Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Awatar użytkownika
sroca
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 06.01.2012, 20:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin,Recz,cały Poland :)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: sroca »

Może w tym motokoszmarze takie podejście mają do klienta? umawiałem się w środę na sobotę a jak przyjechałem w sobotę to już nie mieli czasu na mnie.
Właśnie taki mam zamiar Tomku jak wrócę:)
bo cosik mi si wierzyć nie chce w to co oni tam powiedzieli :)
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Egon »

ja swoje przednie centruję u motodiabły niestety 3 szprychy były zapieczone (do wymiany) i czekam na kółko już prawie tydzień ,ogólnie było jajo
jeśli chodzi o czyszczenie gaźników ,synchro ,ustawienie mieszanki ,robiłem to sam wierzcie ,że da się jest fajny płyn w sprayu do gaźników ,naprawdę super czyści.
Do synchro pożyczyłem od kolegi urządzonko i wyregulowałem proste jak czort
kiedyś te czynności zleciłem moto klinice -niestety bardzo zawiedli ,skład mieszanki miał obrót różnicy na pilot screw synchro było do :dupa: ogólnie inspekcje od zaworów nie ruszone i po ich grzebaniu (zleciłem czyszczenie regulację i synchro gaziorów ,reg luzów zaworowych) nic się nie zmieniło ,kasę wzieli i zapraszali za 12.000km ponownie ,po ich robocie zrobiłem ze 2000 był to koniec sezonu i sam to wszystko ogarnołem kilka dni temu nie wierzę aby się tak rozregulował po 2000km
Jeśli ktoś z Was chce sam to zrobić może liczyć na moją pomoc ,urządzenie do synchronizacji załatwię.

aha rozpoczełem te roboty bo lały mi krućce taki smolisty syf ,a że okazały się całe i zdrowe to wywaliłem tuleje dystansowe z cybantów którymi są dokręcone.
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Egon »

torak pisze:
sroca pisze:ale jest mały klopsik bo jajo z felgi a tego się nie centruje już :(
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. na twoim miejscu bym to skonsultował w innych serwisach
podpisuję się obiema łapami koło szprychowe posiada niesamowite możliwości korekty i centrowania jest także wytrzymalsze na zniszczenia mechaniczne
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
sroca
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 06.01.2012, 20:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin,Recz,cały Poland :)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: sroca »

Egon ja sie pisze jeszcze dam znac kiedy i jak ( sieszy mnie ze obcykales temat :) )
Co do motodiabłow to u nich robilem jakies dwa tygodnie temu wlasnie centrowanie i to oni znaczy ten ich fachowiec mi po centrowaniu powiedzial ze opona jest kupa wiec kupilem nowa i dzis moto trafilo do motomaru na wymiane a tam fachman po zmianie oponki ( i wyważeniu )powiedzial ze jest jajko bo troszke bije gora dol wiec sie pytam do kogo jeszcze oddac ?????
Wroce bede myslal ale jak ktos ma jakies namiary na kogos innego to chetnie poprosze .
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: torak »

Widać w Szczecinie dobrych mechaników jak na lekarstwo. Dłuuuuugi wróóóóóć :smile:
Czyszczenie i reg. gaźniorów mojego Trampa też czeka, coś ostatnio się lekko zaczął dławić.
Ciekawe czy ma u nas ktoś myjkę ultradźwiękową. Wie ktoś coś?
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Egon »

kurde jak bym nie widział to bym nie uwierzył ALE Twoja tylna felga szła idealnie bez bicia ,biła opona na boki
postaw moto na cenralnej odpal wbij bieg i popatrz na rant felgi po jednej i drugiej stronie ,ja widziałem że szło prosto więc wycentrowana i cacy motomar hmm jak tam podjechałem z biciem przodu góra dół to namawiali na geometrię motocykla jedyne 350pln w wyrwie na zielonogórskiej typ pokręcił przednim kołem i stwierdził że ma bicie felga diagnoza 0 pln
może podjedz do wyrwy z tym kołem ,na kurzej też mają sprzęt i pojęcie (serwis yamaha)
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: torak »

Jeśli chodzi o samą diagnozę, zrób tak:
Zdejmij koło, ośkę wkręć w imadło, koło na ośkę i wtedy będziesz dokładnie widział co i jak.
Do tego solidna podstawa dla pisaka i już wiesz co i jak z felgą.
A oponę, jak chcesz, to założę na próbę do siebie i zobaczymy czy się ułoży na feldze.
Skończy się gdybanie i diagnozy "servisów"
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
sroca
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 06.01.2012, 20:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin,Recz,cały Poland :)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: sroca »

Zacne i godne rady dajecie :) Postaram się jak wrócę tak uczynić a jak nie pomoże to wtedy będę pisał i wspólnymi siłami damy rade :thumbsup:
Tak jak piszesz Torak można ją u Ciebie na próbę założyć i bedzie widać czy fabryczny Mitas e07 nie jest walnięty
Awatar użytkownika
Zuczek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 20.02.2010, 10:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: sosnowo

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Zuczek »

Moto na stopkę lub podnośnik ołówek w dłoń , kładziesz ołówek na wahaczu końcówką dotykasz rantu felgi i obracasz kołem ta operację powtarzasz z dwóch stron i już wiadomo co stało się z felgą , co do opony to popatrz czy dobrze i równo ułożyła sie w feldze , na styku felgi na oponie powinien być widoczny taki jak by paseczek i ma być równo oddalony na około felgi. To tak na początek bez zdejmowania koła , resztę czynności opisał Torak
Awatar użytkownika
zielonyB5
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 16.05.2011, 18:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowogard-Szczecin

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: zielonyB5 »

Ogolnie z cenami jest tragedia teraz. W zime pytalem sie u siebie w miescinie ile kosztuje obsluga gaznikow - 200zl. Regulacja zaworow razem z wymiana lancucha rozrzadu - 800zl. Do tego dochdzą czesci. Na cale szczescie ja pytalem sie informacyjnie bo wszystko robilem sam a zajelo mi to dzien roboty. Najgorszy problem jest w tym, ze nie mam zegarow do synchro i musze kombinowac po znajomych...
Kasuja tyle samo co w przypadku czterocylindrowek i innych. W sumie oni klientow i tak maja, bo nie ma gdzie tego robic. Ja na szczescie tez robie i na klientow tez nie narzekam ;)
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Domel »

Panowie, mam kolejne pytanie, dziś miałem chwilę czasu i po przyjechaniu do domu postanowiłem zbadać co to za tajemniczy dźwięk wydobywa się z okolic mojego napędu. Mianowicie jest to takie jak by obcieranie np. łańcucha o plastik, ale nic fizycznie nie ociera, sprawdziłem. Zmieniałem nacią i im bardziej naprężałem tym bardziej trzeszczał więc wróciłem do poprzedniego naciągu. Powinno na ten sezon jeszcze starczyć.
Rozebrałem więc obudowę przedniej zębatki a tam tona syfu gęstego jak smoła. Pomyślałem, że może tam łańcuch się ocierał i dlatego były takie dzwięki no ale niestety nie pomogło dalej jak jadę to słyszę takie ocieranie dziwne.
Postawiam moto na centralce złapałem za tylne koło i właśnie chcąc ruszać na boki wyczuwam delikatny luz, tak z milimetr może półtora ale jednak. Czy jest to łożysko do wymiany czy objaw ten to normalna tolerancje trampka? Może to jest przyczyna tajemniczego dźwięku? Nigdy wcześnie nie sprawdzałem i dla tego nie mam odniesienia. Może ów ocieranie jest spowodowane tym właśnie mini luzem? Może moje koło nie jest scentrowane (ale chyba tyczkę jest) tylko sprawia takie złudzenie poprzez ten luz z tyłu? Może czas na nowe łożysko?
Dajcie znać jak to się ma do waszych maszyn.
Korzystając z okazji, zrobiłem foto przedniej zębatki, czy da jeszcze rade czy wszystko do zmiany? Nie wiem jak powinno wyglądać więc pokaże jak jest u mnie.
Oczywiście nie mam kłopotów w sensie, że coś mi przeskakuje na zębatce itp no ale może zwrócicie mi na coś uwagę.

Dzięki za pomoc, fotka poniżej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
zielonyB5
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 16.05.2011, 18:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowogard-Szczecin

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: zielonyB5 »

Domel tą zębatka niedlugo bedziesz mogl chleb kroić ;)
Moje kolo z tylu nie ma zadnego luzu na boki, lozyska nawet nie wiem czy byly wymieniace. Ale cos czuje na stowe w koncu to nie nówka...
Awatar użytkownika
Zuczek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 20.02.2010, 10:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: sosnowo

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Zuczek »

Domel ta zębatka to możesz już do tartaku oddać jako piłę tarczową :tongue: :tongue:
U mnie w trampku niby zębatki ok były ale łańcuch już wyciągnięty tzn, na 118 ogniwach tylko jedno było więcej w porównaniu do nowego , i przy przyśpieszaniu był odgłos jakby skrzynia miała się rozlecieć , po wymianie wszystko jest ok !!!
Ale w dominatorze miałem gorszą zębatkę i tez jeździłem :haha: :haha:
APYS
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 04.01.2009, 21:13

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: APYS »

Pytanie.....
Czy gdzieś w Szczecinie lub okolicy jest miejsce gdzie mógłbym szybko kupić opony? tzn. bez czekania na realizację zamówienia. A może znacie sklep który w miarę szybko realizuje przesyłki niekoniecznie ze szczecina.
qbaf650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 13.07.2013, 23:19
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: qbaf650 »

Hej, ja mogę śmiało polecić sklep internetowy motogumy.pl
Pełen profesionalizm
Na początku sezonu miałem ten sam problem, generalnie odniosłem wrażenie, że w szczecińskich sklepach to ściągają pod zamówienie.
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Egon »

Koledzy w niedługim czasie będę potrzebował zakuwarki do łańcucha ponieważ muszę zmienić napęd :swieczki:
może ma kto użyczyć lub pomóc w zakuciu ? termin jeszcze nie ustalony bo zbieram kasę na napęd :wink:
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: torak »

Egon pisze:Koledzy w niedługim czasie będę potrzebował zakuwarki do łańcucha ponieważ muszę zmienić napęd :swieczki:
może ma kto użyczyć lub pomóc w zakuciu ? termin jeszcze nie ustalony bo zbieram kasę na napęd :wink:
Ostatnio zakuwałem bez zakuwarki, ale dopiero po zakuciu montowałem do mota. Ostatecznie, za niewielką opłatą, zakuje ci każdy motoserwis.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
artoooro
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 05.04.2014, 20:10
Mój motocykl: XL700V

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: artoooro »

Drodzy Koledzy - gdzie serwisować Trampka 700? Nabylem takowego w komisie garaż motor, ale czuję że ze względu na ich pułap cenowy, będę musiał szukać innego miejsca do regularnego serwisowania - choćby dla zasady :)
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Egon »

mogę polecić Tobie Moto-Combo na ul.Szerokiej jest tam fachowiec od hondy :thumbsup:
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Domel »

Hej, zajeżdżam do domu na święta i jestem do 5 maja. Ktoś po świętach by się wybrał gdzieś na wypad, może być nawet cały weekend czy coś, bo ja planuje polatać (chciałem się na HEL wybrać).
Jak ktoś się nudzi to dawać znać, coś wymyślimy.
Pozdro z Oxfordu !
Transalp - Impossible is nothing...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości