Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: krzysimirn »

Tak sobie pomyślałem........może by zorganizować porządne szkolenie z pomocy przedmedycznej. Dodam że mam takie możliwości bo udzielam się troszkę w OSP o specjalności ratowniczej. Jakbyśmy uzbierali kilka osób w w-wie to można by było zrobić szkolenie, załatwiłbym prowadzących i sprzęt, moim zdaniem takie rzeczy zawsze warto sobie przyswajać lub odświeżać. Może coś cyklicznego na początku i końcu sezonu?? Jakbyśmy się uparli to mogli byśmy nawet przy okazji jakiegoś wyjazdu naszej grupy zorganizować, tylko wtedy pewnie byśmy musieli zrzucić się na paliwo do karetki (przyjechali by wyposażoną karetką) żeby ludzie z OSP (instruktorzy prowadzący) mogli się zapakować do samochodu i podjechać na miejsce naszego zlotu.

Co wy na to??
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: Neno »

Nie pamiętam szczegółów ale byłem na takim szkoleniu z 12 lat temu, ktoś miał gdzieś znajomości, ktoś inny znalazł sponsora ( Castrol ) i dwudniowe profesjonalne szkolenie z egzaminem i certyfikatem na koniec było gratis.
Ja bym się pisał nawet jak by miało kosztować "kilka" złotych. Wiadomości trzeba odświeżyć bo wiem , że już się technika "masażu serca" zmieniła.
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: Wacek »

Ja - chętnie. Ostatnio dmuchałem fantoma chyba w liceum, przyda mi się odświeżyć wiadomości.
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: mad.dog »

Na ostatnim zlocie TCP Grzechu zorganizował swoich znajomych z OSP, którzy taki pokaz zrobili - pokaz, gdyż na szkolenie potrzeba więcej czasu, uprawnienia instruktora etc. Uważam, że jest to dobra praktyka, którą można wprowadzić w życie przy okazji zlotów.

Popieram Twój pomysł krzysimirn i chętnie wezmę udział w szkoleniu.
one life. live it.

Tiger T709 '01
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: krzysimirn »

Pytanie czy chcemy normalny kurs i oficjalne certyfikaty czy chcemy się nauczyć czegoś i nie potrzebujemy papieru. Oficjalne kursy z takimi certyfikatami faktycznie są płatne ale i czasem te certyfikaty się przydają (wiem bo sam potrzebowałem takiego certyfikaty do szkolenia typu nurek-ratownik). Szkolenia bez certyfikatu można zrobić bez kosztów lub tak jak wspominałem po jakiś kosztach organizacyjnych (paliwo itd jak będzie trzeba). Jakby się nudziło ludziom po sezonie to może nawet będzie można zrobić kurs w ramach spotkań raz w tygodniu 3-4 h lub umówić się z raz w miesiącu na jeden dzień. Jak wrócę z Krymu to poruszę temat u siebie i cos zaproponuję - myślę że taki regularny kurs poza sezonem sporo by podniósł nasze umiejętności ratownicze a to się przyda nie tylko na drodze.
Awatar użytkownika
domisia
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 10.05.2009, 19:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: domisia »

ja także uważam że to dobry pomysł..kiedyś musiałam ratować człowieka..wiem jak ważne jest żeby działać szybko i sprawnie..wiedzieć co powinno się zrobić a czego nie..dodatkowo stres robi swoje więc jak najbardziej się piszę..może być bez papierow ale chyba mnie natchnęliści wczoraj :grin: :wink:
Mój Anioł zna każdy zakręt mojej drogi...tylko na prostej się gubi...
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: mmax »

Chętny!
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
buba
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 19.06.2008, 07:46
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: buba »

ja rowniez
Nawet najdłuższe nogi gdzieś się kończą .....
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: LukaTrampek »

ja też bardzo chętnie bym się pisał na takie szkolenie, co do papieru to jest mi obojętne, jeśli byłby egzamin chętnie do niego podejdę ale gdyby było same szkolenie to też git! :)
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: konbit »

Ja też jestem chętny :thumbsup: Takiej wiedzy nigdy za wiele
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: wojs »

Pisze sie ... nie potrzebuje "papieru" ...
Potrzebuje tylko znac terminy.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: Buffalo »

Zacny pomysł i inicjatywa bardzo chętnie uczestniczyłbym w takim szkoleniu, niezależnie od formy (papier czy bez).
FLHRC 2005
mckrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19.06.2008, 10:29
Lokalizacja: Wołomin

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: mckrzysiek »

ZOBACZCIE TUTAJ:
http://www.mak.waw.pl/?site=imp&id=12#1
Cyklicznie organizują szkolenia przedmedyczne, a po ich ukończeniu można zrobić II stopień w ramach rajdów dla ratowników (uzyskując tytuł i glejt Ratownika Drogowego PZM, co podobno zmiękcza serca funkcjonariuszy drogówki :smile: ).
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: jeszua »

niezależnie od organizacji szkolenia własnymi siłami możecie przyglądnąć się ofercie szkoły Tomka Kulika
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: tramp »

krzysimirn pisze:Tak sobie pomyślałem........może by zorganizować porządne szkolenie z pomocy przedmedycznej. Dodam że mam takie możliwości bo udzielam się troszkę w OSP o specjalności ratowniczej. Jakbyśmy uzbierali kilka osób w w-wie to można by było zrobić szkolenie, załatwiłbym prowadzących i sprzęt, moim zdaniem takie rzeczy zawsze warto sobie przyswajać lub odświeżać. Może coś cyklicznego na początku i końcu sezonu?? Jakbyśmy się uparli to mogli byśmy nawet przy okazji jakiegoś wyjazdu naszej grupy zorganizować, tylko wtedy pewnie byśmy musieli zrzucić się na paliwo do karetki (przyjechali by wyposażoną karetką) żeby ludzie z OSP (instruktorzy prowadzący) mogli się zapakować do samochodu i podjechać na miejsce naszego zlotu.

Co wy na to??
Heh... a ja na to że od 2 tygodni myślę o zapisaniu się na kurs tylko brak czasu uniemożliwił mi wyszukanie czegoś.
Wchodze na forum, a tu organizowany kurs - ideał!
Ja się piszę na 100%.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: krzysimirn »

Dziś jest zarząd w OSP i będę poruszał temat. Wstępnie telefonicznie uzyskałem zgodę na taką akcję- zobaczymy co dziś ustalimy i na jakich zasadach to się będzie odbywać, jakie terminy i jak ma wyglądać zakres wiedzy przekazanej na kursie. Dam znać wieczorem albo jutro w dzień.
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: Buffalo »

Czy już jest wieczorem albo jutro w dzień ? :cool:
FLHRC 2005
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: krzysimirn »

jest wstępny zakres szkolenia, w związku z tym że działamy jako OSP zakres obejmuje nie tylko ratownictwo medyczne ale także troszkę spraw strażackich. Kurs będzie bezpłatny i zupełnie do niczego niezobowiązujący. Jest to taki kurs kandydacki na którym ludzie którzy chcą do nas dołączyć zapoznają się z podstawami ratownictwa medycznego i technicznego. po tym kursie dopiero ludzie muszą się zdeklarować czy chcą się bawić w OSP czy kończą na tym . Po tym kursie wybierają sobie specjalizacje medyczną lub techniczną co nie oznacza że nie ćwiczy się tej drugiej. Tym niemniej na ten kurs możecie iści wszyscy bez jakichkolwiek zobowiązań. Chyba wszyscy zdają sobie tez sprawę że żeby mieć porządna wiedzę medyczną lub inną taki kurs tego nie da ani żaden inny bo to po prostu trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć i brac udział w realnych wyjazdach. co do tych wyjazdów to tez jest to możliwe żeby pełnić powiedzmy raz na dwa miesiące dyżur 24h w straznicy i wyjeżdzac do realnych zagrożeń takich jak wypadki drogowe itd ale to naprawde długa droga od tego kursu do realnych akcji.

kurs na który mogę zaprosić obejmuje zakresem wiedzy i zagadnień to co jest poniżej:

Nabór - sprawy organizacyjne, konsultacje z psychologiem, wypełnianie dokumentów , zapoznanie z programem stażu.
Bezpieczeństwo i higiena pracy, Organizacja Ochotniczych Straży Pożarnych , Ewakuacja ludzi,
Podstawy ratownictwa medycznego w Straży Pożarnej, sprzęt , uprawnienia , zagadnienia prawne.
Służba wewnętrzna. Musztra. Zadania strażaków w zastępie, Armatura strażacka
Poszkodowany w wyniku pożaru, Resuscytacja krążeniowo oddechowa - podstawy
Sprzęt ratowniczy i podręczny sprzęt gaśniczy
Poszkodowany w wyniku wypadku , Resuscytacja krążeniowo oddechowa - podstawy, sprzęt .
Pojazdy uprzywilejowane a prawo . Zasady bezpiecznego poruszania się, skrzyżowania , podjazdy do szpitali.
Postępowanie z poszkodowanym urazowym
Proces spalania, a pożar, Rozwój pożaru, Ratowniczy sprzęt mechaniczny
Drabiny pożarnicze, Ratowniczy sprzęt mechaniczny
Postępowanie z poszkodowanym urazowym
Techniki linowe w ratownictwie - zajęcia dla chętnych Teoria
Taktyka gaszenia pożarów, Gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze
Rozwijanie linii i zajmowanie stanowisk gaśniczych, Sprzęt ochrony dróg oddechowych
Postępowanie z poszkodowanym urazowym
Środki transportu medycznego, sprzęt ratunkowy specjalistyczny- ćwiczenia
Łączność i alarmowanie
Działania w czasie innych miejscowych zagrożeń . Podstawowe zadania strażaków ratowników OSP w czasie działań chemiczno-ekologicznych
Techniki linowe w ratownictwie - zajęcia dla chętnych Teoria i Praktyka
Sprzęt ochrony dróg oddechowych
Egzamin

Miejsce to Warszawa Ursynów- termin............ podam w poniedziałek

powyżej w paru miejscach jest zapisane takie zagadnienie jak - Postępowanie z poszkodowanym urazowym - są to zajęcia z rozpoznania urazów, zabezpieczenia w przypadku urazów konkretnych partii ciała, stabilizacja rannych , podtrzymywanie czynności życiowych aż do przyjazdu karetki itp. GENERALNIE W MYŚL ZASADY ZE NA MIEJSCU WYPADKU RATUJEMY ŻYCIE A NIE ZDROWIE A WIĘC POTRZYMANIE PRZY ŻYCIU DO PRZEKAZANIA ZESPOŁOWI RATOWNICZEMU W KARETCE KTÓRA PRZYJEDZIE.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to piszcie do mnie.
Ostatnio zmieniony 20.11.2010, 13:00 przez krzysimirn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: kret »

a jakieś planowane terminy/lokalizacja? bo ja też bym był zainteresowany!!!
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie przedmedyczne w W-wie

Post autor: Buffalo »

Ja jestem wstępnie zainteresowany. Może jakieś spotkanie dla zainteresowanych ?
FLHRC 2005
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość