Majówka w Czarnobylu

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Wiciu
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 30.11.2008, 22:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Majówka w Czarnobylu

Post autor: Wiciu »

Hej!

Jazdy było mało i było na szybko. Trampek żaden też nie pojechał. Ale skoczyliśmy z kolegą na dwa dni do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej może paru globtroterów będzie miało ochotę rzucić okiem na to, co tam zostało po ponad ćwierć wieku od katastrofy.

Film, zdjęcie, opowieść - nic tego nie odda.


Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: chankrymski »

Myślę, że jeszcze klimatyczniej by było znależć się tam w zimie. Jak wygąda organizacja takiego wyjazdu? Co trzeba mieć, żeby wejść do strefy? Domyślam się, że tylko organizowane wycieczki wpuszczają. Co do filmiku to git. Tylko ten podpis z Polską jako trzeci świat..... Coś w tym jest, ale jak dla mnie Ukraina to czwarty świat. Swołocz :grin:
Awatar użytkownika
MARCINm10
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 474
Rejestracja: 11.09.2012, 20:49
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: MARCINm10 »

Filmik bardzo ciekawy i interesujący na żywo to pewnie lepiej wygląda
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: Idaho »

Właśnie... Jakieś pozwolenia itp.?
Znalazłam oferty wyjazdów zorganizowanych do strefy i wtedy orgowie wszystko załatwiają. A jak to ogarnąć samemu? Czy jechaliście na pirata? :)
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: Trol »

Podobno wycieczka około 100 zł od osoby .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: jakmor »

chankrymski pisze:Myślę, że jeszcze klimatyczniej by było znależć się tam w zimie. Jak wygąda organizacja takiego wyjazdu? Co trzeba mieć, żeby wejść do strefy? Domyślam się, że tylko organizowane wycieczki wpuszczają. Co do filmiku to git. Tylko ten podpis z Polską jako trzeci świat..... Coś w tym jest, ale jak dla mnie Ukraina to czwarty świat. Swołocz :grin:

... panowie czekamy. Też jestem ciekaw. Jak się załatwia samą wycieczkę, jakie koszta, wymagania ...??. Jak droga do i powrotnie, jakimi drogami jechaliśie ile czasu. :crossy:

Ja chcę relację :swieczki:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Wiciu
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 30.11.2008, 22:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: Wiciu »

Hej.

Co do organizacji wyjazdu, to złożony temat. Jest kilka sposobów, ale nie liczcie, że uda się na dzika przepłacić strażnika, albo wjechać przez dziurę w płocie. Nie tam. Nierealne jest zorganizowanie wypadu samemu i trzeba zdać się na jednego z pośredników. Takie wycieczki organizuje np. Bispol i jeszcze kilka innych biur (znajdziecie w necie), ale ich oferta jest zwyczajnie marna. Pomijając koszty, samo zwiedzanie jest bardzo infantylne: zawożą Cię w kilka kluczowych miejsc, wypuszczają z autobusu, kilka fotek i jedziemy dalej. My pojechaliśmy ze StrefąZero. To nie jest biuro podróży, tylko grupka fanatyków z kręgów politechniki warszawskiej. Kolesie jeżdżą tam od lat, mają ogromną wiedzę, a przy tym nie robią tych wypadów komercyjnie, wystarczy że sami mogą znów pojechać i eksplorować Prypeć bez kosztów własnych. Załatwiają wszystkie formalności (trzeba mieć skończone 18 lat), noclegi, pozwolenia, wyżywienie. Nasz wypad kosztował tysiaka z hakiem, w tym wliczone były wszystkie papierkowe sprawy, 3 noclegi w Sławutyczu, pełne wyżywienie przez 2 dni, transport kolejką transterytorialną do Elektorwni, autobus, przewodnik itp. Normalnie grupa jedzie z Warszawy autobusem i płaci więcej, ale my cisnęliśmy na moto i spotkaliśmy ich już na miejscu. Jeśli ktoś myśli poważnie o Zonie to z czystym sercem polecam http://www.strefazero.org. Pomijając formalności, fajnie jest posłuchać fanatyków, którzy o elektrowni i katastrofie wiedzą wszystko.

Żeby nie było tak różowo, to po ostatnich przemianach politycznych na Ukrainie, zwiedzanie strefy jest coraz trudniejsze. Ci którzy jechali przed nami chodzili po Prypeci zupełnie sami, zero nadzoru. Nam już przydzielili upierdliwą przewodniczkę i było nerwowo, ale wciąż mogliśmy łazić samik. Grupa która pojechała jesienią... w ogóle nie weszła do strefy. Nie ma gwarancji. No i nie wiadomo, czy po ostatnich przebojach strefazero będzie jeszcze organizować wyjazdy.

Z rad praktycznych: jedźcie, póki jeszcze jest po co! Strefa umiera, wali się, znika. Las odbiera to, co do niego należało. Myślicie o mieście? Tam już nie ma miasta. To zgliszcza. Za 3-4 lata to co jeszcze stoi, obróci się w gruz. Jedźcie jesienią lub zimą, później przyroda bardzo utrudnia zwiedzanie. O promieniowanie się nie ma co bać. Za wyjątkiem kilku miejsc jest takie samo jak np. w Warszawie.

Aha, jeśli chodzi o drogę, to my jechaliśmy z presją czasu, ale wyjazd można urozmaicić. Dojazd z Wrocka to dwa dni na. Ukraińskie drogi aż do Kijowa są bez zarzutu (pomijając posterunki), potem jest zabawa - poligony, zadupia, ślepe uliczki - super! Jak ktoś ma czas może bawić się w skróty offem i powłóczyć się po klimatycznych wioseczkach. Kto jeździł po Ukrainie ten wie: ludzie przyjaźni, boczne drogi urokliwe, raj dla trampków i enduraków.

Jeśli macie jakieś wątpliwości pytajcie śmiało!
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: Idaho »

Właśnie oferta StrefyZero najbardziej przypadła mi do gustu :)
Dzięki!
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Majówka w Czarnobylu

Post autor: Qter »

no bardzo ciekawe miejsce

widziałem już kilka relacji ze strefy zero/Prypecia - zawsze robią na mnie ogromne wrażenie...

po tym filmiku miałem takie sny że sam Hiczkok by się nie powstydził na ich podstawie jakiegoś filmu nakręcić...

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości