Motocykle poradnik (WKL) warto?

motocyklowo
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Bosman78 »

DL650A
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Artek »

Warto to do szparaga na warsztaty się zapisać. Tak, byłem polecam. http://stajniamotocyklowa.pl/szkolenia/ ... -zima-2015
Polecam szkolenie ukierunkowane na trampka, afrykę choć w kalendarzu do wiosny nie widać. Pisać, dzwonić i się dowiadywać u źródła.
Ostatnio zmieniony 18.02.2016, 23:13 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Bosman78 »

Można jedno i drugie :lol:
DL650A
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Cambriel »

Bosman78 pisze:Można jedno i drugie
Ba, można zatrudnić wysoko kwalifikowanego, własnego, prywatnego, mechanika - podróżnika. :tongue:

Za 20,00 PLN masz dużo lepiej napisaną i ciekawszą książkę, bogato ilustrowaną (1466 obrazków), autora "NN 4645" pt "FTA". :haha:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Bosman78 »

Cambriel pisze:
Bosman78 pisze:Można jedno i drugie

Za 20,00 PLN masz dużo lepiej napisaną i ciekawszą książkę, bogato ilustrowaną (1466 obrazków), autora "NN 4645" pt "FTA". :haha:
? A co to?
DL650A
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: grad74 »

Pewnie liczba wszystkich użytkowników na forum :lol: . A co do książki to uważam że nie warto. Zwłaszcza w dobie neta i "forumów". W tej książce pewnie jest "wszystko i nic" bo raczej nie jest to pozycja typu: Sam naprawiam... coś tam - znaczy konkretny sprzęt. Kiedyś bylu takie mooocno specjalistyczne książki i tam był konkret.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: Bosman78 »

Właśnie tego sie obawiam, ze będzie to ogólna pogadanka budowie motocykli itd, ze jest gaźnik, sa koła w kołach dętki a w detce powietrze :lol:
DL650A
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: magneto »

Mam tę książkę - niestety - w dłuuugim wypożyczeniu przez kogoś spoza Forum, więc moja opinia będzie tylko z pamięci. Ogólnie - jest o wszystkim i w związku z tym o niczym tak szczegółowo, jak w instrukcji napraw konkretnego modelu. Daje dobre pojęcie o technice spotykanej we współczesnych (i nie tylko) motocyklach, są przedstawione konkretne narzędzia i sposoby ich używania (niektóre bardzo "egzotyczne" u nas, jak choćby tzw. gwintownik do naprawy gwintów - kilku mechaników się pytałem i żaden nic takiego nie widział nawet w katalogach...), maniakalne wręcz stosowanie "miedzi w sprayu" do niemal wszystkiego (moja subiektywna opinia). Ale - jak pisałem - dla mnie była (i mam nadzieję, że będzie dalej, jak mi oddadzą :lanie: ) niezłym źródłem uzupełniającym informacje niepodane, lub nie do końca jasno podane w serwisówce.
Dodam, że przyzwyczajony byłem do instrukcji napraw w starym stylu:
"1. Zespół składa się z....
2. Rysunki złożeniowe, przekroje itp.
3. Opis wykonania demontażu, konkretnych pomiarów, naprawy lub wymiany, montażu i sprawdzenia.
...."
Opisy ze współczesnych manuali jakoś mi nie wystarczają (ograniczają się do opisu konkretnych czynności, nie dając pojęcia np. o zasadzie działania [pod]zespołu).

Czy warto - nie wiem. Mi dużo dała. Cena jest jakieś dwa razy mniejsza, niż oryginalnej serwisówki po angielsku (nie każdy ma dobrą znajomość języka technicznego).
Ja nie żałuję, ale czy naprawdę warto - :niewiem:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
żuczek88
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 04.03.2016, 14:15
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: żuczek88 »

Nie sądzę, przeglądałem ją swego czasu i stwerdziłem że lepiej o konkrety pytać Wujka Google a ogóły mnie nie interesują.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: trud »

magneto pisze:...niektóre bardzo "egzotyczne" u nas, jak choćby tzw. gwintownik do naprawy gwintów - kilku mechaników się pytałem i żaden nic takiego nie widział nawet w katalogach...
https://www.facebook.com/interestingeng ... 1/?fref=nf
marekmoto1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 22.03.2015, 10:09
Mój motocykl: XL600V

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: marekmoto1 »

Ja sobie ją kupiłem. Lubię książki i zgodnie z usłyszanym powiedzeniem: "nigdy nie żałuję pieniędzy wydanych na książki i podróże". Moim zdaniem warto ją mieć. Zaglądam do niej sporadycznie przed samodzielnym grzebaniem się w motocyklu. W necie jest często mnóstwo śmieci. Pożyteczna wiedza:)
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Motocykle poradnik (WKL) warto?

Post autor: magneto »

trud pisze:
magneto pisze:...niektóre bardzo "egzotyczne" u nas, jak choćby tzw. gwintownik do naprawy gwintów - kilku mechaników się pytałem i żaden nic takiego nie widział nawet w katalogach...
https://www.facebook.com/interestingeng ... 1/?fref=nf
Dokładnie to chodziło mi o takie coś (jednak istnieje):
"Gwintownik"
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość