Domowa lakiernia

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Domowa lakiernia

Post autor: Artur »

Teraz pytanie, gdybym chciał się pobawić w samodzielne lakierowanie, a nie dysponuję żadnym ciężkim sprzętem serii profi.

Chciałbym kupić do domu jakiś mały kompresor i pistolet do malowania. kompresor oczywiscie do wielu różnych celów, ale myslałem też o malowaniu.

np. kompresor 50l Stanley czy no właśnie. Testował ktoś pistolety malarskie takie jak Graffity, Bosch itp:

Obrazek

wychodzi dużo taniej, mniej miejsca zajmuje, ale czy położę tym także lakier ?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Domowa lakiernia

Post autor: wojtekk »

Zerknij na wątek mirkoslawskiego i zdjęcia jego Krystyny. I może pisz do niego na priw, bo sporo sie bawi(ł) w lakierowanie.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Domowa lakiernia

Post autor: KJU »

Arturze, urządzenia lakiernicze (typu Bosch - wygląda jak odkurzacz z rurą ssącą i pistoletem do malowania) są przeznaczone do dużych powierzchni, np. malowanie całej paki ciężarówki zwykłym lakierem. Po prostu lakier samochodowy jest zbyt drogi aby używać tego urządzenia do małych elementów. Zbiornik na lakier to 0,7 - 1 l - natomiast lakiery samochodowe kupuje się steki. Chcesz wypróbować mogę Ci wypożyczyć takie ustrojstwo. Zdecydowanie do malowania motocyklowego polecam kompresor i zestawy pistoletów lakierniczych. Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Domowa lakiernia

Post autor: mirkoslawski »

Skoro Wojtek mnie wywołał...
Ja zakupiłem kompresor olejowy i pistolet do malowania natryskowego (całość to chyba coś około 500 zł mnie wyszło :grin: ). Malowałem już trochę i co Ci mogę powiedzieć to:

1) jeśli nie masz w pomieszczeniu, w którym malujesz min. 20 stopni celsjusza - nawet nie próbuj - szkoda czasu i kasy na lakier
2) przy kompresorach koniecznie kup filtr do malowania (przeciw wodzie i oleum z kompresora - koszt około 100 zł)
3) dobry lakier w mieszalni - nie żałuj kasy (mnie na 4 warstwy na całe moto wyszło około 140 zł - jakieś 150 ml)
4) najważniejsze jest przygotowanie elementów w całej zabawie - naprawdę popłaca podejście pedanta przy tej czynności bo później każdy paproch/ryska/nierówność wyjdzie
5) w garażu, jak nie masz płytek na podłodze tylko wylewkę albo kostkę (jak ja) - zmocz podłogę przed malowaniem aby jak najmniej się kurzyło

Odradzano mi "kompresor a'la market z Chin" - a ja nie posłuchałem...i nie żałuję :wink:
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Domowa lakiernia

Post autor: mirekm71 »

Z jakim cisnieniem to maluje? Wolalbym kompresor maly i tani i pistolet w ok 150zl, odwadniacz z regulatorem cisnienia w ok 100. Moze jest drozej ale maluje male elementy, kola, przedmucham gaznik w skuterku i napompuje kolo.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Domowa lakiernia

Post autor: kaktus »

Kompresor 300 od bidy 250 litrów na motocykl wystarczy ale na samochodzie np. dachu może zabraknąć wiatru :( pistolet np. VFL pracuje na niskim ciśnieniu mniej farby idzie w powietrze filtr przy pistolecie dobry jest no i reduktor bardzo ułatwia pracę. Ciśnienie stałe 2,5...3,5 bara z reduktora zależy od rodzaju i gęstości farby , jak koledzy wspominali dobrze wylać na podłogę wodę przed malowaniem nie fruwają pyłki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość