NC700X - automat czy manual ???

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
dj.1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 27.06.2008, 08:11
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Köln / Opole
Kontakt:

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: dj.1 »

jedras pisze:Przebieg 200kkm był wspomniany w kontekście crosstourera, który jest trochę bardziej turystyczny od nc700x. Z tego co mi wiadomo kolega dj.1 nakręcił ok 170kkm w kilka sezonów na Varadero 1000 stąd moje pytanie o crosstourera :D
Naprawde planuje zrobic 200.000km na vfr1200xd,, sprzedam wczesniej tylko jak sie cos zacznie psuc, pierwsze 10.000 juz jest :smile:
ps, motor dla mnie ideal ,szczegolnie stabilnosc przy v max z kuframi , jak po szynach.o silniku juz nie trzeba nic mowic.
VFR 1200 XD
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: TAXL600V »

martes pisze:
TAXL600V pisze:Im pojazd prostszy tym lepiej, nie chciałbym się rozczarować XXXX km od domu, z powodu awarii elektroniki, sterownika.
Prawda, ale z drugiej strony, NC700X to nie jest pojazd zaprojektowany z myślą o XXXX km wyprawach do Mongolii, a w Europie serwisy motocyklowe są wszędzie. Jeszcze inna sprawa, ile realnie przejedzie nabywca salonowej NC700X - przebiegu 200 000km o którym dyskutujecie prawdopodobnie nigdy nie zobaczy, bo wcześniej sprzeda motocykl.
Oczywiście.

_______

Odnośnie jeszcze przebiegów i awarii. Dużo ludzi narzeka na obecnie produkowane pojazdy, czy to motocykle, czy też samochody. Prawda jednak jest taka, że duża część osób kupuje pojazd używany, względnie nowy, z wątpliwym przebiegiem i historią... Tak więc to, że dana igiełka z zachodu z małym przebiegiem zacznie się pindolić, to nie tylko kwestia słabej jakości, ale także tego, że dany pojazd już swoje przeszedł.

Prosty przykład 4 kołowy - audi/ vw. Popularne modele z przedziału lat 09-10 i nowsze nie rzadko mają przebiegi ponad 200 tkm i nikogo to nie dziwi. Proszę zobaczyć te same marki i modele, tylko 5-10-15 lat starsze. Czas stanął w miejscu :lol: .
Tak więc no te nówki sztuki prosto z salonu nie są może aż takie baniate, swoje coś tam wytrzymają, mało osób u nas w kraju ma motocykl przez długi okres od nowego aż do jego ostatnich KM, tak, aby powiedzieć o i jak i czy faktycznie był to taki szit czy też nie.
To tyle, bo tak troszkę zszedłem z tematu, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: andy237 »

Jeżdżę od 13 lat automatem, co prawda nie jest to motocykl w dodatku ma 12 000 pojemności :smile:
Moim zdaniem w trasie nie ma większego znaczenia automat czy manual, za to w mieście rewelacja. Wystarczy nauczyć się kontrolowania obrotów, trzeba pamiętać przy jakich bieg zrzuci, a kiedy będzie chciał wrzucić wyższy.
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: martes »

andy237 pisze:Jeżdżę od 13 lat automatem, co prawda nie jest to motocykl w dodatku ma 12 000 pojemności :smile:
Czołgiem? :lol:
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: andy237 »

Blisko ale jednak pudło :grin: do środka wejdzie nieco więcej niż pięć osób :smile:
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 397
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: Radek »

andy237 pisze:Blisko ale jednak pudło :grin: do środka wejdzie nieco więcej niż pięć osób :smile:

hmm

lokomotywa?

bo nie rower raczej
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: andy237 »

I znowu pudło :smile: jest lżejsze, ostatnia szansa :grin:
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: czupakabra »

Autobus czerwony .......
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: Fizolof »

Kiedyś się chwaliłeś, ze kierowcą autobusu jesteś :cool:
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: NC700X - automat czy manual ???

Post autor: andy237 »

Piątka z plusem za uważanie na wykładach :ok: to właśnie moje autko :grin:
Jak wam taki autobus zrobi miejsce żebyście się mogli przecisnąć, to prawdopodobnie będę ja :grin:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości