Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Jak nic - wszystkie znaki wskazują na Trampka... Jak dobrze wyregulowany i z mniejszą zębatką z tyłu zmieści się w 4,5l na setkę. A to już bardzo przyzwoicie. Po długich poszukiwaniach nie znalazłem sensownej alternatywy. Trampka siłą jest właśnie jego uniwersalność. :thumbsup:

Drugą realną alternatywą jest Varadero 125. Tyle że mocy ma "trochę" mało... :ysz:

Kiblem NIE będę jeździł, wolę już autobus.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: kko »

czupakabra pisze:
kko pisze:Swoją drogą w skuterach niestety też wysiada sporo rzeczy - chyba najczęściej skrzynie.

:?: :grin:
Rozumiem, że znasz tylko jeden typ skutera, który ma jedno przełożenie do przodu i jedzie maksymalnie 25km/h ?
A inne przekładnie automatyczne to już nie istnieją ?
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: czupakabra »

Jako taka skrzynia biegów w skuterze nie
występuje(choć w Vespach były), jest za to
przekładnia CVT: Napęd z jednego wałka na
drugi jest przenoszony za pomocą
wyprofilowanego pasa współpracującego z
dwoma kołami pasowymi. Koła składają się z
dwóch stożkowych części, które rozsuwając się,
zwiększają lub zmniejszają swoją średnicę, co
powoduje zmianę przełożenia.
Obrazek

Tak to wygląda :tongue:
Inne przekładnie może i są , ale masz rację, że nie mam pojęcia o ich istnieniu :niewiem: :cool:
Ostatnio zmieniony 05.12.2011, 16:29 przez czupakabra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5558
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: wojtekk »

Zimy - gdzieś pojawiało się wyżej. Ja bym Tobie zaproponował albo XT 600/660 (Yamaha) albo Dominatora. Czyli singla. Dlaczego? Bo jeździłeś już TA, teraz AT - bardzo podobne silniki i podobna waga. A może coś dużo lżejszego, poznawanie nowych możliwości? To, że nie da się na singlach jeździć - włóż m-dzy bajki. Lupus lata od lat na Yamaszce po Afryce po kilkanaście tyś km. Podobnie jak to, że Dominator jedynie dla kobiet. A motocykle lżejsze, o innej charakterystyce. A może zrobisz sobie również na latanie w terenie. I tak masz bogatszy "barek".
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Wojtek, owszem - i XT-ki i Dominatora biorę pod uwagę. Tylko jest kilka kwestii...jak np. wymiana oliwy co 3 tys. w dominatorze. Troche mi się to nie podoba - w teren spoko, ale ja tygodniowo nakręcam średnio 600km tygodniowo. Natomiast myślałem o 660 tenere, oczywiście tej starej.

Trampek PD06 waży sporo mniej od afryki, a przynajmniej ja tak to czułem. Wiem że można go jeszcze o 15kg odchudzić. Jego masa nigdy nie była problemem :wink: Choć masz wojtku rację warto próbować czegoś innego... Do trampka najbardziej kusi mnie silnik, który znam i mam do niego zaufanie. Jednakże przeciwko singlom nie mam nic - więc też się interesuję.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Oglądałem sobie różne sprzęty i jest jeszcze jedna opcja która przychodzi do głowy...i pojawiała się już wcześniej w wątku.

Honda XR 125....Yamaha XT 125 X....XT 125 R....

Do bólu ekonomiczne, nie szybkie ale jaka radocha byłaby z jeźdżenia po krzakach :smile: Muszę o tym pomyśleć.

No i Varadero 125...?

Ktoś jeździł, ktoś zna??? Wydaje mi się że to by mogła być dobra alternatywa i spalanie pewnie około 3l/100..

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: Jaro-Ino »

Małe Viadro to muł. Co prawda czterosów w V-ce, ale mała moc i duża masa. Zerknij sobie jak to jedzie w porównaniu do innych sprzętów na youtube. mnóstwo tego ;) A jeśli w krzaki to Viadro na pewno odpada :smile:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Dobra. Obmyślałem temat dokładnie, obgadałem z kim się dało, policzyłem wszystkie za i przeciw, plusy ujemne i minusy dodatnie.... Oznajmiam wszem i wobec - kupuję SKUTER :swieczki: Poza dojazdami do roboty Afra spełnia wszystkie moje marzenia. A na codzienne tyranie do i z WAWy skuter to chyba najszybsza opcja. I mam nadzieję że najtańsza. Pojemność 125-250cm, czterosuw. Budżet mały - 3-4 tysiące zł. Ma palić około 3l na 100km, więc chyba trza na 125cm patrzeć.. Liczę się z tym że ideał to nie będzie :wink:

Tylko błągam - doradźcie coś... KOMPLETNIE się nie znam na skuterach, znam kilka marek, ale nie mam pojęcia co dobre a co nie...

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: mishieck »

Majesty 125 ?
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Myślałem o właśnie m.in. majesty 125, burgman 125, honda dylan 125, honda pantheon 150, foresight 150. Jakieś piaggio/aprilia? Czy te maszyny dadzą radę przelotowo 110km/k lecieć?

A co sądzicie o markach typu malaguti, kymco? Znajomy ma właśnie kymco, jeździ już 5 lat i generalnie sobie chwali...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: bartekk »

zimny pisze: Tylko błagam - doradźcie coś... KOMPLETNIE się nie znam na skuterach, znam kilka marek, ale nie mam pojęcia co dobre a co nie...
Każda sroka swój ogon chwali. Na pewno nie wchodź w chińczyka marketowego - szit nad szity. Nie baw się w odblokowywanie 50-tki. Śmierć na pastylkach. Warto poszukać używanego markowego. Obok mnie jest serwis motocyklowy. Stoi tam kilka g*wien mejdinszajna. Jak właściciele słyszą wyrok "lekarza" to szlochają i plują sobie w brodę że nie dołożyli kilka stówek więcej i zamiast nówki chińskiej nie kupili markowego używanego. Nawet na przycisk do papieru się nie nadają. Mam aprilię - chcę sprzedać bo robię miejsce dla ...tramkpa :smile: . Puściłem Ci na priv.
Ewentualnie burgman 200, 400. 650 to już krooowa.
Może x-max yamaha 250, może majesty. T-max ( pojemność 500) :drinking: do 8 l/100 - kolega ma i szlocha.
Kymco - jeszcze, jeszcze - zdaje się że koreańczyk . Malaguti - włoszczyzna więc w ok.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: zimny »

Kupiłem od Bartka Aprilie Atlantic 200. Wczoraj przejechaliśmy z Sitem nią 500km. Ja dziś dodatkowo 80km. Jak na razie jest git :thumbsup:

Chciałem Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wsparcie, porady, pomoc :thumbsup: To było dla mnie naprawdę cenne - wygrał rozsądek :wink:

Amen w tym temacie :wink:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: Wolo »

Respekcik za tą jazdę:D

Pozdrawiam i bezawaryjnego użytkowania życzę.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Jaki moto na dojazdy do pracy - łącznie 150km dziennie?

Post autor: bartekk »

Kupiłem od Bartka Aprilie Atlantic 200
ale mojego awatara Ci nie oddam :tongue: . To mój ulubiony Pepe Pan Dziobak. Wtajemniczeni wiedzą kto zaś :). Aby posiąść tę wiedzę tajemną - minimum jedno dziecko!
ps: dołączam się do Wola - bezawaryjnej jazdy!
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość