transport trampka na lawecie/przyczepie

motocyklowo
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: piotreklodz »

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z transportem trampka na lawecie, przyczepie czy po prostu samochodem?
Za co najlepiej mocować, żeby było bezpiecznie, stabilnie i żeby nie uszkodzić motocykla?

Wiozłem jakiś czas temu trampka "po serwisie" do domu bo złapała mnie zima i namęczyłem się przy tym strasznie, nie dość że co chwile się luzował to jeszcze na koniec za mocno dociągnąłem pasami i "porozciągałem" gmole a on i tak latał po przyczepie jak chciał.

W ogóle da się zamocować dobrze motocykl na zwykłej przyczepie czy lepiej wcześniej przygotować jakieś prowadnice-uchwyty jak w lawecie motocyklowej?
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Cumuulus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 02.08.2009, 21:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żory

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Cumuulus »

Cześć

Wiozłem raz Trampka na lawecie, ale takiej profesjonalnej. Motocykl stał na centralce, a pasy zaczepione były za gmole, oraz przednie i tylne koło. Na odcinku 40 km nie przesunął się ani kawałek i nic nie uległo uszkodzeniu.
Ostatnio zmieniony 30.12.2010, 13:23 przez Cumuulus, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.spodgichty.pl
Było TA jest Super Terefere 750
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: tramp »

Cumuulus pisze:Cześć

Wiozłem raz Trampka na lawecie, ale takiej profesjonalne. Motocykl stał na centralce, a pasy zaczepione były za gmole, oraz przednie i tylne koło. Na odcinku 40 km nie przesunął się ani kawałek i nic nie uległo uszkodzeniu.
Na centralce?? Powinien stać na kosie - masz 3 punktu podparcia wtedy.
Co do przyczepy - da się zamocować trampka - większość przyczep ma uszy montażowe.
Jak ja przywoziłem to motocykl był przypięty za gmole, przez siedzenie, oraz przednie i tylne koło.
I oczywiście stał na kosie.
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: radekbrt »

Cumuulus pisze:Na centralce?? Powinien stać na kosie - masz 3 punktu podparcia wtedy.
Co do przyczepy - da się zamocować trampka - większość przyczep ma uszy montażowe.
Jak ja przywoziłem to motocykl był przypięty za gmole, przez siedzenie, oraz przednie i tylne koło.
I oczywiście stał na kosie.
JA podobnie, stopka boczna, przedni koło, tylne koło, siedzenie, a dodatkowo jeszcze przednia półka i na tyle za bagażnik i przejechał ponad 150km i tylko po 30 pasy dwa lekko podciągnięte a sam motocykl ani drgnął..
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
samson36
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 28.08.2010, 12:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Sandomierz

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: samson36 »

Najlepiej przewieź motocykl na lawecie takiej do motocykli popytaj w wypożyczalniach przyczep koszt na dobę ok. 50 zł. Da się też na zwykłej przyczepie bagażowej tylko dobrze by było wziąć dwie drewniane łaty zrobić z nich taką prowadnicę koła pomiędzy nimi. Motocykl stoi tylko na kołach, następnie łapiesz pasami za kierownice lub gmole i napinasz pasy - z wyczuciem żeby na naciskać za mocno lag. Tył podobnie za te uchwyty za siedzeniem, możesz tez złapać przednie koło żeby nie przesuwał się ani do przodu ani do tyłu i oczywiście wbij 1 bieg.
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: torak »

Swoje motocykle(i nie tylko swoje) wiozłem wielokrotnie busem bez żadnych dodatkowych przygotowań.
Motocykl na kołach. Przednie koło oparte o ścianę grodziową. Pierwszy pas od uchwytu w podłodze (LP) przez główkę ramy do uchwytu przy podłodze (PP). Drugi idzie od uchwytu w podłodze (LT) przez uchwyt dla pasażera (z pętlą) do uchwytu (PT).
Do mocowania używam pasów np. takich: http://allegro.pl/pas-transportowy-500k ... 26594.html
Dociągając pas motocykl jest dociskany do podłogi. Zawieszenie składa się jakieś 50-60 %. Nie ma opcji żeby drgnął. Myślę że nawet jakby auto do góry kołami postawić, to by nie ruszył.
Tak wiozłem Trampka 900 km. po zakupie.

Ps.
(LP) - lewy przód auta,
(PP) - prawy przód,
itd.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Jaro-Ino »

Wiozłem na przyczepie kilka razy moto i najlepsze rozwiązanie jego mocowania to:
Jedym pasem objąć główke i ściągnąć za nią przednie zawieszenie. Przy dobrym dociągnięciu motocykl stoi sam niemalże tylko dzięki temu :) Dodatkowo związać koła tak, żeby nie miały możliwości przesuwania się. Jak wiozłem na przyczepie africe to była na 2 kołach i kosie podparta, ale przechylona w drugim kierunku niż sugeruje to stopka boczna ;) Stopka przyparta do burty, przednie koło w osi pojazdu i ściągnięte za półke, mocowanie tylnego koła do tyłu przyczepki, przednie koło stało na dyszlu i do niego przywiązane było. I dodatkowo jakiś pas za stelaże, ale rónei dobrze mogłoby go nie być :)
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Wacek »

Potwierdzam skuteczność metody Toraka - sam tak wiozłem ok. 300km. Za to stanowczo odradzam opieranie na bocznej stopce, również z autopsji :-)
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: maju »

Wystarczy postawić moto na dowolnej powierzchni i spiąć tak pasami aby siadł na amortyzatorach.
Swojego przywiozłem z Rzeszy w busie na 4 pasach, wytrzymał kilkaset km, po drodze skosiłem stado dzików i nic się nie działo.
Zdjęcia:
http://maju.transalpclub.pl/wypady/ta/2 ... azdXL650V/
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Domel »

Mi udało się wepchnąć Tramposlawa do Vito, ale nie obyło się bez demontażu szyby i lusterek :lol:
Postawiłem go na bocznej, pasami ponaciągałem ale nie zwróciłem uwagi, że motor stojący na centralce po chwili, zaczyna robić dziurę w podłodze pod stopka :lol: Pamiętaj aby podłożyć tam kawałek deski czy coś :) Tak umocowany Tramp, dojechał od Mmaxa z Łodzi do mnie za Szczecin bez najmniejszych kłopotów więc stojąc na pace był bardzo stabilny.
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: piotreklodz »

Panowie, widzę że jak zwykle można liczyć na waszą pomoc, dzięki serdeczne za podpowiedzi :thanks:
Czyli podsumowując:
-najlepiej wiązać za główkę ramy
-najlepiej zamocować koła żeby się nie przesuwały
-mocno dociskamy żeby "przysiadł"
-nie mocować za gmole ani kierownice
-nie trzeba stawiać na żadnej stopce
Chyba niczego nie pomyliłem?

Na pewno ten temat przyda się nie tylko mnie, zbliża się okres zakupowy na motocykle więc pewnie nie jeden będzie kombinował jak zapakować trampka do domu :smile:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: jeszua »

Jaro-Ino pisze:Jedym pasem objąć główke i ściągnąć za nią przednie zawieszenie. Przy dobrym dociągnięciu motocykl stoi sam niemalże tylko dzięki temu :) Dodatkowo związać koła tak, żeby nie miały możliwości przesuwania się.
najlepsza, bezwzględnie skuteczna metoda: przód za półki, i ewentualnie koła dla spokoju
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Driverd2 »

Ja złapałem na dwa pasy w busie, koło w róg kontenera (skręcona kiera ale nie oporowo) pasem za główkę ramy i tak zaciśnięty pas żeby przysiadł przód, na klamkę hamulca opaska zaciskowa albo trytytka już nie pamiętam co dokładnie ale chodziło o to żeby był wciśnięty hamulec, tył za bagażnik i tak samo żeby przysiadł a i jeden pas ciągnął w przód a drugi w tył a nie oba w tą samą stronę, stał pionowo i nawet się nie ruszył z tym że jechałem tak z Konstancina do Żyrardowa, a drugiego wiozłem w ten sam sposób ale już z Rzeszowa czyli ponad 300km i też w nienaruszonym stanie.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Jaro-Ino »

Driverd2, Ty musisz się znać na mocowaniu ładunku :P W końcu za coś na kursie przewozu rzeczy się płaci :D
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Driverd2 »

Jaro-Ino pisze:Driverd2, Ty musisz się znać na mocowaniu ładunku :P W końcu za coś na kursie przewozu rzeczy się płaci :D
Tak naprawdę to ten kurs to jest pic na wodę... zwyczajne wyciąganie kasy ale żeby nie było że tak dużo za sam papier to masz obowiązek być obecny 7 dni bodajże na całym kursie i tylko jedną godzinę można opuścić. Ja całe szczęście robiłem ten za niespełna 800zł bo teraz nie wiem jak to wygląda ale podobno tanie nie jest. A mocowanie ładunków to po prostu tak na logikę wychodziło że w ten sposób będzie jak należy, a z tego Rzeszowa zapomniałem dopisać że po za trampkiem był jeszcze przypięty w podobny sposób skuter 250 i oba sprzęty dotarły całe, w każdym razie wystarczyły w zupełności dwa pasy na jedno moto, ale przy przyczepce może i lepiej zastosować więcej bo w kontenerze się najwyżej przewróci a z przyczepki może zlecieć a to już miłe nie będzie, no i na dłuższą metę dobrze jest zrobić sobie kilka przerw po drodze i sprawdzić napięcie pasów tak dla bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
tomasz
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 544
Rejestracja: 23.07.2009, 16:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: tomasz »

jeszua pisze:
Jaro-Ino pisze:Jedym pasem objąć główke i ściągnąć za nią przednie zawieszenie. Przy dobrym dociągnięciu motocykl stoi sam niemalże tylko dzięki temu :) Dodatkowo związać koła tak, żeby nie miały możliwości przesuwania się.
najlepsza, bezwzględnie skuteczna metoda: przód za półki, i ewentualnie koła dla spokoju
jsz
tak, to jest najskuteczniejsza metoda tylko warto pamiętać aby włożyć jakiś dystans-rozpórkę miedzy koło a półkę
by zawias mocno nie cierpiał a był w miarę sztywno no i przednie koło musie mieć o coś oparcie
sam wiozłem moto przypięte jednym pasem na zwykłej przyczepce nie przystosowanej do moto
z przodu za kielichami lag pas przeciągnięty i jego oba końce na rogach przyczepy
oraz dodatkowo przez tylny zawias drugi pas by nie przesuwał się na boki i nie podskakiwał zbytnio
tak można jechać na drugi koniec świata :thumbsup:
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho
Alchemik
miód jest dla mięczaków! prawdziwi twardziele żują pszczoły...
Awatar użytkownika
ural2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 423
Rejestracja: 16.06.2010, 21:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dubiecko

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: ural2 »

Witam. Ja swojego trampka wiozłem 400km na przyczepce Janusza (auto też był jego:) :lol:
Motor stał po przekątnej na kosie. Przypięty jednym pasem przez siedzenie i zablokowana przednia klamka hamulca(opaską zaciskową plastikową). I tak dojechała maszyna w całości. (lusterka nie wspomnę) :ok:
Był "Król"- teraz jest "Królowa"
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Daniel 87 »

piotreklodz pisze:Panowie, widzę że jak zwykle można liczyć na waszą pomoc, dzięki serdeczne za podpowiedzi :thanks:
Czyli podsumowując:
-najlepiej wiązać za główkę ramy
-najlepiej zamocować koła żeby się nie przesuwały
-mocno dociskamy żeby "przysiadł"
-nie mocować za gmole ani kierownice
-nie trzeba stawiać na żadnej stopce
Chyba niczego nie pomyliłem?

Na pewno ten temat przyda się nie tylko mnie, zbliża się okres zakupowy na motocykle więc pewnie nie jeden będzie kombinował jak zapakować trampka do domu :smile:

na stopce bocznej :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: torak »

Daniel 87 pisze: na stopce bocznej :)
Wcale bym się nie upierał przy tej stopce. Moje moto w trakcie naciągania pasów staje pionowo, czyli jeździ bez stopki. :ok:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: transport trampka na lawecie/przyczepie

Post autor: Daniel 87 »

nie jestem specem od transportu moto na przyczepach ogólnego przeznaczenia. Piotr dobrze o tym wie:P niemniej zawsze kiedy Handlarze pakowali mi motocykl do samochodu stawiali na bocznej stopce przednie koło w roku przyczepy i dociśniete do dołu ile wlezie. Nie miałem z tym żadnych problemów, motocykl się nie przesuwał ani nie leżał
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość