Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Dookoła Zalewu Szczecińskiego

Post autor: Domel »

Witam, trasa, którą chciałbym zaproponować jako wycieczkę do naszego zachodniego sąsiada przedstawia się następująco:

Szczecin, przejście graniczne w Dobieszczynie, Ahlbeck, Eggesin, Ueckermunde, Anklam, Usedom, Świnoujście, Wolin, Szczecin.

Trasa przebiega dookoła Zalewu Szczecińskiego, byłem na tej trasie kilka razy i jedzie się bardzo fajnie. Jest to moja pierwsza propozycja na łamach naszego forum i chciałbym się nią z Wami podzielić. Oczywiście trasę można nieco zmienić wedle upodobań. W razie pytań proszę pisać :)
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Fresh »

Fajna traska już Ją objeżdżalem i chętnie zrobię ją nie raz :smile: Może byśmy tak skoczyli od razu na Stralsund(do oceanarium). Rano trzeba by było wyjechać :ok:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

Można pomyśleć, ja jestem otwarty na propozycje.
A właśnie, czy wybieracie się na zlot wiosenny? Ja będę jechał i chce zaklepać już miejsca, jak na razie jest Domel i Pani Domelowa :)
Fresh? Jiedzimey ?
Transalp - Impossible is nothing...
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: sajmooon »

Hej Pany :smile: . Ja na zlot jestem zdecydowany na 100 %. Można powoli myśleć o grupowaniu się, bo pokoje szybko "znikają".
Tak w ogóle, to jadę o tydzień wcześniej, bo najpierw zaliczam Grodziec i już zostaję na południu do zlotu TA. Podejrzewam, że z grupy zachodnio-pomorskiej będę na miejscu jako pierwszy, więc bym się kluczem zaopiekował :grin: . No chyba, że ktoś jeszcze zdecyduje się na taki wariant, to wtedy można okupować miejsce zlotowe w większej grupie :grin: .
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Fresh »

:thumbsup: Domel Ja sam też nie jadę, mam plecaczek :cool:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

OK, Panowie, proponuje klepnąć rezerwację, ja będę jechał z plecakiem, więc jak Wy też macie "bagaże" to można zarezerwować te 4 osobowe pokoje i już. Jak widać na liście w bloku "A" są pokoje 3 osobowe. To jak robimy? Może jakieś inne propozycję?

Acha, jeśli chcecie klepnąć miejsce dla plecaka, który nie występuje na naszym forum, to dostałem wytyczne aby po wpisaniu siebie, plecaczka wpisać podając jego imię i w nawiasie swój nick z forum, tym sposobem wszystko będzie jasne. :grin:
Transalp - Impossible is nothing...
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

sajmooon pisze:. Podejrzewam, że z grupy zachodnio-pomorskiej będę na miejscu jako pierwszy, więc bym się kluczem zaopiekował :grin: . No chyba, że ktoś jeszcze zdecyduje się na taki wariant, to wtedy można okupować miejsce zlotowe w większej grupie :grin: .

Mi pasuje, nie mam nic na przeciwko, tylko musimy kwestie miejsc w pokojach ustalić.
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Fresh »

:swieczki: myślałem, że zlocik będzie w wielką majówkę. Nie dam rady. Nie dostanę w piatek wolnego :swieczki: .
Podejrzewam, że musielibyśmy wyjechać w czwartek :swieczki:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

No to nie wiem w takim razie. Mamy jeszcze trochę czasu aby się pougadywać.
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
danek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 17.09.2008, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Dookoła Zalewu Szczecińskiego

Post autor: danek »

Domel pisze:Witam, trasa, którą chciałbym zaproponować jako wycieczkę do naszego zachodniego sąsiada przedstawia się następująco:

Szczecin, przejście graniczne w Dobieszczynie, Ahlbeck, Eggesin, Ueckermunde, Anklam, Usedom, Świnoujście, Wolin, Szczecin.

Trasa przebiega dookoła Zalewu Szczecińskiego, byłem na tej trasie kilka razy i jedzie się bardzo fajnie. Jest to moja pierwsza propozycja na łamach naszego forum i chciałbym się nią z Wami podzielić. Oczywiście trasę można nieco zmienić wedle upodobań. W razie pytań proszę pisać :)
Bardzo fajna trasa! Zrobiłem ją.... rowerem :-)
https://picasaweb.google.com/traperzy/0 ... czecinski#


Ale Wam, to polecam Rugię! Też byłem rowem :-) https://picasaweb.google.com/traperzy/1 ... giaIUznam#, ale na pewno jeszcze wybiorę się tam motocyklem! - SUPER!

Pozdrawiam z lubuskiego!
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

Zapraszamy zatem na wyjazd na moto :)
Pozdrawiamy
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
coff
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 19.05.2010, 14:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: coff »

Gorąco polecam tę trasę!

Podnośnia statków w Niederfinow naprawdę warta zobaczenia. Trzeba wziąć ze sobą kilka Euro - inaczej będziecie musieli wchodzić na krzywy... jak ja ;)

Pomysł podrzucił mi kolega Transalpowiec o imieniu Adam, którego spotkałem kiedyś na mieście - dziękuję :)
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Domel »

Wygląda Ciekawie, można się wybrać.
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: torak »

coff pisze:Gorąco polecam tę trasę!

Podnośnia statków w Niederfinow naprawdę warta zobaczenia. Trzeba wziąć ze sobą kilka Euro - inaczej będziecie musieli wchodzić na krzywy... jak ja ;)

Pomysł podrzucił mi kolega Transalpowiec o imieniu Adam, którego spotkałem kiedyś na mieście - dziękuję :)
Od jakiegoś czasu planuję tam pojechać bo ciekawie to wygląda. Napisz jak często przenoszone są statki? Od przypadku, czy jest jakiś rozkład?
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Pat
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 06.04.2011, 13:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Pat »

Warto się wybrać - byłam na motorze. Statki są podnoszone często - nie trzeba gnać na konkretną godzinę. Warto też wybrać tracę bocznymi przy Odrze - piękne widoki!
Polecam!
Awatar użytkownika
coff
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 19.05.2010, 14:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: coff »

Byłem tam chyba z półtorej godziny w niedzielę około 15-tej i winda chodziła prawie cały czas w górę i w dół.

Ciekawostką jest fakt że różnica poziomu wody wynosi tam 36 metrów - dla porównania to mniej więcej tyle co ma 11 piętrowy wieżowiec. Słynne koło w Falkirk w szkocji przenosi statki na wysokość 35 metrów.

Atrakcja będzie jeszcze większa bo chyba budują tam drugą 'windę'.

Przy samym Niederfinow jest pięknie ukształtowany teren więc dodatkową atrakcją są serpentyny i ostre zakręty ;)
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: torak »

Dla tych, co to chcieli by a boją się trochę w piachu popróbować, jakieś podjazdy, zjazdy, słowem pobawić się w ofika, polecam 53.360189,14.61366. Właśnie, po kilku przymiarkach, odnalazłem to miejsce widziane przejazdem autostradą :smile: Są też podjazdy bardziej lub mnie strome z dość twardą nawierzchnią. Słowem, dla każdego coś miłego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Zuczek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 20.02.2010, 10:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: sosnowo

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Zuczek »

byłem tam w środę tylko było po deszczu i mkrawo i błotniście :resp: , jak wracałem ze szczecina

ale na tej piaskownicy bawiliśmy sie rok temu razem z Pat , Cofem i Stringersem , :ok:
qbaf650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 13.07.2013, 23:19
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: qbaf650 »

Hej, w ostatni weekend jechałem na spływ kajakowy motocyklem i co by nudno nie było trasa wyglądała następująco: Stepnica, Wolin, Golczewo, Nowogard, Chociwel, Ińsko, Recz, Drawno.
Bardzo fajnie się jechało, i minąłem może 30 puszek w sumie. A na stacji w Chociwlu spotkałem Policjantów na motocyklach: stara honda z łysą oponą i nowiuśka Kawa Concours 1400ccm z całym majdanem do kręcenia filmów.
Wyszło jakieś 350km z dodatkowym offem po parku narodowym (oczywiście tam gdzie drogi leśne)
Jakby wrócić przez Choszczno i wiochy do Stargardu a dalej Szczecin to byłaby niezła pętla.

Pozdrowionka
qbaf650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 13.07.2013, 23:19
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: qbaf650 »

Sorry za formę, idę na łatwiznę i wklejam na kilku forach, pozdrawiam

Hej, jako że każdy z nas zna fajne trasy do pojeżdżenia, lub miejsca które warto zobaczyć w naszym województwie, proponuję w tym temacie umieszczać takie informacje.
Zakładam że ta informacja może służyć osobom spoza regionu, więc najbardziej oczywiste trasy także wrzucajcie.

Na początek z mojej strony (asfaltowo):

1. Droga Szczecin - N Warpno - nie daleko, pod koniec nowy asfalcik, i a samo Warpno też fajne. (po drodze Trzebież, i Podgrodzie)
2. Podnośnia w Niederfinow (Niemcy) - ok 100 km od Szczecina (pod koniec fajne zakręty)
3. Droga Gryfino - Krajnik - Cedynia (można do jechać wałem)- Gozdowice (prom) i dalej na płd. Wszystko wzdłuż odry.
4. Puszcza Bukowa - Kołowo - dalej można Binowo lub w stronę st Czarnowa i dalej pola lasy itp, możliwości jest masa
5. Oczywiście trasa nad morze przez Stepnicę, w Wolinie można prosto na Unin.
6. Rezerwat Świdwie od Tanowa lub od strony miejscowości Buk (szuterek, trochę piachu po drodze) krótko ale warto
7. Droga brukiem przez poligon z Pogorzelicy do Mrzeżyna (mozna wyskoczyć na widoczek, trzeba skręcić w las i na samą górę, piękny widok na morze)
8. Kierunek Borne Sulinowo, droga może niezbyt przyjemna ze względu na ruch, ale są fajne fragmenty i można poobjeżdżać jeziorka po drodze, szczególnie okolice Połczyna, Łobza, Węgorzyna, Świdwina, Reska ... wszędzie tam są fajne odcinki asfaltowe i drogi polne/lasy.

Offowo
1. można ciekawie pojechać na wiele sposobów zaczynając na Krzekowie - poligon Wołczkowo - Tanowo - Warszewo - Przęsocin .....
2. Puszcza Goleniowska - super szutry fundują wszędzie Lasy Państwowe a na niektórych można ganiać zupełnie legalnie.
3. Lubczyna i dalej zadupiami pod betonowiec na Dąbiu
4. Fajny kawałeczek jest drogą rowerową z Siadła Dolnego pod autostradą do Kamieńca przez Moczyły. Za Siadłem jest fajny podjazd ale podobno tam tylko rowery .

Na koniec można śmiało polecić Drawieński Park Narodowy, bardzo dużo możliwości włącznie z poligonem, szutry offy asfalty, dla każdego coś miłego, wszędzie mostki, jeziorka itp. Przyjemny dojazd ze Szczecina przez Witkowa (na obwodnicy Strg. zjazd przy cukrowni) do Choszczna.

PS piszcie ludzie, bo mi się trasy już oklepały i chętnie coś nowego sprawdzę, a czasu brak na wyjazdy całołikendowe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości