Adampio »

Oglądałem to Aero dzisiaj w sklepie. Jest w zasadzie z podwójnej siatki wiec tylko na suche lato. No i przy moim rozmiarze w pasie ma za długie rekawy przez co ochraniacze łokciowe są dobrze przed łokciami. Rekawy nie rozpinane za to maja w srodku miekki ściągacz. Jak znajdę kogoś kto by mi skrócił rękawy to może kupie bo mam wypinana membrane od innej kurtki.
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 199
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Komplet na miasto

Post autor: ginter06 »

Polecam Fly patrol zestaw
Koszulka 90 zł
Spodnie 300
kurtka też gdzieś 300
Zestaw letni odpinane rękawy wentylacja suwaki z przodu z siatką.

http://www.motogen.pl/gfx/motogen2/_thu ... et_fly.jpg
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość