Chorwacja z dziećmi

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Chorwacja z dziećmi

Post autor: Wojtec »

Hej.
Jeżeli temat już był , to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, jakoś nie mogłem nic znaleźć.
W związku z tym że urlop się zbliża, a nie mam jakoś ochoty znowu po raz n-ty oglądać nad naszym morzem przez cały okres pobytu kilku odmian padającego tam deszczu dlatego ładnie proszę :smile: :
Zna ktoś jakąś ładną miejscówkę w Chorwacji , apartamenty, domek do wynajęcia? Czy to będzie na jakieś wyspie czy ladzie stałym jest to obojętne
Dwie osoby dorosłe i 2 dziewuchy po 8 lat.
Wymagania:
Że się wyrażę inteligentnie miejsce urokliwe, bez zbędnego tłoku, ale też żeby nie było to zadupie, bo na takowym już mieszkam. Możliwość wieczornego spokojnego spaceru , pójścia na kolację do fajnej knajpki itp. Cena oczywiście taka, żeby nie zrywała rajtuz z tyłka.
To by było na tyle, a może aż na tyle.
Serdeczne dzięki za ewentualną pomoc i wskazanie miejsca.
Pozdr.
Wojtek
Awatar użytkownika
Boren
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 16.07.2013, 11:36
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Boren »

Nie znam namiarów, ale jak byłem w rejonie miejscowości Brist to spełniało to te oczekiwania, o których pisałeś. Poszukaj ofert na booking.com.

pozdrawiam
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Insekt »

Polecam Drasnice na rivierze makarskiej, jakieś 30 km od Splitu (można spokojnie podjechać na zwiedzanie).
Nie jest to kurort, ale mała rybacka wioska, jednak to uważam za największą zaletę tego miejsca- cisza, spokój, wczasowiczów relatywnie niedużo.
Apartament 70 m2 (Villa Dubravka) przy samej plaży z widokiem na morzeObrazek udało mi się wyhaczyć za 40 euro, nie wiem jakie są ceny np. w pobliskiej Makarskiej, bo nawet nie szukałem- nie kręcą mnie zatłoczone miejsca pełne napitych rusków :drinking: i wrzeszczących polaków ( też napitych :grin: )
Obrazek
Zdjęcia nie oddają uroku Drasnic.
Dla mnie najlepsze miejsce na chorwckim wybrzeżu :smile:
a taki miałem widok z tarasuObrazek
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: robii23 »

Insekt kiedy byłeś?
Jakie były ceny, bo na ich stronie nie ma cennika.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Insekt »

W Dobravce byłem w zeszłym roku we wrześniu. Pewnie w miesiącach letnich cena jest trochę wyższa, ale standard naprawdę wysoki więc warto, a widok z okna bezcenny. Kontaktować się najlepiej mailowo, bo angielski u nich tylko kominikatywny i telefonicznie nie zawsze można się dogadać.
emtomek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 26.03.2012, 17:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: emtomek »

tu masz skarbnicę wiedzy o Chorwacji:
http://www.cro.pl - wejdź na forum
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Wojtec »

Wszystkim bardzo dziękuję :smile:
Awatar użytkownika
Skorpionka
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 715
Rejestracja: 09.01.2011, 14:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Skorpionka »

Polecam miejscowości: Brela i Baška Voda* - obie pomiędzy Makarską a Splitem. Spokój, mało turystow, bliziutko brzeg morza, super widoki, mnóstwo zieleni i dużo kwater w całkiem przyjaznych cenach plus superprzyjaźni gospodarze tworzący bardzo sympatyczną, luzacką, ale i pomocną, kiedy trzeba, atmosferę. Wybieram się tam już po raz trzeci, tym razem z półroczniakiem :)

(* W Baškiej ostatnio było trochę Rosjan, ale wystarczy omijać duże hotele :) )

Aha, zawsze jeżdżę tam we wrześniu, więc mój opis i wrażenia dotyczą tego miesiąca.
Awatar użytkownika
Beduin
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 376
Rejestracja: 11.01.2012, 16:37
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: Beduin »

Ja natomiast polecam tę miejscówkę: http://www.vodice.pl/Strona-glowna

Byłem u Pana Tatomira w 2006r. Myślę, że miejsce i lokalizacja spełnią Twoje oczekiwania. O szczegółach poczytasz na stronie :smile:
Pozdrawiam
Beduin

"...ponieważ droga jest celem..."

www.thebeduins.pl/
Awatar użytkownika
wajdek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 206
Rejestracja: 15.09.2013, 22:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

Re: Chorwacja z dziećmi

Post autor: wajdek »

Polecam miejscowość Prvic luka na wyspie Prvic (Otok Prvic). Bardzo blisko Vodic i Sibenika - chodzą promy. Wyspa za mała dla nowych ruskich. Plaża jest w Prvic sepurine nawet piaszczysta. Reszta plaż kamienista. Nie pamiętam cen bo byłem tam kilka lat temu - jaj nie urwało, a byłem 2 tyg., ale za to mieszkaliśmy w apartamencie - takie 1/4 willi piętrowej, z używalnością ogrodu nie tylko w celach wypoczynkowych, ale i konsumpcyjnych - świeże figi! Cała wyspa w zasięgu spaceru ew. jazdy na rowerze - nawet po rakiji - nie spotkałem policjanta. Liczne knajpki w okolicach portów - a są 2.
Auto zostawiłem w Sibeniku, ale oczywiście możesz przejechać się promem. W porcie w Prvic luka łódeczki po 15-20 m.na żaglach, akurat jak byłem to był też Giorgio of London II - jacht motorowy Giorgio Armani, tak na oko 18 m na ful wypasie. Był też jacht bułgarskiej mafii - myślę że nawet dłuższy, ale nieco zaniedbany, bo załoga poszła siedzieć. Oczywiście wszystko można wynająć, ale ja z wrodzonego skąpstwa wynajmowałem tylko jet- ski bo ponton miałem własny.
PZDRW!
"NIE ŁAM SIĘ"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości