Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świata

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świata

Post autor: Meex »

Witajcie!

Ruszyły przygotowania do projektu, o którym nie będę się rozpisywał tutaj teraz, póki co zapraszam do odwiedzania i "lajkowania" naszego profilu na facebooku, na którym z czasem będą się pojawiały kolejne informacje o naszych postępach w przygotowaniach, a za kilka dni powinny się pojawić wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu oraz link do bloga.

https://www.facebook.com/pages/Moto-Xpr ... 1376911183 - strona, która jest podana na tym profilu jest jeszcze nieaktualna, dotyczy poprzedniego wyjazdu (pierwszego z tej serii) i zaktualizujemy ją wkrótce!

Jeżeli ktoś z was ma doświadczenie w podobnego rodzaju wyprawach i lubi się nim dzielić, jesteśmy BAAAARDZO otwarci na wszelkie rady i możecie być pewni, że godnie się odwdzięczymy :drinking:

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 28.11.2011, 13:44 przez Meex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: wojtekk »

Brzmi niesamowicie! Będę śledził z zainteresowaniem i czasem (jak nie piszę na klawiaturze) trzymając kciuki :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: marek79 »

Kiedy chcecie ruszać?
Rozumiem że to ma być czas od czerwca do września .
Na stronie jest napisane że chcecie przejechać busem 13000 km .
Jakie konkretnie model busa , myśleliście już ?
Pytanie czy warto wydać kasę na prom w norwegii ?
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: mad.dog »

hej Meex,
świetna wiadomość z rana, będę śledził temat :thumbsup:
Jakimi motocyklami jedziecie? Monia też dosiada trampka?

Strona www, do której jest link na FB zawiera chyba dane jakiejś innej ekipy, która odbyła podróż w tym roku :)
o, to chyba oni: http://blog.travelpod.com/travel-blog-e ... pod.html#_

Koniecznie zaktualizujcie dane, byście byli rozpoznawani!

Pozdrawiam i trzymam kciuki!
one life. live it.

Tiger T709 '01
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

na ta strone na razie nie patrzcie! ta strona dotyczy poprzedniego wyjazdu (w ktorym ja akurat nie bralem udzialu, ale organizowal to tez ten kumpel z ktorym jade). Zaktualizujemy ja wkrotce ;)

Start planujemy na koniec sierpnia/poczatek wrzesnia, powrot tak samo ale rok pozniej :grin:

jeśli chodzi o wszystkie szczegóły typu typu mapka trasy, motocykle itd. to bedziemy je wrzucac w najblizszych dniach. Podpowiem tylko ze zastanawiamy sie nad Yamaha XT 660 lub BMW F650 GS (ewentualnie F800 GS).

@mad.dog - Monia niestety z nami nie jedzie, w polowie krajow na naszej trasie by ja ukamieniowali, w innych dorobili penisa i przeksztalcili w prostytutke, a w jeszcze innych porwali (i prawdopodobnie tez zrobili z niej prostytutke). A tak na powaznie to z kilku innych wzgledow nie jedzie. Poki co chcemy jechac we dwoch, Wiecej osob i motocykli to wiecej problemow.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: wojtekk »

No to tym bardziej pycha :) Czekam na przystawki. Piszcie szybko.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: wojtekk »

Hej. Dwa pytania:
1. Omijacie Afrykę?
2. O ile dobrze zrozumiałem jedziecie przez 5 kontynentów. Możesz je wymienić, bo coś mi się nie zgadza.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

kontynentow jest 7, a 2 omijamy, czyli afryke i antarktyde, a zostaje nam europa, azja, australia i obie ameryki :wink:

europe tez liczymy bo jakby nie patrzec w koncu tez iles km przez nia jedziemy i jest kilka krajow do pokonania w niej.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: wojtekk »

Już rozumiem :thumbsup:

Mexx - zastanówcie się, czy wymieniać Azję jako osobny kontynent (a właściwie Europę od Azji). Jest na ten temat spory spór, ale jednak większość definicji mówi o Euroazji (a powinny o Azjieuro :) ) wskazując, że różnica jest raczej historyczna. A definicyjnie jest to jeden kontynent.

Nie traktuj proszę jako wtrącanie się. Jedynie jako pod zastanowienie się i ew. odpieranie takich wywodów :) Bo pewnie się ich posypie jak zaczniecie być znani, bo zapowiada się wspaniała uczta do której będę zasiadał przed ekranem. :thumbsup:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

Geograficznie faktycznie mówi się o Eurazji (CHYBA coś takiego kojarzę z geografii w liceum :tongue: ) ale myślę, że są na tyle wyraźne (może lepszym słowem byłoby "kolosalne" albo "gigantyczne") różnice kulturowe pomiędzy Europą a Azją, że nie sposób potraktować tego jako jakiegokolwiek rodzaju jedność. I to nie są tylko różnice kulturowe tak naprawdę, w ogóle jest więcej różnic niż podobieństw, więc argument, że oba te kontynenty leżą na jednym lądzie jakoś mnie słabo przekonuje do tego, żeby je traktować też jako jeden kontynent :wink:

W zasadzie mówię o tych różnicach, chociaż nigdy nie byłem w Azji, ale chyba nie trzeba tam być, żeby o tych różnicach wiedzieć.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: wojtekk »

Ja się kiedyś sromotnie zawiodłem jak wlazłem na granicę Europy z jednej strony a z drugiej (Azji) spłynąłem kajakiem. Byłem dumny, że byłem na dwóch kontynentach przekraczając na "piechotę". A tam skucha :) Stąd się dowiedziałem :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

ale pod jakim względem się zawiodłeś? bo dowiedziałeś się, że mówi się o tym jako o jednym kontynencie, czy że nie zmieniło się wszystko tak nagle i dtrastycznie? :D
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

Dodaliśmy kilka pierdół na naszym facebooku, między innymi gotową już mapkę trasy.

Zapraszam do zaglądania i ewentualnie komentowania :grin:

https://www.facebook.com/pages/Moto-Xpr ... 1376911183


PS. przygotowania idą pełną parą, mamy już prawie skończoną bazę pod dalsze,szersze działania :wink:
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: ArturS »

Meex pisze: Podpowiem tylko ze zastanawiamy sie nad Yamaha XT 660 lub BMW F650 GS (ewentualnie F800 GS).
F800GS to zupełnie inny przedział cenowy - za jedną sztukę można właściwie kupić dwa XTki :lol: Jest jeszcze Tiger 800XC, który widzę w wyprzedażach schodzi poniżej 35tys.PLN. Ten nowy F650GS to w końcu twin czy rotax? Coś tam kombinowali z "wielkim powrotem do tradycji", ale nie pamiętam czy to dotyczy tylko wersji Dakar, czy wszystkich. Zwykła 650tka to chyba bardziej na asfalt (odlewane koła, słaby zawias) niż na takie wyprawy. A co z XT660Z ;)
Obrazek
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

No właśnie F800 nie bierzemy aż tak na poważnie pod uwagę ze względu na cenę, tak samo XT660Z, póki co najbardziej skłaniamy się ku XT660R. Da się kupić całkiem niedrogo, a nadają się całkiem nieźle, nawet porównując je z takim F800 GS. Wszystko zależy od budżetu i ewentualnie od sponsorów, póki co liczymy wszystko za własną kasę.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: luk2asz »

ArturS pisze:
Meex pisze: Podpowiem tylko ze zastanawiamy sie nad Yamaha XT 660 lub BMW F650 GS (ewentualnie F800 GS).
F800GS to zupełnie inny przedział cenowy - za jedną sztukę można właściwie kupić dwa XTki :lol: Jest jeszcze Tiger 800XC, który widzę w wyprzedażach schodzi poniżej 35tys.PLN. Ten nowy F650GS to w końcu twin czy rotax? Coś tam kombinowali z "wielkim powrotem do tradycji", ale nie pamiętam czy to dotyczy tylko wersji Dakar, czy wszystkich. Zwykła 650tka to chyba bardziej na asfalt (odlewane koła, słaby zawias) niż na takie wyprawy. A co z XT660Z ;)
F650 GS to ten sam silnik co w 800GS tylko zdławiony, a Rotax jest w G 650GS, jego "terenowa" wersja to Serato - dawniej Dakar.
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: jakmor »

Polecam książkę Tomka Gorazdowskiego "126 dni na kanapie". Baaaardzo wiele doświadczeń i ostrzeżeń ...
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

wiem wiem, wypatrzyliśmy ją już i chcemy się z nimi skontaktować. ;)

dzięki i tak za radę, właśnie takich podpowiedzi między innymi potrzebujemy!
Meex
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 17.05.2010, 01:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moto Xpress Tour, czyli wyprawa motocyklem dookoła świat

Post autor: Meex »

Ekipa Moto Xpress Tour będzie w radiu LUZ!
Już w poniedziałek (09.01) możecie nas usłyszeć na 91.6 Fm, albo na stronie http://radioluz.pwr.wroc.pl/.
Opowiemy trochę o organizacji wyjazdu, o motocyklach i ogólnie o świecie! zapraszamy!


to taka informacja z naszego profilu na facebooku, wydaje mi się, że koło 9:30 powinniśmy coś tam zacząć gadać. Zapraszam ;)

https://www.facebook.com/pages/Moto-Xpr ... 1376911183
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości