Wyprawa 2011...?!

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Wyprawa 2011...?!

Post autor: KAPRAL »

witam,
Szukam kogoś kto ma w planach jakiś wypad w nowym sezonie 2011...i widziałby możliwość przyłączenia się żółtodzioba w mojej osobie do tej "wyprawy".Termin jaki by mi odpowiadał to:maj,czerwiec...i góra 7-8 dni.Najchętniej widziałbym trasę na południe...w ciepłe rejony ale nie koniecznie, wszelkie propozycje do uzgodnienia.
Był by to mój pierwszy dłuższy wypad na który nie odważyłem się samemu z powodu nikłego doświadczenia w takich wyjazdach oraz małej wiedzy technicznej z moto ;-) wolałbym nie ryzykować i np w razie awarii nie dłubać przy silniku 2dni :grin:
Chciałbym sprawdzić się w takim wyjeżdzie z grupą osób które mają już doświadczenie gdyż uważam że tak jest bezpieczniej i ciekawiej :impreza:
Posiadam wszystko co trzeba :grin: : moto, sprzęt, ubiór i wiele chęci :thumbsup:
Może znajdzie się ktoś co ma już zaplanowany wyjazd lub dopiero planuje? a szuka kogoś na przyczepkę? :crossy:
Pozdrawiam i oczekuje propozycji :thanks:
[/color]
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
BigBoyKR
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 29.04.2010, 11:28
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: BigBoyKR »

Zdecydowanie za mało dni planujesz.
W czerwcu, początkiem, lecim do Skandynawii z nastawieniem "zero autostrad" ewentualnie "prawie zero" a jak najwięcej ścieżek lokalnych, szuterków itp. Ale to 16 dni.
Z poczatkiem maja a jak pogoda pozwoli z końcem kwietnia skoczymy na 3-4 dni w okolice Tokaju na Węgrzech - raz jako test moto przed Skandynawią a dwa, że dwa żółtodziobki chcą się na swoich "czopkach" pojechać za granice :)
Się Jeszua może nie obraził, że bez konsultacji się odzywam :P
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia powoli...
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: radekbrt »

Widzę BigBoyKR że w te same tereny lecimy z tym samym założeniem tylko w innym terminie:) Ja uderzam początek maja i też 16-18 dni.. :yaho: :crossy:

ale też planowany jest drugi wyjazd KAPRAL w kierunku Rumuni na 8-9 dni i tutaj jeżeli byś chciał to zapraszam. szczegółów jeszcze żadnych nie ma na ten moment. termin wyjazdu do dogadania, najlepiej końcówka czerwca, początek lipca.. ale to też zależy od urlopu w robocie. :thanks:

Jak coś będzie więcej wiadomo to na bank będzie informacja na forum..

Pozdrawiam:)
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: KAPRAL »

Dzięki za propozycje radekbrt! może być i Rumunia :smile: tyle że uściśle terminy w których moge lecieć: trzy pierwsze tygodnie maja a czerwiec to pierwszy tydzień bo w lipcu biorę w I połowie urlop na wyjazd z rodzinką :grin:
Prace mam taką że nie moge za długo zostawiać pracowników samych... :grin:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: bankier »

To może i ja nad tą Rumunią pomyślę, bo tegoroczny samotny wyjazd do Chorwacji trochę zbyt samotny był...
Przyszedł czas na Varadero
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: Driverd2 »

Rumunię i ja mam w planach ale to może dopiero w lipcu albo na przełomie lipca i sierpnia łącznie jakoś 16 dni chcę przeznaczyć na całość chyba że kasa nie pozwoli.
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: radekbrt »

To zazwyczaj jest największy problem.. zgranie terminów..ja po powrocie w połowie maja nie wiem czy dam radę wytargać pierwszy tydzień czerwca - ale nie wykluczone że dam..:)

Jak będę mógł coś więcej powiedzieć konkretnego to na bank znajdzie się w tym wątku:)
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: tomekpe »

Jeszcze jeden nowicjusz byłby chętny na wyprawę :) termin i czas do uzgodnienia, ale maj, czerwiec brzmi fajnie. Raczej wolalbym zmiescic sie w jednym tygodniu roboczym - do 9 dni.
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: radekbrt »

taki też jest plan.. :)
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: KAPRAL »

noooo widzę że coś z tego nam wyjdzie może :wink: choć wiem również że jak nadejdzie termin wyjazdu to może być różnie z absencją :swieczki: Myślę i myślę i wymyśliłem że chyba najlepszym i bezkonfliktowym terminem byłby maj który to na południu może się okazać komfortowym pod względem temp. i pogody :ok:
Co o tym myslą potencjalni :crossy: ?
A mam pytanie do BANKIERA jak było w Chorwacji? bo nie ukrywam że najlepsza była by to opcja dla mnie... tylko że tydzien to mało czasu chyba ?
Ostatnio zmieniony 29.11.2010, 20:24 przez KAPRAL, łącznie zmieniany 2 razy.
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: bankier »

Ja też maks 7-9 dni i termin do dopasowania - ale maj w Karpatach? nie wiem czy nie za zimno...
Przyszedł czas na Varadero
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: magyar »

bankier pisze:ale maj w Karpatach? nie wiem czy nie za zimno...
Oficjalnie trasa Transfogarska jest czynna miedzy 15.06 a 15.09 i pod warunkiem że warunki atmosferyczne na to pozwalaja. Transalpina tez nie bedzie przejezdna, tym bardziej, ze narazie oficjalnie jest tam zakaz wjazdu po polnocje stronie od przeleczy, wiec nikt nie bedzie jej odsniezal, chyba ze dla sprzetu budowlanego :wink: W 2011 jest w planie zakonczenie jej asfaltowania.
Awatar użytkownika
szsznurek
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 156
Rejestracja: 09.12.2010, 09:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: szsznurek »

szsznurek pisze:
BigBoyKR pisze:Z poczatkiem maja a jak pogoda pozwoli z końcem kwietnia skoczymy na 3-4 dni w okolice Tokaju na Węgrzech - raz jako test moto ...
Jeśli można się dołączyć do tej małej imprezy to ja chętnie. Tylko dajcie znak wcześniej jak już będzie wiadomo konkretnie co i jak bo muszę z urlopem się wstrzelić.
Nie liczy się ilość, tylko jakość :)
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: Komar »

W tym roku pojechałem zobaczyć trase Trasfogardzką. Byłem tam w długi łikend majowy. Przez cały tydzień upał i żar z nieba. Niestety szczyt trasy był zasypany sniegiem i musiałem wracać nadkładając 150km. Co ciekawsze, na początku trasy, nie ma informacji czy jest zamknięta czy nie. Dziurawa jak sito. Lepiej jeździe w alpy Austryjackie
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
grgalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 08.12.2010, 22:01
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Królewo

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: grgalek »

OO ludzie dobre ja też z miła chęcią bym się dołączył jako zótodziób do takiego wyjazdu,właśnie pod gwiazdkę mikołaj zdecydował sie mi sprezentować transalpa -:)) i juz przebieram czym tylko mogę aby zacząć jezdzić motkiem w rózne rejony naszego globu.Ale jako żółtodziób muszę się podłączyć pod bardziej doswiadczonych.Terminy do uzgodnienia, miejsca do zwiedzenia też.Pzdr
Awatar użytkownika
Nath
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 131
Rejestracja: 24.09.2009, 17:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Radzionków

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: Nath »

Z poczatkiem maja a jak pogoda pozwoli z końcem kwietnia skoczymy na 3-4 dni w okolice Tokaju na Węgrzech - raz jako test moto przed Skandynawią a dwa, że dwa żółtodziobki chcą się na swoich "czopkach" pojechać za granice :)

no proszę może też bym się załapał : ))
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: magyar »

BigBoyKR pisze: Z poczatkiem maja a jak pogoda pozwoli z końcem kwietnia skoczymy na 3-4 dni w okolice Tokaju na Węgrzech - raz jako test moto przed Skandynawią a dwa, że dwa żółtodziobki chcą się na swoich "czopkach" pojechać za granice :)
Się Jeszua może nie obraził, że bez konsultacji się odzywam :P
Obowiązkowe trasy: Miskolc-Eger przez Park Narodowy Gór Bukowych (Bükki Nemzeti Park) Niezliczone ilości zakrętów i piękne widoki.

Obrazek

oraz droga 33 przez Park Narodowy Hortobágy (Hortobágyi Nemzeti Park),na terenie Wielkiej Niziny Węgierskiej; jeden z największych trawiastych stepów Europy; stawy/jeziora, pastwiska z dziwnym bydłem :wink:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: Docent »

Kurcze tak piszecie o wspolnym wyjezdzaniu ze az mi sie zachcialo ...
Miałem wstepnie pomysl na tour de Pologne na trampku samotnie ale tak tydzien samemu to kicha troche ... wiec jesli by dało rade to i ta rumunia i wegry sa pociagajace.
Z urlopem nie bedzie u mnie problemu jesli tylko na miesiac wczesniej bede znal termin to na 100% mam tydzien bez gdania :)
A wiec Koledzy ( Ci doświadczeni w wyprawach ) organizujcie mowcie po potrzeba poza chcialmi i Trampkiem ... a jakos sie chyba dogadamy :)
Może warto byłoby usystematyzowac ten wątek i wydzielic rozne pomysly z terminami wg prekursorów i ewentualnie stworzyc listę chetnych do przyłaczenia się do poszczególnych wypraw. W ten sposob bedzie cos wiecej wiadomo a i pomysłodawcy beda mogli przemyslec czy chca jechac z taka chałastrą :D
Moja propozycja systematyzacji wygląda tak :
Przykładowo

RUMUNIA
Przewodniczacy wycieczki - pomysłodawca
TrampeuszWielki I
CHĘTNI-z doświadczeniem
1....
2....
3....
CHĘTNI-żółtodzioby wyprawowe
1....
2....
3....
4....


TRASA Tour de Pologne
Przewodniczacy wycieczki - pomysłodawca
TrampeuszWielki II
CHĘTNI-z doświadczeniem
1....
2....
3....
CHĘTNI-żółtodzioby wyprawowe
1....
2....
3....
4....
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
Awatar użytkownika
BigBoyKR
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 29.04.2010, 11:28
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: BigBoyKR »

m.a.g.y.a.r. pisze: Obowiązkowe trasy: Miskolc-Eger przez Park Narodowy Gór Bukowych (Bükki Nemzeti Park) Niezliczone ilości zakrętów i piękne widoki.
oraz droga 33 przez Park Narodowy Hortobágy (Hortobágyi Nemzeti Park),na terenie Wielkiej Niziny Węgierskiej; jeden z największych trawiastych stepów Europy; stawy/jeziora, pastwiska z dziwnym bydłem :wink:
ooo!! serdecznie dziękuję za informacje :) z pewnością się przyda. Gdybyś miał jeszcze jakieś ciekawe propozycje to czekam z niecierpliwością.
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia powoli...
Awatar użytkownika
jacoo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1891
Rejestracja: 16.09.2009, 18:11
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków/Zakopane

Re: Wyprawa 2011...?!

Post autor: jacoo »

"Madziar" thx za info :ok: :resp:


................przyda się.
rystakpa.

Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką można robić w ubraniu.
xl600v -->DL650-->XT660Z-->
Obecnie: XL700 VA
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości