Budowa toru w Warszawie - wsparcie

Moderatorzy: Baran, Skorpionka

Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Mój motocykl: XL650V

Budowa toru w Warszawie - wsparcie

Post autor: Nadol »

Jest pomysł aby na terenie Warszawy (Włochy) powstał tor.
Wszystkie informacje znajdziecie tu:
https://www.scigacz.pl/W,Warszawie,pows ... 30971.html
Po rejestracji, wybieramy: Włochy, Stare Włochy, Torowisko (1098)
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik

Re: Budowa toru w Warszawie - wsparcie

Post autor: tomekpe »

Mieszkałem niedaleko (Skorosze). Obiekt do sportu motorowego budowany w pobliżu tak dużej zabudowy mieszkalnej - życzę powodzenia, ale autorowi pomysłu gratuluję fantazji.. :)

Na papierze to wygląda na miejsce na uboczu i przy przelotowej trasie (Nowolazurowa).
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider

Post autor: Nadol »

Nie znam tego rejonu dobrze ale jeżeli trasa i pociągi nie przeszkadzają to tor tym bardziej nie powinien robić problemu.
Sam projekt mówi o małych motocyklach 80/125 cm3 (poza tym rowery, łyżwy ....) i jest to mały tor.

Pełny opis projektu

Dzięki realizacji projektu zagospodarowany zostanie nieużywany teren zlokalizowany w uciążliwym miejscu – między trasą Alei 4 czerwca 1989 r. a torami kolejowymi. W efekcie, po realizacji projektu powstanie kompleks dwóch otwartych torów, na których będzie można trenować speedrower (wyścigi rowerowe po owalnym torze). Dyscyplina ma charakter rodzinny i mogą ją uprawiać wszyscy bez względu na wiek, płeć oraz status społeczny, którzy posiadają rower. Na torze będą mogły być prowadzone zawody profesjonalistów oraz amatorów w kategorii kobiet i mężczyzn. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w całej Warszawie. Duży tor (obwód ok. 150 metrów liczone po krawężniku), przy sprzyjających warunkach, zimą, po wylaniu wody, może być wykorzystywany jako tor lodowy do jazdy na łyżwach lub shorttracku. W sezonie letnim może służyć jako tor do wyścigów na rowerach różnego rodzaju dla młodzieży, pit-bike'ach czy małych motocyklach o pojemności 80cc lub 125cc. Obiekt ma mieć charakter otwarty, teren nie zostanie ogrodzony.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Proponowany teren jest obecnie niezagospodarowany i stanowi nieużytek. Zgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego ten teren ma charakter sportowo-rekreacyjny.

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/10014
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik

Post autor: tomekpe »

Formalnie pewnie nie będzie problemu. Ale realnie mieszkańcy żyć nie dają. Tak jak napisałem, to pozornie trudny teren. Kawałek dalej przy torach są fajne (i drogie) domy, a realnie to nawet te małe bzyczki nie będą ciche. Wystarczy że będzie słychać cokolwiek i posypią się pisma, protesty itp. Szczególnie, że do tej pory mieszkańcy mają tam teren do spacerów.

Co śmieszniejsze, to tam są jeszcze samoloty, które także nieźle hałasują. Ale jestem przekonany, że to nie miejsce na sporty motorowe.
Awatar użytkownika
MADRAFi
przycierający rafki
przycierający rafki
Mój motocykl: BMW GS

Post autor: MADRAFi »

Z tego co zrozumialem to ma byc to przede wszystkim tor do jazdy na rowerach. Co jak zuzel tyle ze na rowerze.
Zapewne okazjonalnie zrobia tam jakies zawody dla mlodziezy (bo takie pojemnosci kojarza sie z jakimis crossami dla dzieci)
ODPOWIEDZ