Wypady, spotkania

Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

Skoro wyciągamy Górny Śląsk to i ja sie doklepie, co do wpomnień to czasami wracam też do tych fotek które pozawieszaliście w sieci :) Oj milusio sie to wspomina ale to juz tylko wpomnienia mam nadzieje że idzie nowe duzo lepsze z nowym sezonem oczywiście :) tak że za rok o tej porze mam nadzieje że bedzie znacznie wiecej co wspominać :) Co do Słowacji to faktycznie z euro przyszło nowe znacznie gorsze czytaj droższe :( wiem byłem już w nowych Euroczasach gdyby nie to że dzieciaki mnie wyciągły na ciepłe źrudła na kilka dni to nie wiem czy sam bym sie zdecydował, byłem na przełomie stycznia i lutego. Polaków jak na lekarstwo, babeczka ta u której zawsze załatwiam noclegi powiedziała że jest tragicznie podobnie jak Pan nalewajkowy na stacji LPG powiedział że z nowym rokiem polaków jak na lekarstwo, ceny prawdziwa Europa z tego co gdzieś wyczytałem benzyna jedna z najdroższych w europie :( Piwko drogie ,pokalek 1,5 EU a co ciekawe cola kosztuje 1,6 Eu. Generalnie to Słowacja nie jest taka droga bo kurs Euro do korony slowackiej jest stały tj 30 koron to 1 ojro ;) ale złoty dostał w dupe i tak to sie ma.

Ale zgadzam sie z Dudim że w Czechach też jest jesdzcze pare fajnych miejsc do oblukania no i ceny bardziej na nasze trampkowe kieszenie. Ja też może zajrze do mojego "najpilniej" strzeżonego garażu :) czy trampi jeszcze śpi. Mam nadzieje że ta nasza 'ukochana zima" szybko sie straci tak jak szybko sie pojawiła
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Re: Górny Śląsk

Post autor: dudi »

gumis pisze:Miło powspominac zeszły sezon
O tak...! Wtedy wszyscy mieli jakby równe szanse... I tak jednorodnie było... A potem taki Jeden z Drugimi sie poprzesiadali... :tongue:
Andrewek pisze:Co do Słowacji to faktycznie z euro przyszło nowe znacznie gorsze czytaj droższe
Szkoda tej Słowacji jak cholera... :sad:
ps. Widać, że się pomału Trampkarze ze snu zimowego budzą - może to wróżyć rychłe nadejście wiosny... :wink:
Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

Pewnie Dudi że szkoda tej Słowacji ale jak znam życie to troche sie pomarudzi a i tak sie pojedzie no może nie w rajd typu "w 80 dni dookoła Słowacji" ale może jakjiś taki lajcikowy wypad typu "jeden bak+ paliwo z zapalniczki" ;) własnie lukam przez okno po porannych opadach deszczu w Racku piękna pogoda świeci sonce :) ptaski ćwirajom ;) idzie wiosna .... mam nadzieję ten śnieżny bajzel tak szybko sie straci jak szybko sie pojawił. A tak na marginesie to troche wstyd że "Górny Śląsk" wylondował na samiućkim dole :( ale mam wielką nadzieję że wraz z roztopami "i was popuści".......... skoro Dudiego popuściło :ok:
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: NaczelnyFilozof »

Andrewek pisze:Pewnie Dudi że szkoda tej Słowacji ale jak znam życie to troche sie pomarudzi a i tak sie pojedzie no może nie w rajd typu "w 80 dni dookoła Słowacji" ale może jakjiś taki lajcikowy wypad
Przez słabą złotówkę kupa słowaków zostawia u nas pieniądze. Kupują wszytsko. Od żarówek przez kiełbasy po węgiel :impreza:
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Jaca
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 17.07.2008, 17:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żory

Re: Górny Śląsk

Post autor: Jaca »

Ja także miło wspominam wspólne wypady na Słowację. Dla mnie był to pierwszy sezon na Trampku i uważam, że zakup tego sprzętu to była najlepsza decyzja. Po pierwsze ludzie czyli Wy, którzy dosiadacie te magiczne sprzęty to wyjątkowa ekipa. Po drugie jak już wspomniałem Trampek to wyjątkowa maszyna.
Nie mogę już doczekać się nadchodzącego sezonu. Mój sprzęcik wreszcie doczekał się gmoli oraz kuferka centralnego. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować w tym roku jakiś dalszy wypadzik gdzieś tam w świat. Z tego co widzę to prognozy są dość optymistyczne i może już za niedługo uda nam się wyciągnąć sprzęty z garażu i pośmigać trochę po okolicy.
Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

No patrząc na dzisiejszą pogodę to faktycznie wygląda to optymistycznie w końcu to koniec lutego :) Ciesze sie że jednak zaglądacie na forum bo jak wcześniej zauważył Jaca źle to wyglądało patrząc na forum.Co do wypadów w sezonie 2009 to też liczę że będzie obficie, bezpiecznie mega szerokościowo tego życzę Wam i Sobie. Co prawda ciężko będzie zebrać 100 % skład na "Trampkowo" bo ludziska sie rozwinęli w nowe sprzęty ale w końcu pomimo motorków które nas łączą to jednak znacząco liczą sie ludzie a ci raczej sie nie zmieniają. Dobra to na tyle na dzisiaj z tego pisania "ojczyzna wzywa" w końcu ktoś nie śpi żeby spać mógł ktoś :)
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: pałeł »

w piatek jak pogoda sie nie zjebie to ma w planach start z tąd http://www.lesnapolana.com.pl/oferta1.p ... erta_firmy
w planach coś koło 230km głownie offem ja na każdym skrzyżowaniu i tak się muszę zatrzymać i zrobić notatki wiec sie nie macie czego bać :)
gdyby coś to dzwoncie
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
gumis
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 18.06.2008, 21:43
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: gumis »

Wybiera się ktoś może na MOTOBAJZEL w Niedziele do Katowic :smile:
Yamaha XZ 550 85'- był
Honda XL600V 87'- był
Aprilia ETV 1000 CapoNord 01'- był
Honda XL600V 97' - był
BMW R1150GS 02' - był
Suzuki DL650 05' - był
Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

Witam znowu apuje nasz Śląski wątek ;) na bajzel sie nie wybieram brak kasy czasu ale mam do Was prośbę jeżeli ktoś sie bedzie wybierał to prosze sprawdzcie za ile można kupić gmole do mojego Trampiego najlapiej z Givi rocznik 96 , 600 oczywiście .Chyba że ktoś może mi cos polecić w sieci, jakiś sklep gdzie kupie gmole w dobrej kasie . I mam jeszcze jeden problem może ktoś mi poradzi jak podcucić aku w Trampku mam normalny z korkami obsługowy gdzieś kiedys wyczytałem że można go na nowo zalać elektrolitem ale tak dokładnie to nie wiem jak to zrobić. Powiem tylko tyle że aku powoli sie kończyło nie nagle dzisiaj pytałem w moto shopie elektrolit to 3,5 zeta tak że warto jak sie nie da najwyżej kupie nowy. Z nowy sezonem plan to kupno gmoli nowe aku jak sie starego nie da reanimować oczywiście olej i filterek i ............sruuuuuuuuu :crossy: a pogoda coraz bardziej zapraszająca.

Pozdrówki Andi
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: Soltys »

pałeł pisze:w piatek jak pogoda sie nie zjebie to ma w planach start z tąd http://www.lesnapolana.com.pl/oferta1.p ... erta_firmy
w planach coś koło 230km głownie offem ja na każdym skrzyżowaniu i tak się muszę zatrzymać i zrobić notatki wiec sie nie macie czego bać :)
gdyby coś to dzwoncie
W piątek będzie 0 oC i będzie padać deszcz.
Będziesz miał szron na japie i jajka chłodnicze.

Gdzie jutro pijemy pifo w Gliwicach?
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Re: Górny Śląsk

Post autor: dudi »

Andrewek pisze:Chyba że ktoś może mi cos polecić w sieci, jakiś sklep gdzie kupie gmole w dobrej kasie
Zagadaj Endrju do Hiszpana... Wiem, że się odgrażał zrobić konkretne gmole do swojej 600-tki, a potem seryjnie na handel.. Jak on zrobi to gwarancja solidności, estetyki (a to ważne, bo grzechem byłoby wieszać jakieś ścierwo na Twojej Perle), a i cena będzie pewnie przystępna. Zresztą może już ma gotowe...
Tak na marginesie zdradzę, że nasz Damiano tuninguje swojego Trampiego u Hiszpana (stelaże, kufry, gmole itp)... (Świnia jestem! :tongue: Damiano chciał błysnąć pewnie na wiosnę, a ja tu go zdradzam... :blush: Sory Damiano :grin: )
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Re: Górny Śląsk

Post autor: dudi »

pałeł pisze:w piatek jak pogoda sie nie zjebie to ma w planach start z tąd http://www.lesnapolana.com.pl/oferta1.p ... erta_firmy
w planach coś koło 230km głownie offem ja na każdym skrzyżowaniu i tak się muszę zatrzymać i zrobić notatki wiec sie nie macie czego bać :)
gdyby coś to dzwoncie
Pałeł, żebyś nie pomyślał, że ignorujemy Ciebie, albo Twoje propozycje... Jesteś niesamowity Gość przez duże G i przebywanie w Twoim towarzystwie to gwarancja ubawu po pachy, ale po prostu mamy nieco inne spojrzenie na przeznaczenie trampiego i skrzywienie bardziej turystyczne. Procent offu jest na naszych wypadach niewielki i pewnie wygląda żałośnie przy Twoim, a to się prawdopodobnie nie szybko zmieni,chyba, że w przypływie gotówki zakupimy sobie jako drugie sprzęty po KTM, HR, XT itp (ja się tak odgrażam już 3 rok od kiedy zamieniłem XT na Trampka, ale ciągle jakieś inne wydatki są ważniejsze)
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: pałeł »

dudi to są miejskie opowieści :)
ja owszem szanuje ze ktoś woli po asfalcie śmigać kto che ten się z kontaktuje i pojedzie przymusu nie ma :)
chce was poinformować co niniejszym czynie :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: Draco Fisher »

Haj Miśki :punk:

Widać wiosenne ożywienie na forum :ok: Ale na dorgach jakaś cisza pomimo że zeszły weekend nastrajał do pierwszych przejażdzek w tym sezonie :crossy: Ja w niedzielę wyciągnełem swoje koniki z garażu co by je troszeczkę przewietrzyć i z planowanego objazdu wokół Rybnika zrobiła mi sie traska 100km :smile:

Gumiś ja się mogę z Tobą karnąć na bajzel ale dasz mi dosiąśc Aprilkę :crossy: :tongue:

Andrewek można aku zregenerować wylewając stary i nalewająć świerzy elektrolit, który zakupisz w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym za parę groszy. No chyba że masz padnięta celę wtedy :dupa:

Dudi jak będziesz jechał oglądac jakiegoś sprzęta służącego tylko i wyłącznie do taplania sie w błocie to daj znać bo ja też się za czymś rozglądam :cool:
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

Draco dzieki za rade w sprawie aku :) Jutro jak znajde chwilke z rana zabawie sie w reanimatora a co z tego wyjdzie dam znać. Dudi co do gmoli dałem juz znać do Hiszpana na priv zobzczymy co dr Hiszpan w tej kwesti sie wypowie. Co do pogody była dzisiaj bajeczna ciepło w Racku prawie 15 st w plusie oczywiście. Byłem dzisiaj na delegacji w Jebiu po drodze spotkałem, troche motongów....... czy to zapowiedz wiosny :)
Awatar użytkownika
Bystry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 65
Rejestracja: 10.01.2009, 22:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Górny Śląsk

Post autor: Bystry »

Andrewek jak nalejesz nowy elektrolit to akumulator sie zasiarczy i bedzie do wyrzucenia. Stanowczo odradzam! Zeby akus byl caly czas sprawny to musi byc caly czas naladowany. Jesli stoi przez zime, to trzeba od czasu do czasu sprawdzic jakie ma napiecie. Jezili jest mniejsze niz 12,3V to trzeba go podladowac ladujac go pradem ok 10% pojemnosci. Jak chcesz go sobie sprawdzic to kup aerometr za 10 zeta, otworz korki i naciagnij troche elektrolitu. Po 1 musi miec rowna gestosc na wszystkich celach, po 2 kolor ma byc przezroczysty. Jezeli elektrolit przypomina kawe to akus jest do wymiany (zasiarczony - nastapil opad masy czynnej z plyt, ktora jest odpowiedzialna za "trzymanie pradu") ... Pozdro!
Coco Jumbo i do przodu :punk:
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: Draco Fisher »

Hay!
Sposobem który podałem wyżej, reanimowałem we firmie kilka aku i smigają jak ta lala :)
Metoda ta sprawdziła sie w akumulatorach w pracujących w sprzęcie budowlanym, więc dlaczego nie miała by sie sprawdzić w moto? :)
Pzdr.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Górny Śląsk

Post autor: Thorgal77 »

Jeśli ktoś jest chetny to mam Motula 5100 10w40 10 sztuk

4L - 122zł
filtr 16zł - transalp 600 ( jesli miałby być inny to prosze napisać do czego)
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Andrewek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 21.06.2008, 16:32
Lokalizacja: Racibórz

Re: Górny Śląsk

Post autor: Andrewek »

Co do oleju to muszę sie zastanowić w końcu wiosna idzie chodź za oknem tego nie widać leje cały dzień :( A co do mojego aku to narazie reanimowałem go zalewając go wodą destylowaną i ponownie ładując, po tych czynnościach wygląda na zreanimowany na jak długo to sie okaże. Po naładowaniu wsadziłem go do moto i myślałem że uda mi sie go odpalić. I tu zaczyna sie kolejny problem tym razem z odpaleniem. Po wsadzeniu aku i próbie odpalenia moto milczy tzn rozrusznik nie kręci , po wciśnięciu przycisku RUN słychać tylko taki odgłos terkotania-rozrusznik nie kręci. Kontroli świecą normalnie. Dodam że moto nie było palone kupe czasu. Nie wiem czy to wina aku że może daje zbyt mały prąd czy może gdzieś coś złapało rozrusznik po zimie :(
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Górny Śląsk

Post autor: pałeł »

prawdopodobnie słaby aku jakby nie padło tobym podskoczył włożyli byśmy mój :)
na próbę
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość