Ginie prąd

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
czarny
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 23.06.2008, 13:48
Lokalizacja: oława/wrocław

Ginie prąd

Post autor: czarny »

Ma ktoś pojęcie co moze być powodem ginacego prądu?
Sprawa wyglada nastepujaco:
w sobote przekrecam kluczyk, kontrolki nie swiecą, przekrecam jeszcze raz swiecą odpalam nie ma problemu, jade 30 km wszystko jest ok, dojechałem do celu zgasiłem, probuje odpalic nie ma prądu, chowam moto do garazu wyciagam wczoraj, przekrecam jest prad odpala, tak kilkanascie razy i jest ok za któryms razem prad znowu zginął i do wieczora go juz nie było. W okolicach przerywaczy czy przekazników koło zegarów jest ale bardzo słaby, przy przekrecaniu kluczyka czasami ktorys przekaznik "terkocze"
braFF
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 317
Rejestracja: 03.07.2008, 10:25
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: Ginie prąd

Post autor: braFF »

Witaj,

Nie podpowem Ci niestety. Sam mam teraz podobny problem. Kontrolki swieca za kazdym przekreceniem kluczyka ale przy probie krecenia rozrusznikiem, albo brak reakcji albo wszystko przygasa. Gdzies mi zwiera do masy chyba, rozebralem wczoraj wszystko. Niby przynioslo efekt ale przy kolejnym odpaleniu znowu to samo.
Jedno pewne - nie polecam mycia moto karcherem ;) Zrobilem to na szybko przed wyjazdem na slub Sikora i od tego momentu sa problemy.


"Motocykl? Nie, to nie jest moje życie. To moja wolność."
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ginie prąd

Post autor: Daniel 87 »

a ja mysle Braff ze to twoj akumulator juz umarl. Czas na zmiany, sprawdz kiedy byl produkowany.


Czarny miernik w dlon i sprawdzal czy masz ladowanko jak nie to regler
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Ginie prąd

Post autor: NaczelnyFilozof »

czarny pisze:Ma ktoś pojęcie co moze być powodem ginacego prądu?
U kumpla w moto było ostatnio podobnie. Klemy były zasyfione od rdzy i jakiegoś syfu. Pomogło odkrecenie akumulatora i wyczyszczenie tego...
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ginie prąd

Post autor: torak »

No właśnie... też stawiam na zaniki masy. Zmęczone aku raczej nie będzie dawało takich skoków napięcia. Co innego regler...
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ginie prąd

Post autor: Daniel 87 »

jesli chodzi o aku to myslalem o obiawach BraFFa bo mialem tak niedawno w afri, aku poprostu pojemnosci nie trzymalo, a jesli chodzi o skoki to trzeba to zmierzyc, bo gdybanie nic nie da miernik to koszt 10 zeta a powinien byc w kazdym garazu moturzysty chyba nie?? :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
czarny
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 23.06.2008, 13:48
Lokalizacja: oława/wrocław

Re: Ginie prąd

Post autor: czarny »

I wczoraj znowu to samo, przekreciłem kluczyk wszystko tak jak powinno byc, pare razy powtórzyłem i nadal działało. za któryms razem przestał dostawac pradu, dziwna sprawa
braFF
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 317
Rejestracja: 03.07.2008, 10:25
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: Ginie prąd

Post autor: braFF »

Hej, dzieki za podpowiedzi :)

U mnie raczej nie aku. Kopniecie w stopke albo wrzucenie biegu sprawia ze wszystko wraca do normy.
Gdzies nie ma kontaktu. Cos sie poluzowalo. Sprawdze jeszcze raz klemy dobrze je oczyszczając.

Daniel jedziesz na zlot? Umowilem sie wstepnie z Dominikiem (a on wczesniej z Jacentym) na piatek ok.16tej w Łowiczu.

Pzdr,


"Motocykl? Nie, to nie jest moje życie. To moja wolność."
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Ginie prąd

Post autor: Agathon »

Jezeli aku i regler ok (tzn nie padly i styki sa czyste) to pewnie cos z masa nie gra.
Ogolnie pomierzcie jak zmienia sie napiecie pod obciazeniem - jak sie juz uda odpalic... ;)

Sprawdzcie ten tlusty kabel masowy przy rozruszniku (idzie bezposrednio z aku) - podchodzi pod jedna ze srub mocujacych rozrusznik - przynajmniej w 600tce.

Czesto podwija sie w te okolice odpowietrzenie z aku i sruba koroduje.

Objawem tego moze byc, ze kontrolki swieca, ale gdy przychodzi obciazenie to masa jest zbyt "slaba".
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Ginie prąd

Post autor: Remi »

Czarny... zamiast sprawdzac czy odpala i ile razy z rzędu to przeleć główniejsze połączenia a szczególnie przy aku. Wyzczysć dokładnie klemy styki i wszystko do czego masz łatwy dostęp. Ja tak miałem w intruderze. Odpalał kiedy chciał a prąd znikał jak u ciebie i to przy prawie nowym aku. Okazało się ze przysniedziały nakładki na klemy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość