Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: zimny »

Witajcie!

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł - obserwuję na FAT, że u nich możliwość zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży mają tylko Ci co opłacili składkę. Na początku mnie to wkurzało - ale z czasem zrozumiałem. Cel - działy sprzedażowe na forach zaczynają czasem wyglądać jak allegro.

Są osoby które rejestują się na forach tylko po to żeby coś sprzedać. I jak życie pokazuje nie zawsze jest to sprzęt pewny tzw. forumowy. Widziałem takie przypadki też na naszym forum. Stąd idea o ograniczeniu możłiwości wstawiania ogłoszeń dla zielonych wydaje mi się słuszna. Cała idea handlu na forum polega na tym że sprzedajemy rzeczy pewne, sprawdzone, opisy są szczere i faktycznie oddające stan - a nie jak to często bywa na allegro.

Jak wszyscy stwierdzą że pomysł jest do :dupa: to skasujcie wątek. A jak nie...zapraszam do dyskusji :wink:

Pozdrawiam
zimny
Ostatnio zmieniony 06.10.2011, 12:01 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: Terrorr »

Wg. mnie do działu "sprzedam" to ma to zdecydowany sens, ale "kupię" to już nie za bardzo...
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
Antol
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 344
Rejestracja: 22.03.2011, 14:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraków

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: Antol »

Wg. mnie dobry pomysł! ale wprowadzenie takich ograniczeń może nam poniekąd zaszkodzić :lol: :grin: :lol:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: tomekpe »

Popieram. Wolałbym mieć mniej, ale pewnych ogłoszeń, lub dwa działy: sprzedam - klubowicz, sprzedam-inni
Awatar użytkownika
shaakir
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 23.02.2011, 11:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: shaakir »

Odnośnie działu sprzedam - jestem w 100% za ! Wydaje się to być racjonalną i naturalną rzeczą by skorzystać z czegoś, dać choć odrobinę w zamian. Co do działu kupię, nie widzęsensu wprowadzania tego.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: miroslaw123 »

zimny pisze:obserwuję na FAT, że u nich możliwość zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży mają tylko Ci co opłacili składkę.
Taa a potem są jazdy, że linka do sklepu nie wolno umieścić, że to niby reklama i z ich działu PID się ciskają... nie ograniczajmy sobie wolności, bo często osoby nie płacące składek maja do zaoferowania coś dobrego i ciekawego dla nas...Jestem przeciw a przecież w skrajnym przypadku to mod, czy admin może post usunąć...
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: Wolo »

Przypominam sobie, że dyskutowaliśmy na ten temat na forum i zdecydowaliśmy, że zostanie jak jest.
Z drugiej strony- każdy potencjalny kupujący przecież widzi, czy sprzedający jest brązowy, czarny, zielony czy... sraczkowaty ;)

Przypominam sobie także, jak zareagowałem gdy pewien kolega wystawił ogłoszenie o sprzedaży trampka na części a potem olewał zainteresowanych forowiczów.. Skończyło się zamknięciem wątku i ostrzeżeniem dla usera, zatem w dziale kupię/ sprzedam nie panuje wolna amerykanka.

Natomiast jeśli jest potrzeba powrotu do dyskusji i wielu użytkowników będzie podzielało opinię o wprowadzeniu ograniczeń- nie ma sprawy, zastosujemy takowe, wszak forum tworzą ludzie, nie admini/ modzi.

Ps. Przenoszę temat do właściwego działu.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1643
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: luk2asz »

miroslaw123 pisze: nie ograniczajmy sobie wolności, bo często osoby nie płacące składek maja do zaoferowania coś dobrego i ciekawego dla nas
Tylko ja nie rozumie dlaczego, jeżeli ktoś ma do zaoferowania coś dobrego i zachęca do tego przez forum nie potrafi wpłacić min. 20 zł składki - ja nie należę do osób zamożnych, a ci co nie płacą i krzyczą to nie wiedzą kiedy te 20 zł im z portfela wypada. Litości to tylko pięć groszy dziennie, a robi się szum jakby chodziło o kumulację w totka. Jak admin ogranicza miejsca na zdjęcia itp. to wtedy jest krzyk tylko nikt nie kuma, że za miejsce trzeba płacić.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam/kupię?

Post autor: zimny »

Wydedytowałem temat wątku.

Wolo - pamiętam tego ogłoszeniodawcę, faktycznie była zdecydowana reakcja :smile:

Faktycznie - to powinno dotyczyć tylko działu sprzedam i wstawiania ogłoszeń. Trochę też prawdą jest że widzimy kto sprzedaje - i jaki ma kolor.
Z drugiej zaś strony sami popatrzcie - wstawienie ogłoszenia na jakikolwiek serwis aukcyjny, ogłoszeniowy kosztuje minimum 10zł, nie mówiąc o prowizji od sprzedaży.
Jako że popieram forum, czuję się z nim związany i popieram płacenie składek uważam że jeżeli ktoś chce sprzedawać na forum, te 20zł na rok to nie jest dużo. Druga rzecz że to ograniczyłoby rejestrację na forum tylko w celu sprzedaży.

Nikogo do płacenia składek bynajmniej nie zamierzam namawiać. Ja wyznaję zasadę że "korzystam więc płacę". Nie oszukujmy się - prawdopodobieństwo sprzedaży Trampka czy okołotrampkowych gratów poprzez forum jest zdecydowanie większe niż przez allegro.

Ot, takie moje zdanie, uważam że coś takiego mogłoby wesprzeć rozwój FTA. I jak każde radykalne rozwiązanie ma swoje wady.

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5553
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: wojtekk »

Jestem za ograniczeniem możliwości wstawienia czegoś do sprzedaży jeżeli nie jest się zielonym. W przypadku kupię - nie ma sensu blokować.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Terrorr »

Z okazji zbliżających się wyborów proponuję wystawić ankietę, niechaj społeczność się wypowie za siebie :ok:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Jaro-Ino »

2 wypowiedzi w tym temacie były właściwe. Niechże grupa trzymająca kase (zieloni) robią co chcą. Bo mi szkoda słów na opisywanie po raz kolejny tego parcia na bycie zielonym.
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: leslaw »

Też jestem za ograniczeniami dla niezielonych a pomysł z ankietą uważam za optymalny. Każdy będzie mógł wyrazić swój pogląd w tej sprawie.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: falco »

Jaro-Ino pisze:2 wypowiedzi w tym temacie były właściwe...
Siema,

Twoja (niestety) w ogóle nie trzyma poziomu... Nie chcesz płacić (dobrowolnej) składki, to nie płać i (za każdym razem) nie płacz... :thumbsdown:

Jestem jak najbardziej za takimi ograniczeniami, które zniwelują do minimum spam, dziwnej treści reklamy czy zwykłych trolii, których na szczęście jest u nas bardzo mało, ale to zapewne też dzięki czujnej pracy Modów. Tak 3mać!!

P.S. Aby było jasne kolor nie ma dla mnie znaczenia, sam wybieram oferty od pewnych forumowiczów a każdy pracuje na własną opinię i tyle ode mnie w temacie. Ankieta jak najbardziej tak!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Jaro-Ino »

falco pisze:
Jaro-Ino pisze:2 wypowiedzi w tym temacie były właściwe...
Siema,

Twoja (niestety) w ogóle nie trzyma poziomu... Nie chcesz płacić (dobrowolnej) składki, to nie płać i (za każdym razem) nie płacz... :thumbsdown:

Jestem jak najbardziej za takimi ograniczeniami, które zniwelują do minimum spam, dziwnej treści reklamy czy zwykłych trolii, których na szczęście jest u nas bardzo mało, ale to zapewne też dzięki czujnej pracy Modów. Tak 3mać!!

P.S. Aby było jasne kolor nie ma dla mnie znaczenia, sam wybieram oferty od pewnych forumowiczów a każdy pracuje na własną opinię i tyle ode mnie w temacie. Ankieta jak najbardziej tak!
Po pierwsze nie płacze tylko czuje się poirytowany ciągłym wypominaniem "czarnym" niepłacenia składek przez "zielonych" i próbami ograniczania dostępu do pewnych działów. Wcześniej zieloni mieli mieć dostęp do technicznego jako jedyni, nie przeszło. Teraz dział sprzedam. Ciekawe co będzie za jakiś czas.... Nie chodzi tu o fakt tego, że nie chce płacić. Po prostu mnie na to nie stać. Nie zbywa mi kasy. I nie trafią do mnie argumenty, że mam motocykl to mam na składki itp. Nie widze powodu, dla którego nie mógłbym wystawić czegoś na sprzedaż. Wydaje mi się, że forum jest dla ludzi, którzy sobie ufają i są grupą, która myśli o sobie pozytywnie. Jedni dają od siebie wiedze, odpowiadają na pytania zadane przez innych, sprzedają po atrakcyjnej cenie pewne przedmioty, a inni płacą składki i forum się kręci. Może dzięki temu, że płacisz składke, a czarny może coś wystawić w dziale kup/sprzedaj możesz nabyć coś o tyle taniej, że zaoszczędzasz na składke i piwo.

Ciekawe jest też stwierdzenie, że kolor nie ma znaczenia, ale...
...ale jestem za ograniczeniami itd. Póki forum ma z czego "żyć" nie opłace składki, żeby pieniądze, których mi zawsze brakuje leżały gdzieś i czekały na czarną godzine. Jeśli zajdzie potrzeba, dołoże się w stosownym momencie. Nie oceniam nikogo po jego kolorze, ale każdy temat dotyczący składek zakładany przez zielonych jest tendencyjny, roszczeniowy i głoszący chęć ograniczenia dostępu czarnym. Nieważne, że ktoś jest forumowiczem od 2 lat i kilka razy pomógł. Zakazać w imie zasad. Tak to ma wyglądać? Wspomniałem już w poprzednim temacie, że przykre jest to,że na forum podnosi się takie sprawy, a potem na zlocie pije razem piwo jakby nigdy nic. Od razu mnie zapytano dlaczego na piwo mi nie szkoda, a na składke tak. Jeśli rzeczywiście czarni są takim problemem na forum to pozamykajcie działy. Słowa Wam nie powiem. Pytanie tylko czy na tym skorzystacie czy nie. Bo mnie takie działania nie skłoniłyby do opłacenia składki mimo wszystko. Ale to tylko moje zdanie, które i tak zostanie opatrznie zrozumiane przez część osób, które te składki płacą. Zastanawiam się tylko po co podnoszone są te tematy skoro forum nie ma problemów finansowych, o których jeśli by wystąpiły, admini od razu by informowali....
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: kko »

Jaro-Ino pisze: Zastanawiam się tylko po co podnoszone są te tematy skoro forum nie ma problemów finansowych, o których jeśli by wystąpiły, admini od razu by informowali....
Żeby nie było spamu, trolli i nieuczciwych sprzedawców. Po dłuższym czasie na forum - nie ważne czy ktoś jest czarny czy zielony - wiadomo kto jakim jest człowiekiem i jednak to zobowiązuje, a tak robi się allegro i inszy syf.
Te dwie dychy jednak mocno zniechęcają ludzi typu zarejestruję się tylko po to, żeby coś opchnąć (niekoniecznie uczciwie).
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5553
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: wojtekk »

Panowie, proponuję nie obrażać się nawzajem. To czy ktoś płaci czy nie - osobista decyzja. Ale nie ma co przekonywać drugiej (niezależnie od własnej opcji) strony. Nie o to tu chodzi w tym wątku. Szkoda znów wpaść w jakieś ostre starcia. Wypowiedzmy się dlaczego uważasz, że powinno tak a nie inaczej. I tyle. Bez wytykania sobie czegokolwiek. Bez zastanawianiem się nad drugim dnem, uważaniem, że ktoś chce mnie obrazić etc.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: przeszczep »

Spam, trolle itp będą zawsze bez względu na to jakie ograniczenia dacie normalnym użytkownikom.
W dziale sprzedam jak ktoś zamieszcza ogłoszenie i tak widać pod jego awatarem ile ma postów, a jeżeli śledzi się trochę forum to wiadomo, czy gość jest tylko po to żeby wstawić ogłoszenie, czy jednak chce zostać na dłużej...

Teraz dalej...
Żeby z forum nie zrobić allegro, można zastosować jedną prostą rzecz - żeby wystawić przedmiot w dziale sprzedam, trzeba mieć np 30 postów merytorycznych (nie wiem jak tu jest, ale na innym forum posty naliczane są tylko w działach merytorycznych, wszystkie działy OFF, nie naliczają postów), oczywiście próby nabijania postów bezsensu tylko po to, żeby wystawić ogłoszenie, kończą się ostrzeżeniem. Na innym forum takie zasady sprawdzają się doskonale.

Ograniczanie działu sprzedam do kasy, uważam za kompletny bezsens :fuck:
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: sajmonwww »

To jest głębsza dyskusja, o płaceniu i nie składek... a nie tylko o zamknięciu "osiedlowego zieleniaka..."
Trzeba by to zrobić tak żeby z jednej strony "czarny" miał dostęp do pewnych rzecz... ale z drugiej żeby odżałował tych kilka piw
na to żeby mieć "pełny dostęp" do forum... w tej chwili to bycie czarnym faktycznie niewiele się różni od płatnika składek...
i mówiąc szczerze takie podejście działa demotywująco i denerwująco na tych co płacą... co jakiś czas oczywiście jak to zaczynają kwiczeć
o bidzie przy piwie :grin:

Można by pomyśleć o tym, żeby podnieść o 50 zł koszt całkowity zlotu, jeśli nie jest się zielonym lub nie ma się zielonego faceta/baby...
zaraz będą wszyscy zieloni na wiosnę... do ludzi najlepiej przemawiać przez portfel...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: przeszczep »

k***a, staaaaryyy :P :D Nie chcesz to nie placisz - przecież to proste... Jak cię to demotywuje, to co za problem?
Płacę składke, bo mnie jeszcze stać - czerpię wiedzę, ile mogę to daję swojej, ale żeby zaraz próbować się wykłócać - "a mi to się należy ten dział i sam sobie będę w nim siedział bo płacę" to mi się nie podoba ;)
sajmonwww pisze: Trzeba by to zrobić tak żeby z jednej strony "czarny" miał dostęp do pewnych rzecz... ale z drugiej żeby odżałował tych kilka piw
Nic nie trzeba, tu jest właśnie problem, że część z was myśli, że coś trzeba...

Może od razu założyć płatne forum, z obowiązkiem uiszczenia opłaty, jeżeli chce się przeczytać post, a jeżeli napisać, to już w ogóle 100zł od wyrazu...
Ludzie - dajcie se na wstrzymanie - wiem że sezon powoli się kończy, ale pojeździć jeszcze można :D :fuck:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości