Menu Lark 35 AT

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

krzysimirn pisze:jak byście chcieli sprawdzić elementy które mogą być przyczyną to mam nowy akumulator do LARKA, oraz cała ładowarkę moto (kabel plus uchwyt) - oczywiscie nie zamontowane więc moge wam podrzucić żebyście zobaczyli co szwankuje i co reklamować.
Chętnie skorzystałbym z ładowarki - jak coś to bym się odezwał w przyszłym tygodniu (o ile zmiana aku na biały nie rozwiąże problemu)
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

Biedron pisze:Tak, mam z tej nowej dostawy.
Nie pamiętam jaki mam akumulator. Wiem, że są 2 szt. w zestawie i drugiego nie używałem jeszcze. Chyba nie są czarne.
Objawy miałem podobne, w czasie jazdy gasła i przez jakiś czas nie dała się uruchomić. Potem znów jakiś czas działała i gasła. Podładowałem ją trochę (do tych 20%) przez USB z kompa i potem po całym dniu też było to 20%. Zasilnie mam podpięte na stałe do akumulatora w motocyklu, więc cały czas się powinna ładować.
A to dziwne - bo u mnie nawet jak padła całkowicie to po włączeniu zapłonu dawała się włączyć i działała aż do kolejnego postoju.

Co ciekawe jak wyłączyłem Automapę to aku dawał się naładować do 100% ale po włączeniu AM na kolejnym postoju znowu były problemy z zasilaniem.
Wygląda to tak jakby akumulator nie trzymał w ogóle pojemności.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: wojtekk »

Nie mam larka, ale może sprawdźcie jaki macie prąd w zapalniczce. Może np. jest za mały prąd w gnieździe? Zmierzcie.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: miroslaw123 »

Trzeba by posty wydzielić do nowego tematu, dla mnie wygląda to tak że skoro przez USB akumulatorek ładuje się na 100% a nie ładuje się na motocyklu to albo ładowarka jest zła albo prąd na motongu jest za słaby, jeżeli zaś nie ładuje się przez usb i przez uchwyt motocyklowy to padnięty jest akumulator.
Acha co do menu, to zauważyłem, że wyłączenie larka przez funkcję menu to chyba tak naprawdę jest przejście w stan uśpienia więc prąd i tak ucieka z akumulatorka by całkowicie wyłączyć larka trzeba to zrobić po przez przycisk (tak mi się wydaje :wink: )
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Biedron »

wojtekk pisze:Nie mam larka, ale może sprawdźcie jaki macie prąd w zapalniczce. Może np. jest za mały prąd w gnieździe? Zmierzcie.
Larka właśnie nie ładuje się przez gniazdo zapalniczki, tylko podłącza zasilanie do instalcji motocykla. w moim przypadku bezpośrednio pod akumulator.
Biedron
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

wojtekk pisze:Nie mam larka, ale może sprawdźcie jaki macie prąd w zapalniczce. Może np. jest za mały prąd w gnieździe? Zmierzcie.
Ja mam pociągnięte nie z zapalniczki tylko przez przekaźnik dopięty bezpośrednio do akumulatora moto. Przekaźnik 30A więc raczej prądu mu nie brakuje (przez ten sam przekaźnik mam dopięte grzane manetki i te działają bez problemu a biorą zdecydowanie więcej prądu niż ładowarka od nawigacji - żeby nie było to w weekend manetek nie używałem)

Jeśli chodzi o samo ładowanie to przez uchwyt moto też się ładuje - tylko wtedy gdy program do nawigacji jest wyłączony.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Cynciu »

W menu larka jest duży wskaźnik ładowania. Podepnijcie się do moto i zobaczcie czy ładuje.

Obleciałem przez weekend majowy 2 500km, wszystko na nawigacji. jak gasiłem moto i zwiedzałem to odpinałem nawi nie wyłączając go.
ładowanie z uchwytu działało w 100%. Wróciłem do domu z nawigacją naładowaną w 100%.
Sprawdźcie jak siedzi navi w uchwycie. Czy zaskoczył ząbek i czy jest przykręcona śrubka. Mi ładuje nawet bez przykręcania śrubki. śrubkę przykręcam i odkręcam paluchami, bez śrubokręta.
Ładowanie można sprawdzić też miernikiem. Nikt nie napisał czy to sprawdzał.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Biedron »

Cynciu pisze:W menu larka jest duży wskaźnik ładowania. Podepnijcie się do moto i zobaczcie czy ładuje.

Sprawdźcie jak siedzi navi w uchwycie. Czy zaskoczył ząbek i czy jest przykręcona śrubka. Mi ładuje nawet bez przykręcania śrubki. śrubkę przykręcam i odkręcam paluchami, bez śrubokręta.
Ładowanie można sprawdzić też miernikiem. Nikt nie napisał czy to sprawdzał.
Sprawdzałem ładowanie poprzez wskaźnik w Larku. Ładowało cały czas. Ładowało i ładawoało i nie naładowało.
Jakie powinno być napięcie na uchwycie? Możesz sprawdzić?
Biedron
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Cynciu »

Biedron pisze:Sprawdzałem ładowanie poprzez wskaźnik w Larku. Ładowało cały czas. Ładowało i ładawoało i nie naładowało.
Jakie powinno być napięcie na uchwycie? Możesz sprawdzić?
W uchwycie jest 5 pinów. Prąd mam tylko na dwóch ostatnich i wynosi równo 5,45V. Zarówno na postoju jak i na pracującym silniku.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

U mnie też jest właśnie w granicach 5.4-5.5V (kwestia dokładności miernika).

Zrobiłem test na białym aku (z poprzedniej dostawy) i niestety kicha. Nie ładuje a wręcz potrafiła się wyłączyć w trakcie jazdy (i to ze 3 razy). Na czarnym aku nawet jak padło na postoju to przynajmniej w trakcie jazdy nie świrowała i pracowała aż do kolejnego postoju.

No nic po weekendzie odezwę się do krzysimira i pożyczę ładowarkę. Ale mam wrażenie, że problemem jest jednak coś w samym Larku.

Ewentualnie może ktoś mógłby się zamienić ze mną na parę dni samą nawigacją?
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: tombi2 »

miroslaw123 pisze: wyłączenie larka przez funkcję menu to chyba tak naprawdę jest przejście w stan uśpienia
potwierdzam i dodam, że po włączeniu zasilania (zasilanie mam przez przekaźnik) navi się automatycznie wybudza. Szkoda tylko, że do tego działania trzeba wyjść z programu nawigacyjnego.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Cynciu »

Roland pisze:U mnie też jest właśnie w granicach 5.4-5.5V (kwestia dokładności miernika).
Czy prąd masz na wszystkich pinach?

Pytanie, czy w czasie jazdy zanika prąd na pinach czy zanika kontakt między pinami a navi?
Jeżeli da się naładować ładowarką samochodową na 100% a motocyklową nie, to przyczyny w akumulatorkach bym nie szukał.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: krzysimirn »

Roland pisze:
krzysimirn pisze:jak byście chcieli sprawdzić elementy które mogą być przyczyną to mam nowy akumulator do LARKA, oraz cała ładowarkę moto (kabel plus uchwyt) - oczywiscie nie zamontowane więc moge wam podrzucić żebyście zobaczyli co szwankuje i co reklamować.
Chętnie skorzystałbym z ładowarki - jak coś to bym się odezwał w przyszłym tygodniu (o ile zmiana aku na biały nie rozwiąże problemu)

musisz mi dać dzień wcześniej znać żebym to zabrał ze sobą do pracy
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: krzysimirn »

Roland i jak tam testy - z ciekawości pytam bo intryguje mnie co było z tym Twoim ładowaniem LARKA
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

Testy niestety w ..... lesie.

Weekend miałem totalnie zawalony i nie podpiąłem tego zasilacza :sad: Mam nadzieję, że w ten weekend powalczę z tematem bo niestety wieczorami w tygodniu to nie ma szans.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: krzysimirn »

to pochwal się jak już będziesz wiedział
Awatar użytkownika
krzys1973
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 09.09.2009, 14:23

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: krzys1973 »

Polecam zakupić oryginalna baterie od noki BL-5J działa znacznie pewniej niż białe baterie. przeważnie 3 baterie pozwalają na cały dzień jazdy.
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: Roland »

przenoszę się z dalszą dyskusją nt. ładowania do właściwego wątku czyli tutaj:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=165&t=8481
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: wichur »

Potrzebna pomoc szukam meni do larka w którym będzie automapa europy, będzie można słuchać muzyki podczas włączonej nawigacji , i będzie działał Bluetooth ,kuzyn informatyk próbował wgrywać różne programy i nie mógł wszystkiego zgrać , czy te menu które pokazuje MADRAFi będzie spełniało moje założenia .
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Menu Lark 35 AT

Post autor: MADRAFi »

Bedzie, ale:)

1. Menu jest modyfikowalne - i zawartosc mozna sobie zmieniac - jest to bardzo proste
2. Dzialanie bluetooth nie zalezy od menu tylko od samego larka i jego implementacji w nim
3. Odtwarzanie muzy owszem da sie ale moim zdaniem dolaczony program jest slaby w sensie niewygodny. Moze tobie podapsuje albo poszukasz czegos innego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości