GIVI

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
MATUZO
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 31.01.2009, 12:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

GIVI

Post autor: MATUZO »

Mam prośbe o radę. Chciałem kupić kufer GIVI http://sklep.scigacz.pl/kufer-givi-mono ... -5257.html ale doczytałem że "zapięcie Monolock - przeznaczone użycia na do skuterach i maxi skuterach (niewielka nośność). Na motocyklach sugerujemy skorzystanie z kufrów Monokey (mocniejszy typ zapięcia)" Mam taki kufer do kupienia nowy za 450 zł, ale sprzedawca nic nie wsponiał o tym zapieciu. Jak myslicie wystraczy takie czy faktycznie dołozyc ( nie mało ) do monokey. Dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: GIVI

Post autor: graphia »

Miałem taki kufer w trampku. Mocowanie monolock jest nieco węższe od Monokey i jest przeznaczone do mniejszych obciążeń. Ja jednak latałem z kufrem Simply ze dwa lata i nie zauwazyłem jakichś problemów. Oczywiście może łapać szybciej luzy po jazdach terenowych (ale który kufer na Monolocku czy Monokeyu nie łapie luzów?). Ja jednak szedł bym w stronę kufra Monokey (np model V46) bo tylko na mocowanie Monokey robi się największe kufry typu Maxia.
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: GIVI

Post autor: JANUSZ »

Miałem v46 -swietny kuferek dość pojemny ale nolany n 102 2sztuki trzeba było nieżle kombinować aby weszły do środka,Airohy wchodziły bo kumpel też chciał nabyć taki kufer i sprawdzaliśmy, a moje nolany trza było wpychać aby weszły.
Teraz mam oryginalny hondowski kufer i nolany wchodzą idealnie - bez problemu.
Śledź na alledrogo bo ostatnio widzialem tam nowy kufer hondowski za 450zł z płytą i oparciem.
A tu znalazłem używki ale niewiem czy jeszcze aktualne:
http://www.allegro.pl/item557262305_kuf ... honda.html
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: GIVI

Post autor: miroslaw123 »

wskrzeszając temat :smile: mam oryginalną płytę monokey i teraz potrzebuję kufer do niej, jednak ceny oryginałów przyprawiają o zawał serca :omg: Czy macie jakąś propozycje kufra alternatywnego producenta za mniejsze pieniądze?
Rafal
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 08.07.2009, 11:40
Lokalizacja: Jaworzno

Re: GIVI

Post autor: Rafal »

miroslaw123 pisze:wskrzeszając temat :smile: mam oryginalną płytę monokey i teraz potrzebuję kufer do niej, jednak ceny oryginałów przyprawiają o zawał serca :omg: Czy macie jakąś propozycje kufra alternatywnego producenta za mniejsze pieniądze?
Hej,
ostatnio udało mi się kupic Kappe K961N - za 370 z przesyłką z Bemotor, na miejscu 340 pln. To jest boczny kufer ale pasuje również jako centralny. Czarny cały bez udziwnień.

Widziałem kiedyś Awinę za 120 PLN !!! razem z płytą , ale wolę solidniejsze mocowanie. Kuferek idealnie spasowany. Dla mnie po plecaku to super udogodnienie

Pozdro.
CB450S->XL600->VT750->XT660R
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: GIVI

Post autor: KAPRAL »

witam,
...miałem ten sam problem :grin: i jednak zdecydowałem się na płytę monokey i kufer GIVI V46 :ok: Płyta jest ...specjalna pod model 650 i niestety 220zł trzeba było wyskoczyć a kufer zakupiłem w MOTOPLAZA w Tychach o wiele taniej niż w innych sklepach i na Alledrogo :thumbsup: Wygląda naprawde fajnie (w sam raz rozmiarowo) a i schowasz w nim dość dużo :smile: Pewnie że można kupić jakieś ...awiny i inne wynalazki lecz zastanowił bym się czy warto :stop:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: GIVI

Post autor: konbit »

A ja kupiłem kufer Kappa K46N

http://moto.allegro.pl/item728714306_ka ... _givi.html

Co prawda szybko zaczął klekotać ale podłożyłem kawałek starej dętki i jest OK.


Ostatnio wracałem od rodziny i napakowałem do niego 16 KG gruszek. Myślałem, że mi się bagażnik złamie :grin: ale wszystko dało radę :thumbsup:
W środku jest naklejka Vmax 120km/h i maksymalne obciążenie 5 kg.
Zdarzało mi się latać szybciej i znaaaacznie go przeciążać i wszystko dało radę.

Nawet przeżył test zderzeniowy (raz go źle zapiąłem spadł mi na zakręcie. Myślałem ze popęka a tylko się porysował)
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: GIVI

Post autor: miroslaw123 »

AWIN jakoś nie wzbudza mojego zaufania choć CCC-cena czyni cuda :lol: choć właśnie pytanie na ile droższe są lepsze...
Zeta
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 17.08.2009, 19:48
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: GIVI

Post autor: Zeta »

Szczerze to Givi a awina różni się tylko ceną bo niczym innym nie odbiega od dużo droższych kufrów ja posiadam awinę i bardzo sobie ją chwalę.
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: GIVI

Post autor: hiszpan »

Miałem kufer awina i miło go nie wspominam odpadł mi jak najechałem na studzienkę i rozsypał się na kawałki ....Givi drogie ale jakość bez powównania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość