Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Garmin? Tom Tom? Automapa? Igo? Navigon? Czyli o oprogramowaniu do nawigacji.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: robii23 »

Jak pisałem w innym wątku, dla świętego spokoju kupiłem sobie Nokię 820. Głównie żeby mieć ekran Amoled i nawigację czyli Here Drive+ od Nokia.
Wszytsko pięknie ładnie, ale szykuje się wyjazd na zlot czyli pierwsza dłuższa trasa.
Postanowiłem więc założyć konto w Nokia, zalogowałem się na kompie na here.com i stworzyłem sobie trasę którą chciałbym polecieć:
http://her.is/uZW79W
Założyłem że po prostu zapisana trasa zsynchronizuje się z telefonem i z głowy, a tu zonk.
Oczywiście w telefonie też jest to samo konto nokia i niby się synchronizuje, ale nic tam nie ma.
W zasadzie jest jedna rzecz, trasę zapisałem w kolekcjach w podfolderze "zloty". No i właśnie ten folder się pojawił ale pusty :sad:
No i w kompie pojawiły się te ulubione miejsca które miałem w telefonie.
Dodatkowo to wszystko robię w here maps czyli nawet nie wiem czy po udanej synchronizacji będę mógł użyć tej trasy w Here Drive+.

Ktoś już to przerabiał?
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: Kristobal »

Na symbianowej N8 to samo :/. Punkty POI się uploadują, tras nigdy tak nie robiłem, ale widzę że kilka zapisanych w komórce mam, a na stronie nie. Wyznaczyłem na kompie trasę, ale w kom nie dokańcza się synchro. :thumbsdown:
====
edek. Pomógł twardy reset czyli przytrzymanie Power 10s. Mapy się synchronizują, ale trasy wyznaczone na kompie nie są tymi samymi w kom tylko jakieś z pały wzięte. :wacko: Ta nokia to już nie ta Nokia. :sad:
Można zrobić to planem B. Na mapie zapisujesz kilka ulubionych punktów - przez które chcesz lecieć, a na komórce wytyczasz trasę przez nie. Tylko z tego co pamiętam, ominięty jeden punkt (np wyznaczony 20m obok drogi) powoduje nakaz wrócenia do niego. Dlatego przestałem się bawić w wyznaczanie i jeżdżę na krótkie odcinki A-B.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: Wolo »

To tak przy okazji- jeśli zauważacie jakiekolwiek braki w mapach Nokia/ Here/ Garmin/ Navigon itp- dawajcie znać, naprawimy.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: Kristobal »

Tak? A kiedy ? Bo ja raportowalem brak drogi do pewnej wsi ze 3 razy. Drogi istniejącej od stu - dwustu lat i naniosła ją nokia po 2 latach jakoś.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: robii23 »

Wolo a wiesz coś o tej synchronizacji. Zrobią - nie zrobią?
Sorki, ale zawiodłem się na nokii w tej kwestii. Rozumiem błąd, trwa naprawa itp. ALE ponad ROK!
I nie widać żeby coś robili bardziej wygląda że zamiecione pod dywan.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: Wolo »

Kristobal pisze:Tak? A kiedy ? Bo ja raportowalem brak drogi do pewnej wsi ze 3 razy. Drogi istniejącej od stu - dwustu lat i naniosła ją nokia po 2 latach jakoś.
Właśnie dlatego zaproponowałem to tutaj, a nie przez system czy raporty, bo zmiany mogę wprowadzać od razu.

Natomiast to, kiedy zmiana zostanie zrobiona w mapie, a kiedy zobaczy ją u siebie na telefonie/ urządzeniu gps/ w samochodzie użytkownik to dwie całkowicie różne sprawy, termin zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jak często klient kupuje od nas aktualizacje i jakie produkty obejmują (klient czyli nie Kowalski a np BMW czy Garmin).
Potem na tą mapę nakłada się cały interface, soft itp., ale mniejsza z tym.
Jeśli chodzi o mapy Here instalowane w telefonach z Windą, to można założyć, że ten proces trwa 6-9 m-cy. Niektóre z atrybutów są priorytetowe i pojawiają się w mapie szybciej, ale taka np droga łącząca powiatówkę z wsią pojawi się zapewne nie prędzej niż te pół roku.

Od jakichś dwóch lat Nokia rozwija narzędzie do samodzielnej edycji mapy- Map Creator. Nadal niedoskonałe, mamy z tym dużo problemów, niejasności i rozbieżności, tym niemniej od kilku m-cy ekipy zaczęły ostro implementować zmiany użytkowników do bazy. Niestety jakość zmian często pozostawia wiele do życzenia, ale myślę, że z czasem będzie lepiej.

@robii- szczerze to nie wiem, bo nasz, jak to się ładnie nazywa, "departament" zajmuje się stricte mapami, nie pracujemy nad samym serwisem www.

Pozdrawiam,

Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
stefano2015
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 19.02.2015, 10:28
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Nokia czyli Here Maps i Here Drive+

Post autor: stefano2015 »

Nokia dopiero od 2 lat rzeczywiście się rozwija. Stają się dużą konkurencją dla map opartych o silnik google.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość