TKC ile dmuchć na asfalt?

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Vlado
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 16.07.2015, 22:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Vlado »

Cześć,
Ja mam na swoim TKC80.

Na asfalcie dmucham przód i tył 2.0, jadąc w teren spuszczam do 1,5, a nawet 1,4 przód i tył. W ciągu ostatniego miesiąca przejechałem na nich ok. 2000 km, z czego w terenie około 400 (w tym błoto, duże szutry, woda, bagna, woda...)
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: HarryLey4x4 »

dr.marcin pisze:
mirkoslawski pisze:No cóż - ja zjeździłem dwie T63 (mam nową trzecią), zjeździłem też i TKC i e09...jak dla mnie T63 jest z nich najlepsza:
1) w terenie (każdym) lepsza od TKC, porównywalna do e09
2) na szosie lepsza na mokrym od e09, taka sama jak TKC
3) huczy jak każda "kostka" na asfalcie
4) cena vs wytrzymałość 50/50 - tańsza niż TKC, porównywalna do e09

Opinie to nie profesjonalne testy a tylko subiektywne odczucia - pamiętajcie proszę o tym przy braniu ich pod uwagę :wink:
Z kostek TKC huczy znośnie, a T63 nieznośnie.
Na mokrym, moim zdaniem, TKC jest bezkonkurencyjna.
Dodam jeszcze, że na T63 tył usuną mi się na asfalcie. Skręcałem, wolno, uważnie, ostrożnie, nie wyciskałem zakrętu... i tył odjechał. Leżałem jak długi na środku skrzyżowania. Nawet nie wiem kiedy dupę mi zerwało. W TKC, jak się przesadzi, czuje się usuwanie.
Co do ceny, kosztów... TKC jest droższa i szybciej się zużywa, ale różnica w cenie w przeliczeniu przez km. jest żadna.
Mam tylko pytanie ,że tak odgrzebię trochę temat, czy pisząc TKC każdy z Was ma na myśli TKC 80 czy np. 70 ?
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Cambriel »

Piszą o TKC 80

Obrazek

i T63

Obrazek


TKC 70 w teren :niewiem: podobne do siraków

Obrazek
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: HarryLey4x4 »

no dlatego pytam. Musze po ok 8000 km zrobionych na mitasie E09 zmienić na coś o podobnej charakterystyce w terenie, ale mniej śliskiej na mokrym asfalcie. Ja co prawda jeżdżę dziadkowo , ale staram się robić 50/50 asfalt , szuter/teren lekki, raczej piasek, czasem błotko na piaszczystej drodze, staram, się unikać błota, a już na pewno głębokiego. Chcę spróbować TKC 80 , bo takowy mam na przodzie i jestem w miarę zadowolony, choć wolałbym, aby kostki boczne były jeszcze agresywniejsze, co pomagałoby wychodzić z kolein piaszczystych. Liczę na podpowiedzi. Póki co zamówić chcę TKC 80 na tył. :wink:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Cambriel »

Jeżeli przeczytałeś ten wątek i wiele innych, to już wiesz czym się charakteryzują opony TKC80, T63 i E09.
Ja jestem ciemną stroną mirkoslawskiego :lol:
mirkoslawski pisze:No cóż - ja zjeździłem dwie T63 (mam nową trzecią), zjeździłem też i TKC i e09...jak dla mnie T63 jest z nich najlepsza:
1) w terenie (każdym) lepsza od TKC, porównywalna do e09
2) na szosie lepsza na mokrym od e09, taka sama jak TKC
3) huczy jak każda "kostka" na asfalcie
4) cena vs wytrzymałość 50/50 - tańsza niż TKC, porównywalna do e09
Opinie to nie profesjonalne testy a tylko subiektywne odczucia - pamiętajcie proszę o tym przy braniu ich pod uwagę :wink:
mirkoslawski pisze: CST 755 nie ma w rozmiarze 17 a T63 miałem (i mam) na tyle. Na przodzie siedzi druga CST C755 - jak dla mnie połączenie idealne (przód C755, tył T63) do jazdy 50/50 :thumbsup:
i mam zestaw C755 + T63.
Dobrze że jestem Obrazek i przygłuchy, to nie słyszę jak okropnie huczą
:haha:

Continental TKC80, :thumbsup: wybór.
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: HarryLey4x4 »

korcił mnie t63, ale nie huczenie a te uślizgi i chyba mniejsza terenowość mnie zachęciły do TKC 80. Następny sezon przyniesie mam nadzieję nową wiedzę.
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: markom13 »

mariusz650 pisze:Witam podbijam temat , otóż na moich TKC 70 jest zapisane , aby dmuchać 2,75, TA sugeruje 2,1 bara , to czym się kierować motocyklem czy oponami?
Na prawde na oponie jest napisane ile dmuchac wiatru ? Pierwsze slysze :grin: .To chyba raczej zalezy od pojazdu i obciazenia na jakim jezdzi taka guma. Na oponie zwykle drukuja maxymalne mozliwe cisnienie do jakiego mozna dmuchac. Az ide sprawdzic swoje gumki :cool:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Jaro-Ino »

A 2,75 to nie będzie czasem rozmiar? :grin:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Cambriel »

Tak, w rowerze. :wink:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TKC ile dmuchć na asfalt?

Post autor: Jaro-Ino »

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość