SPODNIE + GORE

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
maryś
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 446
Rejestracja: 15.06.2008, 18:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brodźce

SPODNIE + GORE

Post autor: maryś »

Jako że na różnych forach pełno jest opini na temat "DOBRYCH" spodni na motóra, zapytuje Was co polecacie.
Spodnie mają być :
MOCNE
SOLIDNE
Z GORE-TEX
Z WYPINANĄ MAMBRAMĄ I PODPINKĄ(OCIEPLENIEM)
I Z MILIONEM OCHRANIACZY :grin:
a przedewszystkim przetestowane przez was, lub kogoś znajomego który wie co mówi.
prosze nie pisać że może te lub tamte z alledrogo bo cena ma tu najmnijesze znaczenie.
SPODNIE MAJĄ NIE PRZEMAKAĆ choćbym stał po jaja w wodzie :wink:
Czytałem też w poprzednim MV o spodniach ale tam tylko opisy a nie testy.
więc krótko zwięźle i na temat - jakie ?
:dupa: :dupa: :dupa:
Jadę jadę na motorze, wiater mi owiewa twarz...

TA 600 '96 / 990 ADV 2010
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: wojtekk »

Myślę, że może być ciężko by pogodzić wszystkie wymagania. Np. że mają nie przemakać jak "stoisz po pas :lol: " w wodzie. Bo na to to chyba strój rybaka. Jeżeli z tego zrezygnujesz, to kupując pytaj gdzie były szyte. Skąd są membrany (gdzie produkowane). Jeżeli masz spory zasób kasy polecam top-of-the-top - Rukka. Nie mam bo mnie nie stać, ale już z wielu źródeł (mówiących o swoich doświadczeniach) mam to potwierdzenie.

Co do trwałości, to często użytkownicy są niezadowoleni z niektórych modeli. Ale czasem się zdarza równiez, że nie dbaja o nie (odpowiednie czyszczenie, pranie i impregnacja).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: Scyzoryk »

Rukka :)
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
APYS
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 04.01.2009, 21:13

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: APYS »

Panowie a co z jajecznicą? Jakie spodnie by temu zjawisku zapobiec.Lato się zbliża a w upały to w spodniach jakie posiadam mam istną smażalnię, czy są jakieś spodnie z wywietrznikami gdzieś w okolicach zbiornika paliwa? Nie ma znaczenia dla mnie czy przemakają czy nie, czy mają podpinkę bo po to wozimy kuferek z tyłu by mieć jakieś awaryjne rekwizyty na takie potrzeby. Chciałbym spodnie z wywietrznikami które faktycznie działają latem i oczywiście ochraniacze i wolałbym żeby nie kosztowały 7 stów.
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: Korzen »

Tak to tylko w Erze hii
Popatrz na Modeke, za 600zl kupilem 3 warstwowe spodnie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Andy
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 02.11.2008, 13:43

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: Andy »

Mam dwa lata Scott Nordland. Codura 500 + goretex . Spodnie super, nigdy nie przemokły i mają wszystkie ochraniacze. Minus, to membrana na stałe, ale nie jest to problem, nie przeszkadza w jeździe nawet latem, przy +30. Polecam, warto.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: pałeł »

APYS pisze:Panowie a co z jajecznicą? Jakie spodnie by temu zjawisku zapobiec.Lato się zbliża a w upały to w spodniach jakie posiadam mam istną smażalnię, czy są jakieś spodnie z wywietrznikami gdzieś w okolicach zbiornika paliwa? Nie ma znaczenia dla mnie czy przemakają czy nie, czy mają podpinkę bo po to wozimy kuferek z tyłu by mieć jakieś awaryjne rekwizyty na takie potrzeby. Chciałbym spodnie z wywietrznikami które faktycznie działają latem i oczywiście ochraniacze i wolałbym żeby nie kosztowały 7 stów.

niestety ale gore nie przepuszcza powietrza a paru latach użytkowania membrana się kruszy przeciera czy co tam jeszcze i spodnie, buty kurtki czy tam co innego ciekną

tak sa takie spodnie i sa to spodnie crosowe :) na deszcz wkładasz spodnie przeciwdeszczowe a za zaoszczędzona kasę możesz sobie pojechać NA ZLOT :p)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
lyko
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 25.05.2009, 19:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: lyko »

Mam spodnie firmy Macna, textylne. Bez goretexu. Z jakąś inną membraną, ale wypinaną, z wywietrznikami na całej długości nogawek (po zewnętrznej). Gdy są prawdziwe upały (powyżej 28 C) bez membrany da się wytrzymać, choć lekko nie jest. Z membraną jeszcze nie jeździłem. Te uwagi są trochę dla Ciebie "off topic", ale istotne może być to, że mogę porównać je z wcześniej posiadanymi Hein gericke z goretexem. Poprzednie były textylno-skórzane, ciężkie, bezpieczne, można by rzec: pancerne. Jako że jeżdżę rekreacyjnie i od czasu do czasu, przez rok używania hein gericke raz tylko jechałem w słabym deszczu i nie przemokły. A dokładnie: membrana nie przepuściła. Ale problem był taki, że nasiąkły wodą tak, że ważyły ładne parę kilo więcej i nie wyobrażam sobie w nich gdzieś łazić.
Natomiast na co dzień brak wypinanej membrany (i prawdopodobnie częściowe "poskórzenie" tych spodni) skutkował także tym ,że już powyżej 20 kilku stopni (a czasami nawet mniej, tyle że wystarczyło postać na słońcu) jajka były bliskie wrzenia. Szczególnie w mieście.
Szczerze mówiąc gdy kupowałem Macnę przymierzałem się także do osławionych BMW Rally (w poprzedniej wersji), fajne było że są jasne, zniechęciło mnie natomiast, że membrana była łączona z ociepleniem, natomiast w Macnie mam możliwość oddzielnego zakładania membrany i ocieplenia, a taka specjalna wewnętrzna siatka ogranicza "przyklejanie się" do spodni. Nie mówiąc oczywiście o różnicy w cenie. W Macnie nie potrafię powiedzieć jak membrana działa w deszczu, gdyż padało tylko raz w nich jechałem i to bez membrany, gdy deszcz złapał mnie 10 kilometrów przed domem.
Spodnie z "wtopionym" Gore albo inną membraną mają tę istotną przewagę, że gdy pada, woda nie dostaje się do podszewki i nie wychładza, tylko ścieka "po wierzchu". W moim przekonaniu osobiście nie użytkuję motocykla w takich warunkach że muszę liczyć się w każdej sytuacji z deszczem i zimnem. Jeżdżę raczej w pogodne dni a gdy pogoda do dupy a muszę jechać - jadę autem. Na dalsze przejażdżki motocyklem na wypadek deszczu wrzucam do kufra zwinięte w mały pakunek wędkarskie spodnie kupione za jakieś 20 złotych i gdy złapie mnie poważny deszcz którego nie będę mógł przeczekać założę na spodnie motocyklowe.
Z moich doświadczeń organoleptycznych podczas przymierzania lepiej niż w BMW Rally czułem się w jakimś modelu Rukki, choć cena tam była jeszcze wyższa od BMW.
Reasumując porównanie spodni z "wbudowanym" gore (moich dawnych hein geicke) a spodni z wypinaną membraną u mnie lepiej wypada na rzecz tych ostatnich. Natomiast ideałem byłyby spodnie z wbudowanym gore, ale jasne i do tego z taką liczbą wentylacji bez utraty bezpieczeństwa, aby wrażenie było, iż jedzie się (i stoi w mieście) bez membrany. Być może od czasu gdy ja szukałem spodni taki model jakaś firma zrobiła. Jeśli cena nie robi różnicy zacząłbym szukać (i tam pewnie skończył) w Rukka. Tam masz chyba największe szanse na znalezienie spodni bliskich ideału.
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: Pingwin »

Jesli mówimy o spodniach na lato ja proponuję Polo Pharao w jasnym kolorze bez membrany i ociplenia,tylko z siateczką od spodu.Posiadają ochraniacze i wywietrzniki. Bardzo wygodne odpinane nogawki (podczas zwiedzania).A jak pada deszcz to wyciągam kondona z kuferka :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: SPODNIE + GORE

Post autor: herni74 »

Dla mnie osobiscie spodnie muszą mieć tysiące wentylacjii bo to chyba jest najważniejsze w lecie , na deszcz i tak najlepiej jest ubrać kondonik lub spodnie przeciwdeszczowe , najbardziej mi odpowiadają spodnie held matata http://www.motorwings.pl/114-held-matat ... klowe.html, za to że mają tak wiele wywietrzników i czuję się prawie jak z Air conditioning na dupsku :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość