Interpelacja Posłów na Sejm RP

motocyklowo
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: miroslaw123 »

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interp ... 48004AB188
i przekleję....
Interpelacja nr 28414

do ministra spraw wewnętrznych

w sprawie motocyklistów ze stalowymi linkami na szyi

Szanowny Panie Ministrze! Z policyjnych statystyk z ostatnich lat wynika, że rocznie w wypadkach motocyklowych ponosiło śmierć ok. 250 osób. Sytuacja w 2013 r. znacznie się poprawiła, gdyż śmierć poniosło ˝tylko˝ ok. 150 motocyklistów. Głównie są to ludzie młodzi, a główną przyczyną wypadków była nadmierna szybkość.

Jednocześnie pojawiają się informacje, że zdarzają się sytuacje, gdzie motocyklista zakłada na szyję pętlę z linki stalowej, której drugi koniec przymocowany jest do elementu motocykla, do rurki kierownicy. Praktykujący ten proceder nazywają je ˝pętlami śmierci˝, a chodzi podobno o to, aby w razie wypadku ponieść śmierć na miejscu, a nie zostać kaleką. Ponadto taka jazda ma podnieść poziom adrenaliny, co ma uczynić jazdę bardziej atrakcyjną.

Trudno nawet wyobrazić sobie ocenę takiego zachowania. Ale jeśli faktycznie ma to miejsce, to oczywiście jest to świadome igranie z samobójczą śmiercią. Wprawdzie nie ma przepisu zabraniającego takiego zachowania, ale kłóci się to z zasadą obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Jeśli więc takie zachowania występują, to wydaje się, że konsekwentnie powinien pojawić się przepis zabraniający takich praktyk.

W związku z powyższym pytania do Pana Ministra:

1. Czy znane są przypadki jazdy na motocyklu z ˝pętlą śmierci˝ na szyi?

2. Czy zdarzały się śmiertelne wypadki motocyklistów, w których ponieśli oni śmierć spowodowaną ˝pętlą śmierci˝?

3. Czy widzi Pan Minister potrzebę uregulowania ustawowego zakazu stosowania ˝pętli śmierci˝ przez motocyklistów?

Z poważaniem

Posłowie Józef Lassota i Lidia Gądek

Warszawa, dnia 29 sierpnia 2014 r.
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: Herflik »

:smile:
ja taką linką pętam ROWER ze SŁUPEM. Mój rower uwielbia życie na krawędzi.

Już niech lepiej fachowcy zajmują się swoimi kilometrówkami - albo innym wyłudzaniem kasy ... po prostu czymś, na czym się znają najlepiej :))
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: Adampio »

Ale ze co: kolega miroslaw123 jest za czy przeciw propozycji (p)osłów ?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: wojtekk »

Powiesiłem to w dziale dowcipy :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
jancio
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 14.11.2014, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: jancio »

Zgodnie z prawem (p)osłowi przysługuje prawo złożenia interpelacji w sprawach o zasadniczym charakterze i odnoszących się do problemów związanych z polityką państwa. Mam poważne wątpliwości czy linka jest sprawą o zasadniczym charakterze i odnosi się do problemów związanych z polityką państwa. Jeżeli wybrańcy narodu startują w wyścigu w zakresie aktywności poselskiej to w tym przypadku winni rozważyć złożenie zapytania poselskiego, a nie interpelacji, a najlepiej przedtem usiąść i pomyśleć.
Awatar użytkownika
Hubert
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 12.11.2014, 11:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jarosław

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: Hubert »

miroslaw123 pisze:http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interp ... 48004AB188
i przekleję....
Interpelacja nr 28414

do ministra spraw wewnętrznych

w sprawie motocyklistów ze stalowymi linkami na szyi

Szanowny Panie Ministrze! Z policyjnych statystyk z ostatnich lat wynika, że rocznie w wypadkach motocyklowych ponosiło śmierć ok. 250 osób. Sytuacja w 2013 r. znacznie się poprawiła, gdyż śmierć poniosło ˝tylko˝ ok. 150 motocyklistów. Głównie są to ludzie młodzi, a główną przyczyną wypadków była nadmierna szybkość.

Jednocześnie pojawiają się informacje, że zdarzają się sytuacje, gdzie motocyklista zakłada na szyję pętlę z linki stalowej, której drugi koniec przymocowany jest do elementu motocykla, do rurki kierownicy. Praktykujący ten proceder nazywają je ˝pętlami śmierci˝, a chodzi podobno o to, aby w razie wypadku ponieść śmierć na miejscu, a nie zostać kaleką. Ponadto taka jazda ma podnieść poziom adrenaliny, co ma uczynić jazdę bardziej atrakcyjną.

Trudno nawet wyobrazić sobie ocenę takiego zachowania. Ale jeśli faktycznie ma to miejsce, to oczywiście jest to świadome igranie z samobójczą śmiercią. Wprawdzie nie ma przepisu zabraniającego takiego zachowania, ale kłóci się to z zasadą obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Jeśli więc takie zachowania występują, to wydaje się, że konsekwentnie powinien pojawić się przepis zabraniający takich praktyk.

W związku z powyższym pytania do Pana Ministra:

1. Czy znane są przypadki jazdy na motocyklu z ˝pętlą śmierci˝ na szyi?

2. Czy zdarzały się śmiertelne wypadki motocyklistów, w których ponieśli oni śmierć spowodowaną ˝pętlą śmierci˝?

3. Czy widzi Pan Minister potrzebę uregulowania ustawowego zakazu stosowania ˝pętli śmierci˝ przez motocyklistów?

Z poważaniem

Posłowie Józef Lassota i Lidia Gądek

Warszawa, dnia 29 sierpnia 2014 r.
Jest już odpowiedź Grzegorza Karpińskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych:

"Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma z dnia 5 września 2014 r. (sygn. SPS-023-28414/14), dotyczącego interpelacji posłów na Sejm RP pana Józefa Lassoty i pani Lidii Gądek w sprawie motocyklistów ze stalowymi linkami na szyi, uprzejmie informuję, że z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w ciągu ostatnich pięciu lat Policja odnotowała tylko jeden śmiertelny wypadek motocyklisty, w którym zgon został spowodowany tzw. pętlą śmierci. Zdarzenie to miało miejsce na terenie miasta stołecznego Warszawy. Należy w tym miejscu podkreślić, iż we wskazanym okresie funkcjonariusze Policji nie odnotowali innego przypadku kierowania motocyklem przez osobę z założoną stalową linką na szyi. Wobec powyższego, z uwagi na incydentalny charakter wskazanego zachowania, nie zachodzi potrzeba dokonania zmian w obowiązującym ustawodawstwie."

Jeśli mam być szczery to po tych wszystkich nieudolnych próbach poprawienia nam jakości życia, które oglądam na co dzień muszę przyznać, że jestem zaskoczony odpowiedzią odmowną :)
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Interpelacja Posłów na Sejm RP

Post autor: krzysimirn »

Zawsze można ich zainteresować ile osób ginie z powodu braku dolnego pasa energochłonnego na słupkach rozgraniczających pasy ruchu podczas uderzenia w te słupki motocyklisty sunącego po wywrotce na takiej trasie. Ciekawe czy więcej niż jeden przez 5 lat??
Zastanawiam sie czy tak samo łatwo by zmieniali prawo żeby dołozyć te pasy energochłonne - w końcu to koszty, jak w przypadku ewentualnego narzucenia motocyklistom jakiś zachowań ( w sumie ich to nic nie kosztuje, i można przerzucić obowiązek na obywatela). Proponuję żeby wzięli się za tych wszystkich pijanych co jeżdżą puszkami po drogach i są jeżdżącymi mordercami - ale zaraz..................... to chyba jest już zakazane i jakoś nie przynosi efektu ten zakaz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość