posłuchajcie silnika

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Witam!
Szanowni forumowicze bardzo Was proszę o posłuchanie silnika mojego Trampka :swieczki:
Link do filmiku:

Możecie sie śmiać jak go odpalałem ale wstydził się przed kamerą :wink: Ale chodzi o to że przy oględzinach przed zakupem motora słychać było że troszkę nierówno pracuje, sprzedający powiedział że jak wymienię świece to będzie OK. Świece zmienione na NGK dwa dni temu, wygrzane tzn. moto pracował sobie jakieś 15 czy 20 minut. Pomimo wymiany moto dalej przebiera i troszkę mnie to martwi :sad: Nie mam prawka więc nie jeżdżę żeby podpowiedzieć jak silnik pracuje podczas jazdy dlatego nagrałem jak sobie pyrka żeby magicy się wypowiedzieli. Wklejam też zdjęcie starych świec 3 były Denso, 1 NGK żebyście mi podpowiedzieli po kolorze czy jest OK czy nie bo ja nie za bardzo mam pojęcie. Link do zdjęcia świec (może lepsza jakość na stronie fotosik.pl) : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a96 ... 07a11.html
Martwie się co to za sprzęta kupiłem -> polecił mi go Hiszpan11 więc jak on napisał że zadbany egzemplarz i że warto to się nie zastanawiałem tylko kupiłem :grin:
Nie wiem czy robić synchro gaźników, nie sprawdzałem luzów zaworowych, nic więcej nie przychodzi mi do głowy...
Obrazek

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie! :thanks:
Ostatnio zmieniony 23.03.2011, 23:03 przez ignac, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Jabłuszenko
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 12.12.2009, 23:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław od 7 - 16

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Jabłuszenko »

Jak na mój gust, to poproś kogoś z lokalsów lub kolegę motocyklistę żeby go trochę przegonił po trasie i dobrze zagrzał, bo póki co to nie złapał zbyt temperatury (wskaźnik ani drgnął) i to takie wróżenie z fusów. To co pojawiło się na końcówkach tłumików (woda) świadczy że dawno nie był dobrze zagrzany i trochę stał.
Dopiero na dogrzanym silniku można coś powiedzieć. Dotyczy to również świec, 15 minut grzania na postoju to nie to samo co 15 minut jazdy.
Zacznij od tego i póki co się nie stresuj :thumbsup:
Hiszpan nie polecałby Ci szrota , za długo jest na forum i za poważny facet :ok:
TA XL650V
- Nikt Wam nie da tego, co My obiecamy........
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: mmax »

ignac,
nie szukaj dziury w całym, moto dobrze chodzi. przeciez to V-ka wiec nie bedzie nigdy równo pracować. Poszukaj na youtube jakiegokolwiek harley'a tez nie bedzie równo. bo to tez V-ka.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Nowy
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 07.05.2009, 07:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź/Supraśl
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Nowy »

max ma racje, a jeszcze jedna rzecz do której mozna się przyczepić to chyba masz zerwaną linkę predkosciomierza, bo cały czas na zero
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Bolek »

Przede wszystkim jak go odpalasz to przytrzymaj troszkę dłużej guzik startera,to jest gaźnikowiec i on nie zapali tak jak wytryskarka zaraz po dotknięciu :grin:
mmax pisze:nie szukaj dziury w całym, moto dobrze chodzi.
:ok: :ok:
Nowy pisze: chyba masz zerwaną linkę predkosciomierza, bo cały czas na zero
Albo moduły to znana awaria Trampka :lol: :lol:
Mieć moto a nie móc na nim jeździć to tak jak by ożenić się z Salmą Hayek i nie móc się z nią przespać :haha: :haha:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Nowy jaja se robisz czy co? jak moto stoi to ile ta wskazówka ma pokazywać :lol:
Chłopy nie straszcie mnie jakimiś stojącymi wskazówkami albo nakierujcie żebym się wgryzł w temat (moduły mam tak umiejscowione że nie gniotę ich kanapą - to było w starszych modelach)
Racja! motor długo stał ale po wymianie świec 15 min stał i sie grzał, a potem jeździłem nielegalnie w środku nocy po mojej ulicy i wskazówka prędkościomierza działała (też bedzie jakieś 15min jazdy) ale o tym już nie napisałem :grin:
A co z tymi świecami? jak dla mnie to nie kolor "kawa z mlekiem" :egh: Na dodatek jakieś takie zasmarkane olejem...

Sorki - może wymyślam, ale chciałbym wiedzieć czym będe jeździł, jak najlepiej poznać motor i doprowadzić go po zakupie do jak najlepszego stanu technicznego na ile pozwalają moje umiejętności i budżet...
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Awatar użytkownika
Nowy
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 07.05.2009, 07:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź/Supraśl
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Nowy »

świece ma jak by chodził na ssaniu,
czyli albo wykręciłeś zaraz po tym jak chodził na ssaniu albo faktycznie masz za bogata mieszankę. Osobiście stawiam na to pierwsze. Jeśli okaże się że to drugie to i tak bym się nie przejmował to tylko kwestia regulacji.
hmm, a może to kwestia braku osłony pod silnikiem :)
nie przejmuj się na zlot dojedziesz, daleko nie masz
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Paczo3 »

Nic sie niemartw zobaczysz po sezonie i przyzwyczaisz sie do Trampka !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Na zlot chciałbym jechać (ten w maju) ale chyba nie zdążę do tego czasu prawka zrobić :sad: Jak się wku..ie to przyjadę autem do tych Koninek czy gdzieś w te okolice...
Świece wykręcałem na zimnym silniku bo nie pamiętałem czy sie zmienia na ciepłym czy na zimnym... Pamiętałem że po zmianie trzeba wygrzać! :smile:
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: vasyli »

Bardzo ładnie chodzi :thumbsup: . Jak Jabłuszenko wcześniej napisał, trampiego trzeba przegonić żeby się właściwie nagrzał. Mój na zimnym chodzi jak Ja po 8 browarach :wacko: . A po rozgrzaniu powinien mieć ponad 1tyś.obr/min. W moim TA jest 1200. I w końcu to jest V-ka :ok:
P.S moto bez prawka, to jak lizanie lizaka przez papierek, współczuję :lol:
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Wierzcie mi że gorzej jest mieć prawko a nie mieć na czym jeździć, niż mieć np.motor i nie mieć prawka.
Przechodziłem przez to zanim kupiłem "malucha", modliłem się do tego zasranego dokumentu ale dopiero jak mój garaż wypełnił niebieski "malczak" to wtedy jest pełnia szczęścia.
Moim zdaniem taka sytuacja jak ja mam jest super bo pale sztuke, wsiadam i jade (na własne ryzyko) :egh:

Dziękuje bardzo za posłuchanie mojego motorka, pocieszyliście mnie... :resp: :thanks:
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Jaro-Ino »

Masz albo za bogatą mieszankę, albo podwiesiły Ci się linki ssania :) A trampek powinien mieć 1200 +- 50 obrotów na wolnych, tak jak zauważył ktoś powyżej. Luzy zaworowe warto sprawdzić, żeby mieć pewność, że nie psujesz silnika jeśli np luz uległy skasowaniu. Mój po regulacji zaworów się mocno ożywił :ok: Po regulacji zaworów, ze świeżym lub przynajmniej czystym filtrem powietrza trzeba wyregulować gaźniki i potem wykonać synchronizacje. Ale Twój nie chodiz najgorzej :) Przy ledwo letnim silniku i tak niskich obrotach i tak chodzi równo :thumbsup:
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Tak "ze słuchu" jak motor sobie pyrka a obrotomierz wskazuje 1000rpm to wydaje sie optymalnie, jak dodam manetką bardzo delikatnie gazu żeby ustawić na +/-1250 to już za szybko garki przebierają :egh: (tak mi sie wydaje)
Jak pojeżdżę trochę żeby się zagrzał to jeszcze będę się nad tym doktoryzował... :smile:
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Awatar użytkownika
m_schubert
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 24.03.2009, 17:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawka :)

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: m_schubert »

jakiś mądry japończyk zamontował z lewej strony silnika małe pokrętło do regulacji obrotów, jak się moto zagrzeje to wykonaj małą korektę ( oczywiście nie zastąpi to synchro, regulacji i wielu poważnych zabiegów mechanicznych:) ale często wystarcza w 100 %
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Dobrze Panie (mamy na forum Panie...) i Panowie jeszcze raz posłuchajcie...
Byłem przed chwilą troszkę popyrkać kilka kilometrów po okolicy ale kurna trampek ledwo co ciepły bo na polu -1'C rąk nie czułem więc zaprzestałem zwiedzania i wskazówka podczas jazdy mało się dźwignęła, ale... się dźwignęła! i nagrałem dźwięk i zapłon "na ciepło". Obroty oscylują koło 1200rpm.
Wrzucam filmik - może się komuś przyda w jednym poście porównanie zimnego i ciepłego silnika...

JAK NA MÓJ NIEDOŚWIADCZONY SŁUCH TO JEST OK :thumbsup:

Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Cynciu »

Ignac, rób to prawko bo widzę, że Cię nosi :lol:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

Cynciu pisze:Ignac, rób to prawko bo widzę, że Cię nosi :lol:
Chłoooopie robi sie prawko ale mój instruktor powiedział że narazie nie będzie marznął na moto i chodze tylko na wykłady... :wacko:
Czekam do nocy czasami, pale sztuke jak jest malutki ruch i patroluje okolice mojego domu :witch: Jezuuu jaka frajda, banan na gembie non stop :grin:
Najbardziej mi sie śmiać chce jak nie umiem skręcać i wyjeżdżam z zakrętu całkiem na lewy pas... :lol: Teraz przestane jeździć bo coraz więcej pałkarzy się kręci przed Małyszem...
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: Dlugi »

ignac12 pisze:
Cynciu pisze:Ignac, rób to prawko bo widzę, że Cię nosi :lol:
Chłoooopie robi sie prawko ale mój instruktor powiedział że narazie nie będzie marznął na moto i chodze tylko na wykłady... :wacko:
Czekam do nocy czasami, pale sztuke jak jest malutki ruch i patroluje okolice mojego domu :witch: Jezuuu jaka frajda, banan na gembie non stop :grin:
Najbardziej mi sie śmiać chce jak nie umiem skręcać i wyjeżdżam z zakrętu całkiem na lewy pas... :lol: Teraz przestane jeździć bo coraz więcej pałkarzy się kręci przed Małyszem...
Ignac, jak masz problemy ze skręcaniem to lepiej na drogi publiczne nie wyjeżdżaj. Za chwilę w WORDach ruszą egzaminy na "A" to sobie poćwiczysz na szkolnym sprzęcie. Wiem, że pokusa jest ogromna :crossy: też przez to przechodziłem ale licho nie śpi - i nie chodzi nawet o policję ale bezpieczeństwo Twoje i innych. :grin:
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: robii23 »

ignac12 pisze:
Cynciu pisze:Ignac, rób to prawko bo widzę, że Cię nosi :lol:
Chłoooopie robi sie prawko ale mój instruktor powiedział że narazie nie będzie marznął na moto i chodze tylko na wykłady... :wacko:
Czekam do nocy czasami, pale sztuke jak jest malutki ruch i patroluje okolice mojego domu :witch: Jezuuu jaka frajda, banan na gembie non stop :grin:
Najbardziej mi sie śmiać chce jak nie umiem skręcać i wyjeżdżam z zakrętu całkiem na lewy pas... :lol: Teraz przestane jeździć bo coraz więcej pałkarzy się kręci przed Małyszem...
Coś wygodnicki ten Twój instruktor. My już mamy nalatane 10 godzin na placu, jeszcze ze 2 godzinki i na miasto.
Pewnie Zakopane to trochę inne warunki, ale plac to jednak technika a nie szybkość więc np. ja to jestem raczej lekko spocony, nigdy zmarznięty.
Jak masz jakiś plac to raczej na placu zacznij technikę ćwiczyć, ja też na publicznej byłem 2 razy przed kurem jeszcze i zauważyłem to samo, że to motor kierował mną a nie ja nim i lewy pas zahaczałem. Teraz będę trenować także tramkiem na placu to samo co na kursie. Gmole mam, a nie porysowane to tak głupio mieć :crossy:
Powodzenia
ignac
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 31.10.2010, 12:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: posłuchajcie silnika

Post autor: ignac »

No u mnie pogoda taka różna, a jaszcze nas czeka kwiecień plecień... Też chciałbym trampkiem popróbować ósemke ale szczerze to tego nie widze :omg:
200kg + ja na ósemce!? Jezuz Maria... Nawet nie mam takiego placyku chyba nigdzie żeby se poćwiczyć (poćwiczyć wytrzymałość gmoli oczywiście) :lol:

ALE JEDZIEMY OFFTOPIC weźcie mi coś napiszcie czy mój silnik chodzi normalnie czy tylko mi sie wydaje? :crossy: :ok:
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego - pomóż mu!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości