Nowa wersja forum

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa wersja forum

Post autor: prosperus »

WOLF pisze:...Skoro należymy do mniejszości forumowej płacącej składki, mamy prawo wiedzieć na co wydawany jest kesz. Aby było jasne- nie mam nic przeciwko temu aby Adm, programiści mieli płacone za pracę dla forum- sam kiedyś to proponowałem. Chciałbym tylko wiedzieć ( ale nie będę miał bezsennych nocy z braku tej inf) czy "sponsorowaliśmy"nowy ( gorszy) program obsługujący forum.
To wszystko racja, ale Twoją uwagę odebrałem jako bezpośrednią „wycieczkę” w stronę maja (czyt tak się odmnienia? :swieczki: ). Jeśli źle Cię zrozumiałem to przepraszam. :smile:
WOLF pisze:Skoro coś nie działa albo działa gorzej to mam prawo o tym pisać i się z tym nie zgadzać. Nie sądzisz, że priorytety powinny być takie ,że forum jest dla użytkownika i nasze zdanie powinno się liczyć?
Też tak sądzę, ale… Maju nie jest cudotwórcą. Robi to co umie i tak jak umie. I chwała mu za to, bo wszyscy z tego korzystamy.
Maju twierdzi, że wszystko działa, bo działa… tylko nie tak jak w starej wersji. Niewygodnie? Pewnie tak, ale to też nie jego „zasługa”.
WOLF pisze:Skoro wiadomo o niedoskonałościach programu,może lepiej ogłosić zrzutę i kupić coś pozbawionego choroby dziecięcej lub zlecić informatykowi przerobienie?
No właśnie o to mi chodzi: :ok: zamiast narzekać trzeba albo coś zrobić samemu, albo zaproponować coś sensownego. To co proponujesz to jest konkret. :thumbsup: Nie wiem czy zostanie zaakceptowany, ale ma charakter konstruktywny. :smile:

Niezależnie od wszystkiego: formu jakie jest takie jest, ale dzięki niemu możemy podyskutować np. o tym… jakie jest forum. :grin:

Pozdr
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: maju »

WOLF pisze: ...mamy prawo wiedzieć na co wydawany jest kesz. Aby było jasne- nie mam nic przeciwko temu aby Adm, programiści mieli płacone za pracę dla forum...
Nikt tutaj nie bierze kasy za prowadzenie forum, strony i pozostałych.
Nie ma planów aby to się zmieniło.
Na co idzie kasa jest wyliczone w odpowiednim temacie.

Wszyscy robią co robią z własnej woli, w swoim wolnym czasie, w miarę posiadanej wiedzy.

To już kolejna modernizacja/ aktualizacja forum i nie ostatnia. Czy się to komuś podoba czy nie oprogramowanie będzie aktualizowane i dostosowywane do standardów. Chyba, że robiące to osoby stracą motywację do robienia czegokolwiek...
Nowe oprogramowanie może się różnić (funkcjonalnie, graficznie, ...) od poprzednich wersji - zmiany mają to do siebie, że powodują ... zmiany.

Kwestia treści wyświetlającej się w "aktywne tematy" zdiagnozowana i zmieniona.
Awatar użytkownika
Vocatio
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 11.03.2010, 10:51
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Vocatio »

maju pisze: Jeśli ktoś z tutaj obecnych ma wiedzę i ochotę na wprowadzenie zmian w kodzie to nieustannie zapraszam do współpracy.
Jeśli podeślesz mi kody i konkretne zagadnienie to mogę pogrzebać, swego czasu zrobiłem kilka tematów w php i coś z tej wiedzy zostało więc może się na coś przydam, aczkolwiek niczego nie obiecuję bo nie wiadomo ile zostało. A BB pamiętam z dość starej wersji i to z Twojego poziomu
pozdrawiam
_____________
XL 600VN '92r (kiedyś)
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Korzen »

Pytanie, nie zakładam nowego postu bo nie trzeba.
Mam dwie wiaodmości PW "do wysłania"
Jak je wysłać albo czy one są już wysłane?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Wolo »

Korzen pisze:Pytanie, nie zakładam nowego postu bo nie trzeba.
Mam dwie wiaodmości PW "do wysłania"
Jak je wysłać albo czy one są już wysłane?
Zostaną odebrane w momencie zalogowania się adresata na forum i automatycznie przejdądo folderu "Wysłane".

Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Korzen »

:thumbsup:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Banner główny

Post autor: kret »

Od jakiegoś czasu mi coś nie pasowało z bannerem głównym, dziś w końcu załapałem co :) Obrazek w tle (plik bg_header_zd.gif) ma rozmiar 1600px x 92px. W związku z tym na większych rozdzielczościach (u mnie 1920x1200) zaczyna się powtarzać, czyli pewnie background jest ustawione na repeat. Efekt jest taki jak poniżej

Obrazek

Wiem, że to drobiazg, ale zawsze :) Można albo zmienić obrazek na większy, albo ustawić forum na stałą szerokość 1600px.

A, i zrozumiem jak uznacie, że się czepiam ;)
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Banner główny

Post autor: maju »

kret pisze: Można albo zmienić obrazek na większy, albo ustawić forum na stałą szerokość 1600px.
Jak już zauważyłeś obrazek ma szerokość 1600px.
To się zgadza - zakładałem właśnie taką maksymalną szerokość ekranu i dlatego taki rozmiar.
Ustawienie stałej szerokości forum na 1600 nie wchodzi w grę bo wszyscy co mają mniej będą mieli tylko część forum na ekranie i będą musieli przesuwać.
Można za to dać plik większy niż 1600 i to załatwi problem.
Sprawdzę czy wycisnę więcej z oryginalnego pliku i jeśli tak to podmienię.
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja forum

Post autor: kret »

przez stałą szerokość rozumiałem ustawić maximum na 1600, nie 1600 na sztywno z defaultu..co do obrazka nie wiem na ile jeszcze zostało po prawej i ile się da wykorzystać, ale na szybko zrobiłem coś takiego

http://i54.tinypic.com/25iybmh.gif
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: przeszczep »

Mam problem z dostaniem się do tematów, które są umieszczone w poradach technicznych... Czy dałoby się to naprawić?
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

??????????

Post autor: TROJAN »

Hey ,widzę że coś się zmieniło .....
Dlaczego np nowe posty z działu WYPRAWY ZLOTY SPOTKANIA są widoczne na stronie głównej w aktywnych tematach a np nowe posty w Wyjazdy / wycieczki / wypady nie ? :niewiem:

To błąd czy tak ma być .
Myślę że lepiej bedzie jak nowe posty beda wyswietlane w aktywnych tematach bo wtedy wszystko jest podane na tacy i nie trzeba nigdzie grzebać :tongue:

Kurde pomyliłem działy ZONG :drinking:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ??????????

Post autor: maju »

TROJAN pisze:Dlaczego np nowe posty z działu WYPRAWY ZLOTY SPOTKANIA są widoczne na stronie głównej w aktywnych tematach a np nowe posty w Wyjazdy / wycieczki / wypady nie ?
Nie wyświetlana była cała zawartość "wspomnień", obecnie już włączone.
przeszczep pisze:Mam problem z dostaniem się do tematów, które są umieszczone w poradach technicznych... Czy dałoby się to naprawić?
Napisz dokładniej co jest nie tak, jakie objawy.
Czegoś nie widzisz/nie otwiera się/ jaki komunikat/ któreś subforum czy wszystkie/ czy w katalogu głównym ...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: przeszczep »

Wchodzę w dział "problemy techniczne"=>potem na przykład "zawieszenie dobija, olej, itp" => tam są linki (chyba do starego forum) z opisami problemów, które nie działają. Na przykład link pierwszy z brzegu "halogeny dobijają do błotnika", klikam i wyświetla błąd 404 file not found. A ja bardzo chciałem coś samemu podłubać w moim szrociku ;)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: maju »

przeszczep pisze:.... tam są linki (chyba do starego forum) z opisami problemów, które nie działają. .
Problem nie leży po stronie forum. Po prostu jakiś czas temu zmienił się adres starego forum, więc linki nie są aktualne.
Kiedyś forum miało taki adres:
http://transalpclub.pl/forumOLD/
a obecnie ma taki:
http://forumold.transalpclub.pl/

Trzeba więc zmienić sobie początek adresu na aktualny i trafi się gdzie trzeba.
Być może ktoś kiedyś poprawi te linki...
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Cynciu »

maju pisze:
przeszczep pisze:.... tam są linki (chyba do starego forum) z opisami problemów, które nie działają. .
Problem nie leży po stronie forum. Po prostu jakiś czas temu zmienił się adres starego forum, więc linki nie są aktualne.
Kiedyś forum miało taki adres:
http://transalpclub.pl/forumOLD/
a obecnie ma taki:
http://forumold.transalpclub.pl/

Trzeba więc zmienić sobie początek adresu na aktualny i trafi się gdzie trzeba.
Być może ktoś kiedyś poprawi te linki...
Maju - jeśli dasz mi dostęp do edycji, mogę w chwili wolnej przemianować linki.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: maju »

Cynciu pisze:Maju - jeśli dasz mi dostęp do edycji, mogę w chwili wolnej przemianować linki.
Dzięki za propozycje.
Już poprawione.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: ostry »

1.Wam też nie działa URL ? Mimo iż wsadzę w niego linka podczas pisania odpowiedzi , to nie otwiera się później w nowej karcie :niewiem: .

2.Przydałaby się możliwość (tak jak było w starym) używania funkcji "zobacz nowe posty" z każdej pozycji forum. Nie było by potrzeby wracania na str główną , gdzie tylko i wyłącznie się ta funkcja znajduje. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale jakoś mi tego ułatwienia brakuje :smile: . No ale jak się w tej wersji nie da , to się przyzwyczaję :lol: . Maju i tak się ozapierniczałeś :smile: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Wolo »

:) dokładnie tego samego mi brakuje

Czy jest możliwe, aby poniższa listwa znajdowała się na każdym poziomie forum, nawet podczas przeglądania pojedynczego tematu?

Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: maju »

OSTRY pisze:1.Wam też nie działa URL ? ... nie otwiera się później w nowej karcie
Takie działanie jak obecnie (otwieranie w tym samym oknie) jest standardem w tej i poprzedniej wersji forum.
W poprzedniej działało inaczej bo dokonałem zmiany w kodzie forum - dlatego linki otwierały się w nowym oknie.
OSTRY pisze:2.Przydałaby się możliwość (tak jak było w starym) używania funkcji "zobacz nowe posty" z każdej pozycji forum.
Tutaj też potrzebna jest ingerencja w kod forum.
Nie wiem czy da się to zrobić tak prosto jak inne rzeczy- nie zawsze wystarczy skopiować coś z jednej strony na drugą i już działa. Z tego co zauważyłem wywołanie tego samego skutku na innej stronie forum, wymaga czasami różnych kodów więc nie wiem czy to dam radę zrobić.
Dodatkowo dochodzi to o czym już pisałem - wszelkie zmiany znikną przy pierwszej aktualizacji wersji forum, którą niekoniecznie musicie zauważyć. Więc jest to niekończąca się robota z takimi zmianami...

Kilka rzeczy nadal mnie denerwuje w tej wersji forum, więc jest szansa że nastąpią zmiany...
Na pewno mamy na forum specjalistów, więc jak ktoś wie gdzie dodać target="blank" aby url otwierało się w nowym oknie, niech da znać. Nie będę musiał szukać we wszystkich plikach, no i będzie szybciej zrobione.
Drwal
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 13.06.2010, 08:51
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Drwal »

Od pewnego czasu staram się skorzystać z wyszukiwarki, ale chyba do niej nie dorosłem. Nie radzę sobie. Pojawia się komunikat ,że słowo zostało zignorowane, bo zbyt popularne. O co chodzi? Jak mam szukać porad dotyczących kupna kasku? Wpisuje słowo "kask " i coś takiego mi się pojawia. Proszę o instrukcję obsługi wyszukiwarki.
Chociaż wiara czyni cuda, jak nie ruszysz dupy nie licz ,że sie uda
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości