Przeszczep ABS

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

Cześć,
ostatnio sobie myślałem czego mi tak naprawdę brakuje w trampku i wyszło mi, że w zasadzie to tylko ABS.
Ponieważ w 650tce takie cudo nie występowało, a 700tki nie chcę zastanowiłem się czy jest
w ogóle możliwe przełożenie ABS z 700tki do 650tki. Sensowność ekonomiczną tego pomijam. Chodzi mi o samą technikę. Tarcze są takie same - trzeba by na pewno wymienić eee... piastę? Pompę hamulcową i komputer dodać. Czy to wszystko?
W sumie może warto poszukać jakiegoś rozbitka z ABSem...
Ponieważ mechanik ze mnie żaden to moje pytanie do tych bardziej doświadczonych - jakie widzicie praktyczne możliwości takiej operacji?
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Next22 »

Nie przygądałem się jak to jest w 700
ale tak teoretycznie ;
1- sterownik ektronioczny ( jesli jest osobny )
2- pompa ABS (możliwe że pompy ciśnienia zostają bez zmian )
3- czujniki obrotu koła + pierścień
ABS jest tylko na przód czy tył też ?
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Tool
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 03.12.2010, 20:00
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Tool »

na tył też :)
pozdrawiam
tool

www.motoracer.pl
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

Tool pisze:na tył też :)
A na sam przód nie można?
Z tylnych hamulcem to się robi mało ciekawie (C-ABS).
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Next22 »

Można tylko przód .
Można system zaadoptować z całkiem innego moto nie koniecznie TA.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

Next22 pisze:Można tylko przód .
Można system zaadoptować z całkiem innego moto nie koniecznie TA.
A miałeś z tym doświadczenia jakieś? Czy po przełożeniu pompy, komputera już zacznie to działać czy jakaś większa rzeźba jest wymagana? (i oczywiście czujnika położenia koła).
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Franz »

System Abs wyłapuje różnicę obrotów kół mięzdzy przodem a tyłem
jak chcesz zrobić sam przód ? Uszkodzenie jednej czujki powoduje wyłączenie całego systemu.
Koszt wykonania przewyższyłby racjonalność pomysłu. Jeśli potrzebujesz ABS sprzedaj swojego trampka , kup 700 setkę a wyjdzie ci taniej.
Dobre działanie absu nie zawsze udaje się nawet firmom produkującym motocykle a ty chciałbyś to zrobić w garażu. :omg:
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

Franz pisze:System Abs wyłapuje różnicę obrotów kół mięzdzy przodem a tyłem
jak chcesz zrobić sam przód ? Uszkodzenie jednej czujki powoduje wyłączenie całego systemu.
Koszt wykonania przewyższyłby racjonalność pomysłu. Jeśli potrzebujesz ABS sprzedaj swojego trampka , kup 700 setkę a wyjdzie ci taniej.
Dobre działanie absu nie zawsze udaje się nawet firmom produkującym motocykle a ty chciałbyś to zrobić w garażu. :omg:
Nie chce 700tki. Przeżyje bez ABSu jeżeli tak jak piszesz jest to w zasadzie niewykonalne.
Myślałem, że da się ten temat w miarę prosto ogarnąć. Co do opłacalności to wiem, że z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu. Ale z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu kupowanie motocykla.
Dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Franz »

Jak najbardziej ma . Firmy kurierskie, rozwozicielle pizzy , Policja
W moim przypadku również. Taniej mi się karnąć samemu na urlop niż brać całą rodzinę :lol:
Pozaym przy stresach nie potrzebuję psychologa. Wolę motocykl i wychodzi mi taniej .
bartim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19.06.2008, 13:10

Re: Przeszczep ABS

Post autor: bartim »

tramp pisze:Ale z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu kupowanie motocykla.
Offtop.
Z tym się nie zgodzę.
Już drugi rok z rzędu zastanawiałem się nad samochodem. Koszt brutto (utrzymanie, ubezpieczenia, serwis, paliwo) wychodzi znacznie drożej a jednoosobowo motocyklem da się robić nawet zakupy w makro :)
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

bartim pisze:
tramp pisze:Ale z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu kupowanie motocykla.
Offtop.
Z tym się nie zgodzę.
Już drugi rok z rzędu zastanawiałem się nad samochodem. Koszt brutto (utrzymanie, ubezpieczenia, serwis, paliwo) wychodzi znacznie drożej a jednoosobowo motocyklem da się robić nawet zakupy w makro :)
Argh... jak offtop to offtop.
W szczególnych okolicznościach może i się opłaca.
Ale ogólnie - nie. Cena zakupu - niewiele mniej niż samochodu (a przy używanych nastoletnich,
proporcje się odwracają - zakup moto jest droższy).
Spalanie - często samochód w trasie ma mniejsze.
Ładowność - motocykl max 2 osoby i bagażowo kiepsko, samochód od 5 w górę.
Utrzymanie samochodu i motocykla - podobne kwoty (o ile robisz to porządnie). W samochodzie przeglądy są rzadsze, ceny części tańsze, więcej zamienników.
Ubezpieczenie - OC tak, ale z AC już nie jest tak różowo (motocykl wychodzi drooożej).
Do motocykla musisz mieć specjalne ciuchy i kask (co tanie nie jest), samochodem jezdzić możesz nawet zimą nago;>
I można by tak długo.

Niemniej jednak ma się to nijak do mojego pytania o ABS:>
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przeszczep ABS

Post autor: sober »

tramp pisze: a 700tki nie chcę
A ja mimo wszystko chciał bym, żebyś rozwinął powyższe...
Co wy ludzie uczepiliście sie tej 700-ki -zupełnie tego nie rozumiem (jeździwłem wcześniej XL600V więc jakieś porównanie mam).
A co do ABS-u to urządzonko to dziła niesamowicie :D
Wiem zrobił się Offtop ale moim zdaniem to ten temat... do zamknięcia :tongue:
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Przeszczep ABS

Post autor: CUinHell »

Bo ludzie z natury marudne są.
Jak wchodziła 600 na rynek to nazywano ją za granicą, bo u nas na WSK latali szczęściarze, kubkiem po jogurcie, niby taka plastiksem obudowana, a teraz, kultowy rumak. Jak weszła 650 też był lament, teraz jest ok. KTM jak puścił pierwszą serję z lampami jedna nad drugą, to wszyscy sie śmiali, że dziwak, a teraz nawet do trampków i afryk dziergają takie owiewki...weź tu i bądź mądry :grin:

Żeby nie było OT. Jedynym wyjściem jest przeszczepienie całego układu ABS z 700 bądź innego motonga. NIc nie kombinować bo szkoda życia i zdrowia. Co do kasy... a kto bogatemu zabroni :wink:
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

sober pisze:
tramp pisze: a 700tki nie chcę
A ja mimo wszystko chciał bym, żebyś rozwinął powyższe...
Co wy ludzie uczepiliście sie tej 700-ki -zupełnie tego nie rozumiem (jeździwłem wcześniej XL600V więc jakieś porównanie mam).
A co do ABS-u to urządzonko to dziła niesamowicie :D
Wiem zrobił się Offtop ale moim zdaniem to ten temat... do zamknięcia :tongue:
No mi się xl700 totalnie nie podoba. I już. Do tego zabrali jak dla mnie sporo ze starszych trampków (21" z przodu, dwururkę z tyłu i wygląd), nie dając wiele w zamian (trochę lepszy silnik i ew. możliwość ABS). Fakt, że nie jezdziłem więc nie wiem jak się zachowuje ale (a rozważałem taką opcje) jak bym miał kupić nowy moto to bym chyba wolał Vstroma niż xl700 (ale jak używane to zdecydowanie xl650 niż vstroma;)
Macie za karę za popsucie mi takiego ładnego wątku;)

Jak gdzieś upoluje ABS z XL700 po taniości to spróbuję przeszczepu. Ale napalać się na to nie będę bo widzę, że to może być kłopot.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Franz »

Tramp , ty najpierw poszperaj w necie jak to działa o potem rzucaj sobie wyzwanie.
Będziesz musiał zmienić wszystko wraz z elektryką i kołami. Komputer może gdzieś upakujesz , ale pompę ABS wielkosci cegłówki to wrzucisz chyba do topcase. :haha:
Mam ja dużo gratów od Absu wraz z pompą od F650 GS i gdybym wiedział że to wykorzystasz to dałbym Ci to gratis
ale nie dam bo wiem że to tylko pisanie.

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2377933.html

Obrazek
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Przeszczep ABS

Post autor: tramp »

Franz pisze:Tramp , ty najpierw poszperaj w necie jak to działa o potem rzucaj sobie wyzwanie.
Będziesz musiał zmienić wszystko wraz z elektryką i kołami. Komputer może gdzieś upakujesz , ale pompę ABS wielkosci cegłówki to wrzucisz chyba do topcase. :haha:
Mam ja dużo gratów od Absu wraz z pompą od F650 GS i gdybym wiedział że to wykorzystasz to dałbym Ci to gratis
ale nie dam bo wiem że to tylko pisanie.
[...]
Powiem tak - teraz to nie ma sensu się w to bawić bo nie rozbebeszę sobie motocykla na początek sezonu, ale jeżeli znajdę warsztat który mi się tego podejmie (ja sam jestem mechanicznie lewy więc się nawet nie będę zbliżać do tematu) i Twoja oferta będzie dalej aktualna to pod koniec sezonu pozwole się do Ciebie odezwać i ponegocjujemy cenę za te graty.
W zamian się zrewanżuje np. fotorelacją z całej operacji.
Kół nie trzeba zmieniać (po co niby) alektryki całej też nie - dołożyć jeden/dwa obwody to jasne.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przeszczep ABS

Post autor: Franz »

To zobacz jakie jest koło motocykla które posiada ABS . Ba musisz zmienić przewody hamulcowe.
Powiem tyle ,że miałem F 650 GS z Abs i bez Abs i w takim samym modelu byłoby zajebiscie dużo roboty by to wszystko pozmieniać.
Na tyle ,że taniej byłoby sprzedać moto bez ABS i kupić z ABs koćbyś graty dostał za psi grosz.

Uważam że pisanie dalsze nie ma sensu.
Poczytaj najpierw o abs'ach
Pozdro . :ec:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość