Spawanie, klejenie plastików

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wichur »

Witam kupiłem spawarkę do plastiku aby pokleić czachę i boczek , i nie polecam tej metody przy najmniej u mnie to się nie sprawdziło , przy spawaniu tworzywo się deformuje i zmienia kształt a i samo połączenie ciężko uzyskać mocne nie jest to łatwe do zrobienia , dużo przed tym próbowałem i nie jest łatwo, więc jak ktoś myśli tak jak ja że kupi spawarkę i zrobi to bez problemu to może się zdziwić , teraz biorę starą metodę zszywki wtapiam a od tyłu włókno szklane i żywica , spawarkę kupiłem taką http://allegro.pl/spawarka-do-plastiku- ... 94981.html mam nadzieję że sprawdzi się w innych przypadkach .
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Adampio »

Za zdziebko wiecj niz ta spawarka polatałem wszyskie plastiki w warsztacie w Markach. Facet ma dmuchawke ale lepi głòwnie lutownica :smile:
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wichur »

i dlatego przedstawiłem moją przygodę ze spawarką , może dać komuś do zrobienia niż samemu próbować i coś zepsuć
Awatar użytkownika
Lalishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 15.05.2013, 19:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Lalishon »

Ostatnio widziałem jak ploter 3D wykonywał misterną felgę z plastiku ABS kto wie czy to nie jest jakaś alternatywa aby zeskanować swoje owiewki i spróbować wydrukować sobie nową kiedy oryginalna złapie glebę.

Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Adampio »

Moim zdaniem taniej bedzie kupic owiewke w ASO niz drukowac w 3D :omg:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wilq.bb »

Adampio pisze:Moim zdaniem taniej bedzie kupic owiewke w ASO niz drukowac w 3D :omg:
Jako, że drukiem 3D param się zawodowo powiem Ci, że masz racje.

Do tego dochodzi skanowanie, które też tanie nie jest.

Taka mała edyta: to na górze w filmie to drukarka 3D jednogłowicowa...wiec pisanie w tytule o podporze jest takie sobie.
W chwili obecnej sam jestem na etapie przywracania plastkiom dawnej świetności i jedyne co będzie drukowane to wyłamane trzpienie mocujące.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Adampio »

wilq.bb pisze:W chwili obecnej sam jestem na etapie przywracania plastkiom dawnej świetności i jedyne co będzie drukowane to wyłamane trzpienie mocujące.
A da się może za rozsądne pieniądze dodrukować jeden dolny z owiewki? :smile:
Awatar użytkownika
Lalishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 15.05.2013, 19:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Lalishon »

Może jeszcze teraz jest drogo ale jeśli technologia będzie się upowszechniać to za kilka lat będzie tanio, może zawczasu dobrze mieć zeskanowane swoje części, pki jeszcze są całe:-)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wilq.bb »

Adampio pisze:
wilq.bb pisze:W chwili obecnej sam jestem na etapie przywracania plastkiom dawnej świetności i jedyne co będzie drukowane to wyłamane trzpienie mocujące.
A da się może za rozsądne pieniądze dodrukować jeden dolny z owiewki? :smile:

Odezwij sie na pw albo inne gg. :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Adampio »

odezwawszy :smile:
Awatar użytkownika
Lalishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 15.05.2013, 19:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Lalishon »

Tak przy okazji też dokumentnie rozebralem plastiki w moim trampku, o ile boczki przy siedzeniu oraz boczki owiewki przy baku odkręcily się gładko o tyle ze śrubami czachy, walczyłem i niestety tylko jedną udało się wykręcić z mosiężnej tulei, reszta obróciła się w plastiku i musiałem je wyrwać. To samo było z tulejkami przy reflektorze oraz kierunkowskazach. Na nic zdało się wd-40 do penetrowania, czache mam bez skazy ale zachcialo mi się ściągać razem z szybą do polerki.
Znalazłem na szczęście sposób na zastąpienie tych fabrycznych tulei tulejami na śróbę 6 mm kupionymi w castoramie, są dłuższe ale pasują i dobrze wklejają się na kleju dwudkładnikowym w strzykawkach (Pattex) Poprzednie śruby zastąpiłem śrubami z nierdzewki może nie skorodują i nie zapieką się jak ocynkowane, poprzednie.
Usunięcie starych śrub z zapieczonymi tulejkami to masakra jakaś, ciąłem brzeszczotem z victorinoxa bo nic innego nie podchodziło.
Boczki na szczęście mam pęknięte tylko u dołu, chronią je gmole więc może też na początek spróbuję sposobem kajakowym:-) czyli włókno i żywica od spodu.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

klejenie malych pekniec

Post autor: Bosman78 »

Czy mozecie mi tak po chlopsku powiedziec jakim klejem mozna skleic male pekniecia (ok, 3-4 cm) owiewek? Czytalem kilka watkow o spawaniu palskitkow i profesjonalne wywody na temat klejow a:sad: a potrzebuje w zolnierskich slowach :lol: co mam kupic i nie wnikac
DL650A
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: ant6 »

ja od spodu owiewki dawałem włókno szklane i żywica, po zasmarowaniu i wyschnięciu konstrukcja jest sztywna i trzyma fason, później możesz od strony zewnętrznej nanieś szpachlę, wyszlifować i malować. Do kupienia np w Castorama , Praktiker np. Będzie trzymać, samo sklejenie nic nie da, chyba, że dasz do spawania plastiku. Ja zrobiłem tak jak wyżej napisałem i daje radę :-)
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: Bosman78 »

Masz racje bo widze, ze juz bylo klejone ale plastik jest sztywny i klej go nie utrzyma. A ta wata szklana i zywica to jaks specjalna?
Ostatnio zmieniony 14.02.2014, 23:29 przez Bosman78, łącznie zmieniany 1 raz.
DL650A
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: Artek »

bylo klejone ale plastikbjest sztywnybi klej gobnie
NO COMPRENDO SENIOR :pob:
Dominator.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: Bosman78 »

Juz sie poprawilem :-)
DL650A
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: ant6 »

zobacz to:
http://professional.novol.pl/zestaw_rep ... S_710.html
i produkty tej firmy. ja stosowałem i jest super.
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Pilgrim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 137
Rejestracja: 10.07.2013, 12:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: Pilgrim »

Wersja basic, która się u mnie sprawdziła to:
- DISTAL (starożytny klej do kupienia za 12 zł w każdym sklepie, zwykła żywica epoksydowa z wypełniaczem mineralnym).
- mata z włókna szklanego, do kupienia w każdym markecie budowlanym.
Plastik owiewki zmatowić papierem ściernym. Odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną. Potem warstwy: klej - mata - klej - mata - może być jeszcze jeden klej. Oczywiście nie ma co robić jakiejś piguły. Mata ma tylko nasiąknąć klejem. Pozostawić do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Papierem oszlifować jak potrzeba. Pociągnąć lakierem jeżeli ktoś jest estetą i spodnia część plastików jest mu bliska.
A od strony widocznej? To już zwykła robota lakiernicza, zaprawki, podkłady, lakiery... Ale ja się już w to nie bawiłem;)

pzdr.
Honda, głupcze!
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: klejenie malych pekniec

Post autor: Adampio »

Pilgrim pisze:Wersja basic, która się u mnie sprawdziła to:- DISTAL
Distal OK. Kiedys przy jego pomocy zakleiłem blaszką dziure w korpusie silnika Jawki 50.
Ale fascynuje mnie że lepi sie także do plastiku. Daj znac ktory element kleileś i jak dlugo już trzyma.
Awatar użytkownika
dr.marcin
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 28.10.2013, 17:18
Mój motocykl: XL650V

Klejenie plastiku

Post autor: dr.marcin »

XL650V Transalp, XS650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości