Łancuszek pompy oleju i olej

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
mariusz77
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 10.08.2008, 15:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowa Dęba,Kraków

Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: mariusz77 »

Witam ,nie znalazłem nic na ten temat na wyszukiwarce więc pytam.Wie ktoś jaki powinien być luz łańcuszka napędzającego pompę oleju,dodał bym zdjęcie (tylko nie wiem jak)ale wracając do tematu,u mnie ma on luz około 1,5cm mierząc na środku, czy taki luz jest normalny?Druga sprawa dotyczy oleju,przy wymianie nie wiedziałem jakim był zalany wcześniej więc zalałem MOTUL 10w40 przejechałem na nim około 1500km.Wymieniam sobie sprzęgło więc musiałem spuścić olej i przy tym przebiegu wygląda on na trochę przepracowany a poza tym po ściągnięciu pokrywy sprzęgła zauważyłem ze na spodzie znajduje się jakieś czarne błoto,czy to normalne a może ktoś już zaczął podrabiać oleje MOTULA a może nie jest on taki dobry jak wszyscy mówią.Jeździ ktoś na innych olejach niż MOTUL i jak wygląda u was ta sprawa?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: Thorgal77 »

o łańcuszku ci nie napisze ale jeśli chodzi o olej to te błotko jest pewnie pozostałością tarcz sprzęgłowych i resztą syfu - rozumie ze wyczysciles " blotko" - tak sie dzieje jak długo sie tam nie zagląda...ale to normalne.

Kolor oleju nie ma znaczenia skoro wiesz ze ma przejechane 1500km zawsze bedzie czarny jak smoła juz po 500 - 1000 km spokojnie mozesz wlać go spowrotem.

Motul to dobry olej wiec bez obaw - a wymiane proponuje po 10 - 12 tyś. no i dolewki po drodze...

Ave
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
mariusz77
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 10.08.2008, 15:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowa Dęba,Kraków

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: mariusz77 »

Dzięki Thorgal77,jeżeli twierdzisz że taki wygląd oleju motocyklowego jest normalny to tylko wyczyszczę to błoto i może przy następnej wymianie będzie lepiej,zastanawia mnie tylko dlaczego filtr oleju nie izoluje takich nieczystości, i jak się rzecz ma przy np.CASTROLU podobnej klasy?
Awatar użytkownika
JUlO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 27.07.2008, 22:10
Lokalizacja: Osjakow k. Wielunia

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: JUlO »

jak bys poszukal dokladniej to znalazl bys temat odnosnie luzu na lancuszku pompy oleju. Ale jak juz jestem to sie nie musisz fatygowac podpowiem ci, ze spoko luzik, luz musi byc. Tam nie ma niewiadomo jakich naprezen wiec lancuch luz moze miec. :ysz: dodam jeszcze tylko ze nawet jesli niepokoilo by cie to tak bardzo i czol bys wewnatrzny spokoj gdybys go wymienil, to nawet nie probuj bo nigdzie poza honda go nie dostaniesz :haha: a ile to kosztuje? to sam pan bog wszechmogacy i wszystko wiedzacy i na motórze pewnie tez jezdzacy wie! :smoke:
"Mieć czy być?" - K.Staszewski
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: jedras »

http://www.dwa-kola.pl/szukaj/model

Tutaj można popatrzeć na ceny oryginalnych części :grin: :haha:

Co do oleju, to np w nowoczesnych dieslach nowy olej zaraz po odpaleniu silnika jest czarny jak smoła :D
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: kamikazemario »

Przepraszam, że troszke nie w temacie zapytam. Ale czy zdarzyło się komus, żeby na zimnym silniku po odkręceniu korka oleju, tegoz właśnie oleju było pod sam korek?? Bo ja już zglupiałem. Sprawdzałem jakieś 100 km temu i było w normie. Czy to przez to, że silnik jest zimny?
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: pałeł »

albo masz plyn w oliwie albo niewiem co jak może ci oleju przybyć pod korek ?
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
mariusz77
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 10.08.2008, 15:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowa Dęba,Kraków

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: mariusz77 »

Dzięki za odpowiedzi,byłem dzisiaj w Hondzie i tam mechanik powiedział mi to samo że nawet gdy założę nowy łańcuch to i tak będzie luźny :shock: ,dziwne ale widocznie tak musi być jestem tylko ciekaw jaka jest dopuszczalna granica tego luzu i czy jest on przewidziany kiedykolwiek do wymiany, Haynes podaje tylko wartości zużycia dla kół zębatych albo coś przeoczyłem :wacko: Za nowy łańcuch trzeba dać w hondzie 365zł
Awatar użytkownika
JUlO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 27.07.2008, 22:10
Lokalizacja: Osjakow k. Wielunia

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: JUlO »

jedras pisze:http://www.dwa-kola.pl/szukaj/model

Tutaj można popatrzeć na ceny oryginalnych części :grin: :haha:
ale nie na łancuszek pompy oleju :cool:
"Mieć czy być?" - K.Staszewski
Awatar użytkownika
simi81
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 22.06.2008, 21:18
Lokalizacja: białystok

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: simi81 »

kamikazemario pisze:Przepraszam, że troszke nie w temacie zapytam. Ale czy zdarzyło się komus, żeby na zimnym silniku po odkręceniu korka oleju, tegoz właśnie oleju było pod sam korek?? Bo ja już zglupiałem. Sprawdzałem jakieś 100 km temu i było w normie. Czy to przez to, że silnik jest zimny?
Ja też obstawiam za płynem w oliwie-masz trochu rozbierania...
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Łancuszek pompy oleju i olej

Post autor: Thorgal77 »

mariusz77 pisze:,zastanawia mnie tylko dlaczego filtr oleju nie izoluje takich nieczystości,
bo jak odstawiasz moto do garazu itp to syf ktory nie zostal przefiltrowany w koncowej fazie jazdy opada na "dno"

Ja leje motula i nie zmieniam na inny - chyba ze na Repsola... :ok:
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość