elektrryczna zagwostka

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
hoffex
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 16.05.2009, 21:55

elektrryczna zagwostka

Post autor: hoffex »

Witam!!!
Juz pisałem o swoim problemie, ale jest on nadal aktualny. Mam Trampka xl600v z 98r. i nie maly problem z elektryką. Ogólnie gotuje mi sie akumulator (w tym sezonie rozwalilem juz 3), czego efektem jest to ze wyskakuje jeden z korków akumulatora i wszystko sie z niego wylewa. Ostatnio w piątek założyłem nowiutki akumulator > w sobote na mazury > w poniedzialek w góry >w poniedziałek wstawiłem go do garazu w górach juz z pustym akumulatorem :(. Wbrew pozorom rozwiązanie problemu nie jest proste, bo wymieniłem juz regulator napięcia (2 razy), alternator no i kilkukrotnie akumulator. Juz raz oddawałem go do elektryka (który zmierzył wszystko i stwierdził ze przy dodawaniu gazu na alternatorze jest 16V) czego efektem byla wymiana regulatora i alternatora, a po wspomnianej wycieczce problem nadal aktualny. Niech mi ktoś cos poradzi lub chociaż poda namiary na jakiegos dobrego elektryka w Warszawie.
Pozdrawiam i czekam na info.
Awatar użytkownika
rzeka
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 24.01.2009, 22:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: elektrryczna zagwostka

Post autor: rzeka »

Za prąd ładowania jest odpowiedzialny reg. napięcia więc tam bym szukał. Spróbuj dogadać się z kimś z forum żeby podstawił Ci swój orginalny reg. i wtedy sprawdź wartość napięcia ładowania.
Awatar użytkownika
Novy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 144
Rejestracja: 16.07.2008, 19:32
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: De

Re: elektrryczna zagwostka

Post autor: Novy »

Ja wymieniłem regulator, bo mój dawał mi zbyt niskie napięcie (~12,4V). Jak chcesz taki to dawaj znać.
NAT w DCT
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: elektrryczna zagwostka

Post autor: pat13 »

Po tym co piszesz, że wymieniłeś w moto bez efektu, zaryzykowałbym, że masz zbocznikowany regler i masz w instalacji napięcie wprost z alternatora. Przyczyna - albo zwarcie, albo źle spięte przewody. Czemu tak - to już sam dojdź, bo to zależy co się ostatnio działo z Twoim moto. Dziwne, że elektryk Ci tego nie sprawdził bo to nie jest trudne, ale nie wiem u jakiej klasy fachowca byłeś. Znam jednego gościa, którego mógłbym polecić w wawie ale najpierw muszę go spytać czy ma czas. Jak jesteś zainteresowany - pisz na priv.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: elektrryczna zagwostka

Post autor: jedras »

Sory, zę tak późno, ale nie miałem neta przez parę dni. Tak się składa, że mam brata elektronika który chętnie by ten temat obadał. Jak jesteś chętny masz namiar na priv.

pzdr
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość