WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

20 - 22. 05. 2011
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: wojtekk »

miroslaw123 pisze:
wojtekk pisze:Hej, latanie w sobotę to jedną dużą grupą, czy też planujecie rozbić na mniejsze?
Raczej w dużej grupie, natomiast nie mamy zgody na przejazd grupą drogami publicznymi więc trzeba będzie improwizować i jak będzie potrzeba to podzielimy się na mniejsze zgodne z "Ustawą Prawo o ruchu drogowym"
Jedynie propozycja do rozważenia - chodzi mi o tą improwizację. Ciężko może być w takiej grupie improwizować, więc może:
- 3 - 5 osób łonanizatorów, które znają trasę
- dzielą całą grupę na mniejsze (losowo, np. wypuszczając kolejne grupy)
- w odstępie kilku minut od siebie,
- ustalając w ramach grupy (i między grupami) zasady przejazdu, tempo, włączania się do ruchu etc.

Do rozważenia, bo obawiałbym się o nasze bezpieczeństwo. Jazda w tak dużej grupie oraz zachowania innych uczestników ruchu drogowego, którzy tak dużą grupę muszą wyprzedzać lub minąć przy włączaniu się do ruchu etc., ale też w trosce o jak najfajniejsze wspomnienia ze zwiedzania (na które się nie mogę doczekać by pozwiedzać ten zakątek Polski).

Ale oczywiście poddam się i innym rozwiązaniom
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
majki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 14.05.2011, 08:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: majki »

Bugi pisze:Chili luk2asz wrzuci niebawem, może nie dokładnie całą trase a wybrane pkt z objazdu.
Witam,

jest szansa na tą planowaną traskę albo choćby jej zarys? Jaki udział OFFa będzie? Może będzie jakaś grupa do podzidowania z jak najmniejszym udziałem czarnego? :D
Awatar użytkownika
pink
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 14.09.2009, 21:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Żywiec

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: pink »

Podpisuję się 5 kończynami pod listem Wolfa!! :ok:

' Moja ' ekipa w ogóle to przyjeżdza busem i w nim będziemy ' solo ale bez kasków ' szukać ' ISTOTY tego zlotu '
Mamy nadzieję że organizatorzy których 'oczywiście szanujemy i cenimy za ich wysiłek' zrozumieją, że już 'tyle się najeżdziliśmy
że mamy dość '. Oczywiście wiedzieliśmy dużo wcześniej jakie są plany organizatorów, ale wrodzona polska fantazja podpowiada
nam by ' zagospodarować czas w mniejszym gronie ' . A wiedzcie że 'dojeżdzamy prawie 40 km' ,to nie byle co , ponieważ zwykle
' jedzimy dużo ' to jednak jest kawałek. Wiec nie dziwujta się że będziemy zmęczeni.
A tak na marginesie to trochę dziwni jesteście z tymi jazdami na motorach, zlot to ma być zlot, a nie jakies jeżdzenie czy coś .
Napić się człowiek chce ' gdy nie ma w domu dzieci ' i żona nie widzi, a nie jakaś jazda nie wiadomo gdzie.
Dlatego 'aby nie wprowadzać chaosu' prosimy o podawanie obiadu bezpośrednio do busa oraz ' podanie wszystkich punktów charakterystycznych i planowanego czasu dotarcia' z dokładnością do 1 minuty . Liczymy na zrozumienie . Cytaty bez zgody autorów :pob: :haha:

Ps. aha i żadnego offa bo busem trzesię i się piwo rozlewa.
Ostatnio zmieniony 17.05.2011, 12:01 przez pink, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

:haha:
Trasa jest typowo turystyczna, na trudne offy nie ma szans bo wszędzie są parki narodowe :wink: zorganizowanie czegokolwiek bez asfaltu
było i jest trudne ale coś tam się udało...
Oczywiście że zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy chcą jechać razem (niektórzy nie będą w stanie) więc nie nalegamy na udział wszystkich w trasie sobotniej.
Trasa a właściwie miejscowości będą wieczorem, póki co zainteresowanym polecam mapę...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: wojtekk »

miroslaw123 pisze:
Trasa jest typowo turystyczna, (...)
Oczywiście że zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy chcą jechać razem (niektórzy nie będą w stanie) więc nie nalegamy na udział wszystkich w trasie sobotniej.
(..).
]

Jadę :) :thumbsup:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: Docent »

Ja bym tylko bardzo ładnie prosił wszystkich tych którzy wiedzą ze ich koledzy z pokoju, małżonkowie, małżonki, plecaczki czy kierowcy mogą być jeszcze zmęczeni po piątkowym powitaniu aby towarzysze zatroszczyli się i chociaż spróbowali przemówić do rozsądku chcącym wsiadać na koń !!
Ja wiem że to nie jest łatwe lekkie i przyjemne ale jeśli nie chcemy się martwić o innych martwmy się o siebie.
Bardzo chciałbym uniknąć aby jakiś skacowany trampkowicz rozpie... mnie i moto tylko dlatego że chciał leczyć kaca górskim powietrzem.

A wiec do wszystkich apeluje o rozsądne używanie procentów .... oliwę w globusach ...
i pełne baki w piątek :tongue:
Ostatnio zmieniony 17.05.2011, 14:49 przez Wolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia...
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: kko »

Może zadzwonimy po patrol z alkomatem przed sobotnią jazdą ? Albo sami zorganizujemy alkomat ?

Pewnie zaraz zbiorę za ten pomysł....
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

Władza jest na pewno wśród Nas... Poza tym przyjeżdżają dorośli, nianiczyć nikomu nie będziemy :smile6:
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: Korzen »

Biorąc alkomat zacznie się konkurs kto ma więcej % a potem kto ma dłuższego :haha:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

ooo mamy konkurencję zlotową :dupa:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: wojtekk »

Korzen pisze:Biorąc alkomat zacznie się konkurs (...) kto ma dłuższego :haha:
Alkomatem?????? Będzie ciekawie :haha: Przepraszam za :offtopic:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: luk2asz »

Chili pisze:
luk2asz pisze:ale nie po to żeby wszystko roztrząsać na forum , Chili już odpowiedź dostała.
Chili na odpowiedź od 28. kwietnia czeka i jeszcze się nie doczekała.
Ok, skoro mam na forum roztrząsać: masz rację zapomniałem odpowiedzieć Ci na ostatniego maila. Co do trójki i pięterka to solo na pięterku nie ma szans, mamy miejsca policzone. Ale , że zawaliłem to dostaniesz pokój sama i dobierzesz sobie kogo zechcesz - czynie wyjątek ale szczegóły na zlocie. więcej wyjątków nie ma.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: luk2asz »

Co do trasy i zagospodarowania czasu dla "indywidualistów"

Dla tych co nie chcą się włóczyć w sobotę przewiduje obiad na miejscu w ośrodku. Ale za to potrzebuje wstępnie orientacyjną ilość chętnych. Ponieważ takowych widzę, powstanie nowy wątek "Zlot - obiad" UWAGA: w nim proszę tylko dopisywać się (poprzez kopiowanie) do listy - żadnych komentarzy itp. Nick i nic więcej.
Tak więc kto będzie chciał zostać na miejscu lub powłóczyć się w okolicy zje obiad w ośrodku.

Drobne szczegóły trasy będę podawał w piątek na miejscu dla chętnych.

Powstanie tez za chwilę wątek ze szczegółami, wszystkiego się dowiecie.
Awatar użytkownika
Walek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 18.06.2008, 18:50
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: Walek »

Witam,

jest szansa na tą planowaną traskę albo choćby jej zarys? Jaki udział OFFa będzie? Może będzie jakaś grupa do podzidowania z jak najmniejszym udziałem czarnego? :D
Witaj Majki :wink: kolezko spiący na gałezi w pokoju tego obiezyświata Steav'a na zlocie AT.Nick zda sie mówić że to Ty.Tez bym sie wybrał na wycieczkę "bokami" z pominieciem Parków Narodowych i pól uprawnych oczywiscie .Coś pomyslimy,moze ktos bedzie znał fajne ściezki,pogadamy w piątek jak zdaze na wieczór,może sie zbierze fajna grupa.W Firleju na zlocie była calkiem debesciarska traska. Co nie chlopaki co jechali plus Domisia??? :ok:
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - Obiad Sobota

Post autor: sajmonwww »

pytanie z serii co będziesz robić w sylwestra za 2 lata...
- a co jeśli chce jechać na wycieczkę a alkomat albo zdrowie nie pozwoli?
- co jeśli nie będzie ładnej pogody i moja pani (mimo że jest plan jechać we 2) postanowi zostać

chyba najlepiej zapisać się na 2 obiady... :grin:
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

ważne informacje :
viewtopic.php?f=3&t=7144
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: sajmonwww »

Moje pytanie dosyć ważne...
Najpierw trochę historii.... dawno dawno temu...
więc tak, ja jadę na trampku (na zlot), moja samochodem...
nie jeździmy razem na Trampku, ale było że jechaliśmy... ;]
moja się okrutnie boi, a mnie wstyd jechać całą drogę na "sygnale"

no i tutaj pytanie... szykujemy się na jazdę zlotowej wycieczki razem, ale chciał bym już dzisiaj
wiedzieć czy zdaniem Łonanizatorów ma to wogóle sens, pakować się w taką wycieczkę czytając powyższe...(240 km trasa i najmniejszy kąt natarcia 20 st)
dodam że moja bestyjka nieco uparta na jazdę... ale nie wiem co to za trasa czy same asfalty czy szuter, las itd...
do tego jak popada to w lesie sam jadę ledwo ledwo na moich dakarowych Anakee...
Do tego mój kumpel będzie na "dakarowym" hornecie i też ma takie samo pytanie...
Dodam że zgodnie z ankietą na forum połowa przeszło ankietowanych nie ma przejechane więcej niż 20 tyś km. czyli coś koło 3 sezonów?
Może jest jeszcze jakaś traska alternatywna dla emerytów z jednym z organizatorów z powrotem na obiad w ośrodku... - tak w razie "W"

-sorki że się wogóle odzywam i z góry przepraszam jeśli kogoś zmusiłem do wysiłku... większego niż sobie sam założył...
ale odpowiedz na 4 dni przed zlotem powinna być już raczej z pamięci...
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

sajmonwww, już na pierwszej stronie masz odpowiedź na nurtujące Cię pytania... ale żeby nie być posądzonym o złośliwość zacytuję odpowiedź:
luk2asz pisze:
Biedron pisze:Jak organizatorzy oceniają możliwość pokonania trasy motocyklami bardziej szosowymi?
jeżeli będzie sucho - nie ma najmniejszego problemu, niektóre drogi są szutrowe, twarde. zawsze pozostaje opcja objazdu tych miejsc asfaltem, ale traci się wtedy widoki. do ustalenia później.
czyli wszystko zależy od pogody....
Ps. mój znajomy jedzie na intruderze...
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: sajmonwww »

Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: WIOSENNY ZLOT 2011 - PYTANIA

Post autor: miroslaw123 »

To są góry więc przygotujcie się na zmienną pogodę...
Pamiętajcie o kiełbasce na piątek! Grill przy muzyce :drinking:
http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/ms ... zana-dolna
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości