[K] Honda CBF 250 lub podobny

Awatar użytkownika
baloo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 05.07.2011, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

[K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: baloo »

Koleżanka poszukuje hondy cbf 250 lub czegoś podobnego (byle nie chińszczyzna;)) w cenie koło 8000pln, w stanie jak najlepszym :)
WFM > Ogar 205 > ETZ 250 > VF500F > TA :D

"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: pałeł »

crf450r cie interesuje ??? kolega sprzedaje ale nie pamiętam szczegółów
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: mad.dog »

pałeł pisze:crf450r cie interesuje ??? kolega sprzedaje ale nie pamiętam szczegółów
pałeł, cBf a cRf to chyba nieco inne ligi ;)
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: pałeł »

kurde fakt to przepraszam za zamieszanie
całkiem inne światy :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
ketchoop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 17.06.2011, 18:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: ketchoop »

a CBF 125 ?? Znajomy ma na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: Arty1 »

Witam
podepnę się pod temat,
szukam czegoś dla plecaka który ma w tym roku zamiar pójść na swoje :ysz:
jako, że jestem z drugiego końca Polski to myślę, że nie będziemy wchodzić sobie w paradę.
Zastanawiałem się co można w podobnym budżecie kupić, może dacie jakieś podpowiedzi.
Będzie to pierwsze moto kobity, która niestety, a może na szczęście :yaho: jest dość wątłą osóbką.
Jest do kupienia cb 400 w moim mieście, ale wyczytałem że to waży 190 kg :omg:
obawiam się, że sobie nie poradzi z takim ciężarem.

podpowiecie coś chłopy ?
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
baloo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 05.07.2011, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: baloo »

ketchoop pisze:a CBF 125 ?? Znajomy ma na sprzedaż.
Uparła się na 250 :wink:
WFM > Ogar 205 > ETZ 250 > VF500F > TA :D

"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: zimny »

Generalnie dominator 250 jest fajny, tylko niełatwo znaleść zadbana sztukę. Drz 400 też do wyjecia za te pieniądze pewnie będzie.

Z bardziej szosowych napewno cbf, ale jak jeździłem kiedyś na yamaszce ybr 250 to też było fajne. Niestety w tym segmencie z używanych sprzętów nie ma dużego wyboru :-( Jak ja szukałem czegoś takiego na dojazdy do pracy to w końcu kupiłem maxi skuter :-)

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ketchoop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 17.06.2011, 18:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: ketchoop »

Arty1 pisze:Witam
podepnę się pod temat,
szukam czegoś dla plecaka który ma w tym roku zamiar pójść na swoje :ysz:
jako, że jestem z drugiego końca Polski to myślę, że nie będziemy wchodzić sobie w paradę.
Zastanawiałem się co można w podobnym budżecie kupić, może dacie jakieś podpowiedzi.
Będzie to pierwsze moto kobity, która niestety, a może na szczęście :yaho: jest dość wątłą osóbką.
Jest do kupienia cb 400 w moim mieście, ale wyczytałem że to waży 190 kg :omg:
obawiam się, że sobie nie poradzi z takim ciężarem.

podpowiecie coś chłopy ?
CB 400 jest niska, 190 kg to nie tak dużo, myślę że da radę bez problemu.
Moja miłość śmiga Trampkiem 700V (jej 1 moto), chyba też jest wątła 58kg, 175cm :) i daje radę.
Awatar użytkownika
baloo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 05.07.2011, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: baloo »

zimny pisze:Generalnie dominator 250 jest fajny, tylko niełatwo znaleść zadbana sztukę. Drz 400 też do wyjecia za te pieniądze pewnie będzie.

Z bardziej szosowych napewno cbf, ale jak jeździłem kiedyś na yamaszce ybr 250 to też było fajne. Niestety w tym segmencie z używanych sprzętów nie ma dużego wyboru :-( Jak ja szukałem czegoś takiego na dojazdy do pracy to w końcu kupiłem maxi skuter :-)

Pozdr
zimny
Wiecie jak to z kobietami...
1. ma być 250ccm (bo to pierwszy motong więc nie chce większego)
2. koniecznie naked, bo ładnie wygląda
...
i najpierw chciała takie łooo COŚ
http://otomoto.pl/romet-division-249-M3038023.html
co skutecznie udało mi się odradzić :lanie:

I tak jak mówisz: w tej pojemności nie ma wyboru, jedyne sensowne co jej poleciłem to właśnie cbf...
Chyba, że jak na Trampka ją wsadzę na wiosnę - to może zmieni zdanie :D
WFM > Ogar 205 > ETZ 250 > VF500F > TA :D

"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
exuser87

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: exuser87 »

A co jest nie tak z tym Rometem? Pomijając, że to Romet i produkowany w Chinach :grin: Wydaje mi się, że rok kobiecej jazdy to by wytrzymał :roll:
Ostatnio zmieniony 22.02.2012, 21:50 przez exuser87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: Arty1 »

Powiem szczerze, że też się nad chinolkiem zastanawiam
np. taki, http://www.scigacz.pl/Zipp,Tracker,250, ... 11901.html
spokojną kobietkę powinien wytrzymać.
Oczywiście, że HANDA byłaby lepsza :hammer:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
baloo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 05.07.2011, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: baloo »

Mazi87 pisze:A co jest nie tak z tym Rometem? Pomijając, że to Romet i produkowany w Chinach :grin: Wydaje mi się, że rok kobiecej jazdy to by wytrzymał :roll:
Że Romet to ch... - sam miałem kiedyś starego dobrego ogara :grin: ważne, że chiński :tongue: A problem jet zasadniczy: po roku kobieta chce coś większego, bo poczuje się pewniej i będzie jej mało mocy między nogami :haha: Kto kupi rocznego rometa? A jak kupi to za jaką cenę? 3000 pln? Bo ja bym więcej nie dał :wink:
WFM > Ogar 205 > ETZ 250 > VF500F > TA :D

"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: bartekk »

koniecznie.....
baloo pisze: ...
2. koniecznie naked, bo ładnie wygląda
...przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać... :smile:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: Arty1 »

baloo
nie wiedzieć czemu moja też wybrałaby najchętniej Romerta
widać coś im się podoba w tej stylistyce, ktoś popracował żeby Paniom się podobało, ale my tu pitu pitu a propozycje jakoś się nie sypią
no dalej wyciągać z garaży zbędne 250 tki
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: tomekpe »

Moja druga połowa nabyła .. Trampka 600. Sama chciała, a że pomysł dobry, to nie odwodziłem jej zbytnio :)

Co do 250tek, jest ich kilka na rynku, ale czy warto? Po kursie na prawo jazdy była u nas lekka alergia na 250tki. Rzeczywiście są trochę bez wyrazu. Dla początkującego oprócz gabarytów liczy się też łatwość prowadzenia, np. reakcja silnika na gaz. Z kolei na motocyklach typu DRZ siedzi się wysoko i wtedy niska waga nie pomaga, jeśli pani kierownik jest wątłego wzrostu.

My po przeglądzie rynku załamaliśmy ręce, niby jest tego sporo, a nie ma co wybrać, bo dla kobiet oferta jest mizerna. Do tego dochodzi aspekt "nie podoba mi się" i :dupa: z wybierania. Ładna jest honda VTR 250, tylko pewnie droga dosyć, jest dopiero 3 lub 4 lata na rynku.

Szukając 250tek uważajcie na motocykle po szkołach jazdy. Chyba najpewniej kupić coś świeżo sprowadzonego.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5561
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: wojtekk »

Jak off to off. Przepraszam.

Proponowałbym więcej - 500 cm. Cebulkę. Można kupić w dobrym stanie. Starcza na długo - zerknijcie na podróże Ashanti z forum AT. Można latać po mieście. Bardzo wdzięczny motocykl. Chciałbym kiedyś nim więcej polatać po mieście.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
exuser87

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: exuser87 »

Nom, Cebulka była by akurat.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 847
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: Marcin-BB »

quote="baloo"]
Wiecie jak to z kobietami...
1. ma być 250ccm (bo to pierwszy motong więc nie chce większego)
2. koniecznie naked, bo ładnie wygląda
...[/quote]
Dobrze kobita rozumuje- one są pod tym względem lepsze od nas bo przeważnie nie kierują się emocjami i parametrami (cm sześcienne, moc, momenty, itp) tylko zwykłą intuicją! :smile: Na pierwszy motocykl koniecznie coś małego i lekkiego!!!!!!!. Ona wie, czego chce- to dobrze.
I nie daj sobie Baloo wmówić, że trampek czy cb 500 jest dobry dla kobity na pierwszy motocykl " bo koleżanka czy szwagierka lata i jakoś sobie radzi". Gówno prawda! Se radzić to daleko od "opanować do końca".... Ja się tak dałem zrobić w konia przez starszych kolegów i teraz żałuję- bo wciąż jeździć nie umiem. A tu trzeba coś małego- schować ambicje do kieszeni i ten rok się pomęczyć, poćwiczy, najeździć do syta. Jak już na takiej 250-tce będzie gaz odkręcała do końca, pozna granice wytrzymałości zawieszenia itd. to można zwiększyć litraż i tym samym moc. Tu właśnie Panie są od nas lepsze- bo nie rzucają się na duże pojemności ("no bo jak ja będę wyglądał na 125 -ce") tylko przeważnie stosują taktykę drobnych kroczków. :thumbsup: Z reguły z powodzeniem.
Jest na forum AT dziewczyna z Bielska- Małgosia- która rok temu zrobiła prawo jazdy i kupiła hondę nx 125. A potem objechała na niej Polskę dookoła- 4 tyś km. Sama!!! Teraz z pomocą kolegi składa ktm-a lc 400 (kupiła w puzzlach)i wie co to tłok, pierścienie- i o to chodzi....No ale to już trochę inny temat..

Też przerabiam temat "małego" motocykla dla małżonki....ufff :egh: .Z tą różnicą, że moja żona przelatała już jeden sezon na gn 250, potem miała 2 lata przerwy i teraz chce wrócić do samodzielnego jeżdżenia. I niby mógłbym jej zapodać jakieś f650 czy cb 500, bo wiem, że coś tam potrafi i "jakoś da se rade"- ale nie chcę. Szukam czegoś co waży góra 150 kg z pełnym bakiem i bagażami- choćby dlatego, że nie zawsze będę obok żeby pomóc dźwignąć sprzęt z asfaltu :wink:
Wiem, jak kobity potrafią wybrzydzać- o wierz mi chłopie....a to kolor a to , a tamto,coś nie pasuje- ale za cholerę nie potrafi powiedzieć co. Ale jak już siądzie na czymś co jej spasuje- to będzie śmigać aż miło.
Kończąc elaborat:
1) Franz ma cudne xt 350 - kolekcjonerski stan. Gdybym miał 7,5 tyś, to bym brał w ciemno. Gorzej, jeśli enduro nie pasuje. Wtedy nie przekonasz jej nawet cukierkowym stanem motorka.
2) cbf 250 są mało popularne w PL, wśród prywatnych użytkowników- głównie z racji ceny, jaką trzeba było zapłacić za ten motocykl w salonie. Jak ktoś miał wydać prawie 20 tyś na 250-kę to raczej kupował używaną 500-kę lub kilkuletnie cbf-600. To samo z yamahą ybr 250 i innymi podobnymi. Po prostu klasa 250 jest w Polsce bardzo niedoceniana- wręcz olewana. A szkoda. Faktycznie- dużo egzemplarzy cbf250/ybr 250 było użytkowane przez szkoły. Ja bym się tego tak nie bał- o ile sprzedający uczciwie informuje o takim fakcie. W końcu jaka to różnica czy sprzęt był zajeżdżany w szkole czy prywatnie ktoś się na nim uczył?? :grin:
3) nx 250 - ideał "pierwszego" motocykla jest już praktycznie nieosiągalny. Są na mobile.de ładne sztuki, ale 1600 euro + transport to cena zdecydowanie z kosmosu.
4) może coś ciut starszego: cb 250, yamaha sr 250:
http://otomoto.pl/yamaha-sr-M2548193.html
Zwróć uwagę na stan i przebieg- duże szanse że oryginalny.

Będę z zainteresowaniem śledził wątek i kibicował w poszukiwaniach!
PozdrawiaM!
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: [K] Honda CBF 250 lub podobny

Post autor: Arty1 »

baloo nie wiem czy widziales
oferta wydaje się, że świeża, no i chyba to twoje okolice

http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf-250-nie ... 48806.html
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość