dziwny dzwięk silnka -> film

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
rufusk
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 06.08.2016, 12:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Chełm

Re: dziwny dzwięk silnka -> film

Post autor: rufusk »

Witam wszystkich,

nie chcąc tworzyć nowego tematu podłączę się tutaj. Otóż w majówkę zrobiłem trampkiem trasę ok 1000km - praktycznie sama trasa prędkość 80-120 na S'kach.

Dzisiaj po krótkiej przejażdżce odezwał się dziwny dźwięk silnika - jest on słyszalny tylko jak jest ciepły i tylko na jałowych obrotach, po dodaniu odrobiny gazu (co można usłyszeć na filmie) cykanie ustępuje. Zawory są ok - przed samym wyjazdem ze względu na zapocenia zmieniałem oringi w okienkach rewizyjnych a przy okazji skontrolowałem luzy zaworowe, które były ok. Samo "cykanie" jest słyszalne głównie z lewej strony silnika.

Filmik: [youtube]https://youtu.be/tnKAx2uoqGc[/youtube]
dzielus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 10.10.2016, 21:27
Mój motocykl: XL600V

Re: dziwny dzwięk silnka -> film

Post autor: dzielus »

Ciekawych finału sprawy z moim silnikiem, źródłem dźwięków okazała się rezonująca akcesoryjna osłona silnika :egh:
Podkładki filcowe pod punkty styku rozwiązały problem :thumbsup:
Deflektory.com
Profesjonalne deflektory motocyklowe. Dwa rodzaje mocowań, pięć kształtów, łącznie 15 rozmiarów!
Rabaty dla użytkowników Forum!
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: dziwny dzwięk silnka -> film

Post autor: Fihu »

W takim razie super scenariusz ;) Do dnia dzisiajszego jeździłeś z taką osłoną?
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość