PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
xalps
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.10.2009, 13:00
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: xalps »

K.A.T - wyluzuj. ja mam problem i chce się dowiedzieć co się stanie z kasą którą chcę uiścić.

I dobrze było by wiedzieć ile dokładają ludzie/admini lub inni dobrzy ludkowie do utrzymania forum.
nie dyskutuje co do kwoty - bo tutaj masz racje, chce to biorę nie to nie i wypad.

ale jak place - lubię wiedzieć za co. czy to "wygórowana" prośba?

to powinno być clear tekstem i jeśli jest to proszę i info.

a jak sie takich danych nie ujawania to wiadomo..statystyka mówi sama za siebie:
1750 zarejestrowanych userów, 184 płacących.
10% pasi ale sporej grupie widocznie nie. nie chcę być pijawką ale również nie widzę się w roli sponsora. a jeżeli już to z wyboru. a możliwości dokonania świadomego wyboru - brak.
xl650v -> xl1000
K.A.T.
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 10.05.2010, 23:07
Lokalizacja: Wałcz

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: K.A.T. »

gerard pisze:to nie masz wyjścia i musisz zapłacić :tongue: , wtedy będziesz zielony i księgowy cię zaprosi :smile:
i wszelkie wątpliwości co do tego co się dzieje z kasa znikną :cool:
Do xalps
I chyba wszystko jasne.
Miłego dnia i skończmy tą zbędą dyskusję. :ok:
Spotkajmy się gdzieś w Polsce i wypijmy browara. :impreza:
PS.
Jestem zupełnie wyluzowany :zabawa: :szab: :kolejka: :balanga:
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: Bolek »

xalps pisze: ale jak place - lubię wiedzieć za co. czy to "wygórowana" prośba
Nie wygórowana,tylko Ty chciałbyś wiedzieć na co idą pieniądze zanim wpłacisz :grin:
ZUS zabiera ci prawie 50 procent pensji :banghead: .Ciekawe czy wiesz na co? :rolf: :rolf:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: Andrzej77 »

xalps pisze:ale jak place - lubię wiedzieć za co. czy to "wygórowana" prośba?
No przecież wiesz za co! Korzystasz z porad, zdobywasz wiedzę, poznajesz ludzi. Jak idziesz do kina to dogadujesz się z bileterem, że zapłacisz przy wyjściu, o ile film ci się spodoba? Za piwo płacisz po wypiciu, jeśli ci smakowało?
Ja jak idę na imprezę - to z flaszką, a nie opowiadam kawały żeby mi polewali.
Wspieranie inicjatyw, w których się uczestniczy i z nich korzysta, to zasada z kodeksu honorowego. Pamiętaj o tym przy następnym logowaniu...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
exuser

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: exuser »

gerard pisze:to nie masz wyjścia i musisz zapłacić :tongue: , wtedy będziesz zielony i księgowy cię zaprosi :smile:
i wszelkie wątpliwości co do tego co się dzieje z kasa znikną :cool:
Tam wszystko jest napisane. Osobiście nie miałbym nic przeciw, jeśli admin i pozostali zaangażowani w pracę dla strony Klubu dostawali za to pieniądz :smile: Wiedza, czas-to kosztuje, jak w każdym zawodzie, specjalności. To trzeba szanować a nie typowo polaczkowo,szukać intryg, haków itp.
Utrzymanie serwera to koszty. Założenie strony, grafika, praca informatyków- to wszystko w komercji kosztuje. Tutaj Koledzy to wykonują za free i jeszcze muszą czytać teksty jak wyżej. :banghead: :lanie:
Dla Adminów i innych Gadów ,jak w innym wątku :resp: :resp: :resp: i zanim coś palniecie Koledzy, zastanówcie się czy nie robicie Im przykrości, czy nie obrażacie ludzi którzy stworzyli to miejsce :dupa:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: gerard »

xalps pisze:
a jak sie takich danych nie ujawania to wiadomo..statystyka mówi sama za siebie:
1750 zarejestrowanych userów, 184 płacących.
10% pasi ale sporej grupie widocznie nie. nie chcę być pijawką ale również nie widzę się w roli sponsora. a jeżeli już to z wyboru. a możliwości dokonania świadomego wyboru - brak.

. . .i znów wracamy do punktu "martwe dusze na forum" - kolejny pretekst i powód by oczyścić listę

viewtopic.php?f=18&t=4720


ale to tak na marginesie :wink:
xalps
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.10.2009, 13:00
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: xalps »

Jak idziesz do kina to dogadujesz się z bileterem, że zapłacisz przy wyjściu, o ile film ci się spodoba?
-nie, nie próbuję nawet, świadomie wybieram filmy jak i browar.
reszty nie bedę komentowal.

piszesz o honorze?
honorem jest pokazac ze wydalo sie tyle i tyle a tyle zostało. lub napisać że pieniadze zagospodarowuje admin i już. czysta gra, krótka piłka. może to nawet nie honor a uczciwosć.

phpBB jest open source wiec nie pitol o pracy programistów itp. a moze wsród tu obecnych znalezli by sie tacy którzy chetnie, wlasnie w zamian za wiedze, z powodu pasji, pomogli by w utrzymaniu tego forum? od razu komercyjne wsparcie potrzebne??
jednynie co zapene kosztuje to utrzymanie domeny i może hosting.
jesli bylo by napisane obsluga forum koszt xxx a adminowi i wlascicielowi na browar zostalo yyy to nie mam nic przeciwko temu.


i jeszcze jedno - zastanów sie skad tu ta skarbnica wiedzy sie wzieła?
nim sie zacznie przyklejać, do tych nie placących ale dobrze radzących, różne epitety.


JESZCZE JEDNO
ani słowa nie napisalem co do kwoty, że za dużo, że za mało że dobrze/źle wydane. nie jestem przeciw, że ktoś dostaje pieniadze za prace i czas. wiec nie tłumacz mi WOLF prosze tej kwesti.
ale na zasade "płac, nie pytaj" się nie godzę.
lecz wierzę że jak co niektórzy donoszą kiedy spełnie warunki "klubowicza" to się wszystkiego dowiem..
xl650v -> xl1000
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: Andrzej77 »

xalps pisze:
Jak idziesz do kina to dogadujesz się z bileterem, że zapłacisz przy wyjściu, o ile film ci się spodoba?
1) -nie, nie próbuję nawet, świadomie wybieram filmy jak i browar.
reszty nie bedę komentowal.

2) piszesz o honorze?
honorem jest pokazac ze wydalo sie tyle i tyle a tyle zostało. lub napisać że pieniadze zagospodarowuje admin i już. czysta gra, krótka piłka. może to nawet nie honor a uczciwosć.

3) i jeszcze jedno - zastanów sie skad tu ta skarbnica wiedzy sie wzieła?
nim sie zacznie przyklejać, do tych nie placących ale dobrze radzących, różne epitety.
No więc skoro wybrałeś to forum świadomie - akceptuj pewne normy.
Czy uważasz, że dostęp do pliku z finansami klubowymi powinien być powszechny? Ja uważam, że nie masz prawa wiedzieć na co MY wydajemy pieniądze, bowiem przynależysz do NAS z racji rejestracji i to nie Twoja kasa. Sory Stary, ale insynuujesz tutaj malwersacje finansowe ludziom, którzy są przejrzyści jak kryształ.
Ad. 3) napisałem Ci wcześniej: Pan X na imprezie pije na "krzywy" i opowiada kawały dla powszechnej akceptacji i zatuszowania swego "krzywego". Poszukaj analogii...
Nie dzielę tu ludzi na pożytecznych i bezwartościowych, ale nigdy wcześniej nie przeczytałem na tym forum o podejrzeniach względem jego twórców i opiekunów. Cała masa niepłacących z wyboru to PORZĄDNE CHŁOPAKI, ale posunąłeś się za daleko :thumbsdown:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
xalps
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.10.2009, 13:00
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: xalps »

nie ma z mojej strony insynuacji - bo niby do czego, pomyśl
na czym maja polegać niby "podejrzenia"? o co miałbym "podejrzewać" kogokolwiek?

jesli nawet cała kasa idzie do kieszeni to nic mi do tego, bo nie placę. ale aby pozniej nie miec pretensji do siebie ze dołozyłem do "komercyjnego projektu", dlatego pytam.

ale najbardziej boli to pewnie wiele osób ze udzielając rad i pomocy zostają okresleni mianem "pijawek". i nie pisze tu o sobie bo sam udzielam sie malo. jak "wycenisz" ich wkład i czas?
a wynika z tego ze jak zaplacisz to jesteś gosć, forma pieniadza bierze górę nad wkladem intelektualnym/merytorycznym, dzieleniem sie wiedzą, pomocą itd, itp.

trąci średniowieczem gdzie albo mogles klęczeć przed ołtarzem dniami, lub "kupić" sobie łaski Pana....

a co do upubliczniania wydatków - to w kazdym poscie pytam tylko czy takie informacje sa dostepne. i nie widze problemu aby kazdy zarejestrowany i nie zarejestrowany mógl widziec takowe info.
to moim zdaniem spowodowalo by znaczny wzrost odsetek osób wspomagajacych forum, nie tylko merytorycznie. ja osobiscie lubie wiedziec ze kasa wydana jest sensownie
skąd to wzburzenie i piana? reakcja co najmniej zaskakująca.

szastasz zbyt lekko, cieżkimi słowami kolego.
xl650v -> xl1000
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: gerard »

xalps pisze:


i jeszcze jedno - zastanów sie skad tu ta skarbnica wiedzy sie wzieła?
nim sie zacznie przyklejać, do tych nie placących ale dobrze radzących, różne epitety.

:ysz: :mouthshut: po co te pogrubienia . . .

. . .widocznie muszę to napisać:
Nikt poważnie tu źle nie ocenia osób i ich ogromnego wkładu którzy mimo że nie płacą składki to bezinteresownie dzielą się dobrą radą (chociaż są tacy co nie płacą i nie dzielą się radą, ale co z tego - nie ma to znaczenia)

i daj już spokój bo szkoda prądu, wszystko zostało wyjaśnione przeczytaj cały wątek jeszcze raz i jeszcze raz wyciągnij właściwe wnioski, a jak nie pomoże to całe forum - wtedy zbudujesz opinię ,
nie staraj się prowokować pogrubieniami bo to dziecinada jest a różnie można to odczytać
xalps
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.10.2009, 13:00
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: xalps »

Nikt poważnie tu źle nie ocenia osób i ich ogromnego wkładu którzy mimo że nie płacą składki to bezinteresownie dzielą się dobrą radą (chociaż są tacy co nie płacą i nie dzielą się radą, ale co z tego - nie ma to znaczenia)
próbujesz zmieniać rzeczywistość? gdyby nie to , że dla mnie zaczeło mieć znaczenie, de facto właśnie po przeczytaniu tego watku w całości, to wlasciwie to nie było by zapewne tego tematu z mojej strony.

"Nikt poważnie nie ocenia.." po tych słowach czuję sie jak bym rozmawial z moim 4-letnim synem.
bardzo zrecznie potrafi wykrecic sie z tego co przed chcial osiągnąć, jeden raz mówi że coś tam coś tam, za moment wlasnie temu zaprzecza, ale to cecha 4-lo latków...

ja pisalem powaznie i odnosilem sie do powaznego tematu moim zdaniem.

ja pass z swojej strony bo sie chyba na daremnie napisalem i starcilem czas zamiast bawić sie z 4-lo latkiem. :banghead:

ale i tak nie mam pretensji :grin: co najwyzej do siebie.

24.05.2010, 16:44 Re: Martwe dusze na forum 2 (?)
Obok pojęcia "martwe dusze" proponuję wprowadzić jeszcze pojęcie pijawek
viewtopic.php?f=18&t=4101&st=0&sk=t&sd= ... 2adk%C4%99
_________________
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
xl650v -> xl1000
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: gerard »

to ja jako czterolatek jeszcze raz
xalps pisze:
Nikt poważnie tu źle nie ocenia osób i ich ogromnego wkładu którzy mimo że nie płacą składki to bezinteresownie dzielą się dobrą radą (chociaż są tacy co nie płacą i nie dzielą się radą, ale co z tego - nie ma to znaczenia)
... i dodam: dla mnie wszyscy klubowicze mogą stanąć w szeregu i równocześnie mogą krzyknąć że "wszyscy niepłacący składki to pijawki" :lol:

. . . i ja tego nie wezmę na poważnie, bo nie wierzę po prostu, że tak myślą . . . ( może frajer jestem :lol: )
. . .a wcześniejsze wypowiedzi o pijawkach, propozycje pata itd jak już było nie raz powiedziane trzeba brać z przymrużeniem oka :cool:

a u bestii to ja bym konto oszczędnościowe założył bo pewniej niż w banku :grin: :lol:


amen
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: Next22 »

Admin Cały wątek do kosza bo jest niesmaczny :mouthshut:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: ostry »

Ano do kosza , do kosza ... choć energii tu sporo :lol: . Myślałem ,że takie dywagacje to tylko zimą , długą zimą wychodzą :haha: .
PS. Nie piszcie już tu nic więcej , jeśli ma to być bezoowocna dyskusja zmieniająca się naprzemian raz to w potyczkę słowną , raz w prowokację . Do niczego to nie doprowadzi , bo i tak całą kasę zgarniam ja :fuck: :dupa: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: leslaw »

Też się z tym zgadzam. Do kosza. Okazuje się że nic tak nie rozpala umysłów jak kasa. Właśnie wracam ze strony KLUBOWE FINANSE i wszystko wydaje się być w porządku. Rozliczenie co do złotówki. To że nie płacący składki , nie mają prawa wglądu w finanse klubu , uważam za słuszne bo to nawet nie wypada , zaglądać do cudzej portmonetki. Zaś snując insynuacje łatwo kogoś skrzywdzić.
robertwwl
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 246
Rejestracja: 10.05.2009, 20:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wołomin

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: robertwwl »

xalps pisze: ja pass z swojej strony bo sie chyba na daremnie napisalem i starcilem czas zamiast bawić sie z 4-lo latkiem. :banghead:

ale i tak nie mam pretensji :grin: co najwyzej do siebie.

W końcu kolega napisał coś sensownego :thumbsup: .
Aha ,jeszcze prośba do klubowiczów, dajcie już spokój człowiekowi :stop: bo się w końcu obrazi i naprawdę nie zapłaci składki :swieczki: , a wtedy :dupa: blada i klubu nie będzie :banghead: :haha: :haha:
Awatar użytkownika
Salus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 187
Rejestracja: 28.03.2010, 18:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rumia

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: Salus »

http://transalpclub.pl/index.php?option ... &Itemid=11
Dla każdego kto chce się przyłączyć i nie wie za co płaci !!
Trampek 650 '03
exuser

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: exuser »

leslaw pisze:Też się z tym zgadzam. Do kosza. Okazuje się że nic tak nie rozpala umysłów jak kasa. Właśnie wracam ze strony KLUBOWE FINANSE i wszystko wydaje się być w porządku. Rozliczenie co do złotówki. To że nie płacący składki , nie mają prawa wglądu w finanse klubu , uważam za słuszne bo to nawet nie wypada , zaglądać do cudzej portmonetki. Zaś snując insynuacje łatwo kogoś skrzywdzić.
:ok: :ok: :ok:
nic dodać, nic odjąć :wink:
Koledze X nikt nie każe płacić, jeśli nie odpowiadają Jemu zasady- nie musi tu zaglądać. Fakt-forum może paść jeśli My-180parę osób dojdziemy do wniosku, że goście wyrzucają Nas z domu i My przestaniemy płacić czynsz.
Xalps-zrozumiałeś??? :niewiem:
K.A.T.
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 10.05.2010, 23:07
Lokalizacja: Wałcz

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: K.A.T. »

Skończmy tą polemikę słowną i Admin niech zamknie ten post do kosza.
Szkoda czasu, a i tak wkółko o tym samym będzie się pisało.
Prośba do admina o zakończenie tego tematu. Jest wiele ciekawszych tematów do poruszenia a nie tylko pieniądze.
exuser

Re: PŁACIĆ SKŁADKĘ CZY NIE ?OTO JEST PYTANIE

Post autor: exuser »

K.A.T. pisze:Skończmy tą polemikę słowną i Admin niech zamknie ten post do kosza.
Szkoda czasu, a i tak wkółko o tym samym będzie się pisało.
Prośba do admina o zakończenie tego tematu. Jest wiele ciekawszych tematów do poruszenia a nie tylko pieniądze.
Szczytem braku ogłady jest to,że napisał to Kolega, który też NIE PLACI składki.
Niewygodny temat-zamknąć :haha:
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość