Prawko B i moto

motocyklowo
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Prawko B i moto

Post autor: krzysiek1 »

Jak wiadomo od jakiegoś czasu posiadacze prawa jazdy kategorii B mogą śmigać moto o poj. 125.Mój stary dobry przyjaciel sprawił sobie Varadero 125.W pojedynkę nawet całkiem żwawo daje radę.Po kilku dłuższych wycieczkach 300-500 km chciałbym go wyciągnąć dalej tzn. poza nasze granice.Wiem,że nie wszystkie państwa traktują nasze przepisy tak samo i nie wszędzie da się pojechać na prawko B motocyklem.Może są jakieś kruczki prawne które to umożliwiają? Coś słyszałem o międzynarodowym prawku. Może ktoś w tym temacie jest oblatany?
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: Prawko B i moto

Post autor: cezeters »

Nie wiem jak to jest poza granicami kraju,ale myślę że gdyby była taka możliwość wymiany prawka, kazdemu kto zadeklaruje chęć na takie z wbitym A1 to chętnych byłoby sporo i znowu podratowalibysmy budżet kraju :grin:
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Prawko B i moto

Post autor: Artek »

W Unii Europejskiej może jeździć bez ograniczeń. Co do krajów spoza unii się nie wypowiem. Pytaj w ambasadzie krajów do których chce jeździć.
Międzynarodowe Prawo Jazdy jest ważne 3 lata, lecz nie dłużej jak ważność prawa jazdy.
Dominator.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość