Ojczyzna - polszczyzna.

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Ojczyzna - polszczyzna.

Post autor: ostry »

Nie każdy urodził się pisarzem, nie każdy miał szóstki na dyktandach i nie każdy lubi ortografię ale uważam ,że ktoś kto pełni funkcję moderatora - kontrolera na forum powinien wykazać nieco więcej inicjatywy podczas pisania postów.
pałeł, do Ciebie piję :grin: , każdy wie że bardzo lubisz się udzielać na niejednym forum i w niejednym temacie wywołałeś czasem potrzebną , częściej niepotrzebną burzę ale mnie osobiście razi ,że jako moderator nie stosujesz znaków interpunkcyjnych , często też polskich znaków. Rozumiem ,że Twoim motto zdecydowanie bardziej jest dzidowanie w terenie niźli pisanie poematów ale proszę byś wykazał nieco więcej inicjatywy podczas pisania przynajmniej na tym forum. Zależy mi i wierzę ,że nie tylko mi ,aby zachować tutaj jak najwyższy poziom wypowiedzi , a zdecydowanie duży wpływ ma na to ortografia. Zauważyłem ,że większość użytkowników potrafi i jest w stanie na wysokim poziomie merytorycznym funkcjonować. Tego samego oczekuję jako zwykły użytkownik od Moderatora. Szanujmy się nawzajem, bo żadną przyjemnością nie jest czytać zdań, w których nie można czasem dostrzec sensu. Nie jest to żaden atak i nie odbierz tego źle ale ktoś już na forum zwrócił Ci uwagę w jakimś temacie i o dziwo kolejnych kilka postów byłeś w stanie napisać poprawnie :thumbsup: ale nie wytrzymałem jak ostatnio przeczytałem to : Post 16.12.2009, 13:18 Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników
"niech wam służy forum rada i wsparciem"
Wierzę ,że jako dorosły człowiek- moderator forumowy, przyjmiesz to tak jak należy :cool: Nie chcę też zaczynać tu niekończącej się dyskusji, która za chwilę odbiegnie od tematu , jak pokazują inne przykłady. Nie robię tu nagonki na nikogo. Proszę więc , by zanim ktoś coś tu dopisze zastanowił się 3 razy czy naprawdę warto...

:dupa:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Ojczyzna - polszczyzna.

Post autor: bajrasz »

OSTRY pisze: Proszę więc , by zanim ktoś coś tu dopisze zastanowił się 3 razy czy naprawdę warto...

:dupa:
Warto!!!
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ojczyzna - polszczyzna.

Post autor: wojtekk »

Podbijam temat apelując.

Ludzie - zainstalujcie sobie w przeglądarkach automaty do sprawdzania pisowni, ok? Każdy może się pomylić, walnąć byka. Ale głupio je walić, jak maszyna może za nas sprawdzić i po prostu przed naciśnięciem "wyślij" wystarczy rzucić okiem czy coś się nie podkreśla na czerwono....
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ojczyzna - polszczyzna.

Post autor: Idaho »

Och, ale są nie tylko błędy ortograficzne. W momencie, kiedy ktoś cały ciąg tekstu wklepuje nie stosując znaków interpunkcyjnych, albo chociaż wielkich liter, aby zasygnalizować, że być może właśnie w tym momencie pragnie rozpocząć nowe zdanie... Koszmar. Nie czytam, omijam. Nie da się tego przetrawić.

Za chwilę dowiemy się, że ktoś ma dysleksję, dysgrafię, czy inną dysortografię... Powołam się tutaj na moją zacną panią profesor M. z liceum, oczywiście polonistkę: będę brała pod uwagę, że masz dys(...), pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć i starać się to zniwelować; wówczas pewne błędy mogę wybaczyć; jeśli nie ćwiczysz, a tylko zasłaniasz się tą "przypadłością", to jest to zwykłe lenistwo i niechlujstwo językowe...
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ojczyzna - polszczyzna.

Post autor: wilczek »

Wojtekk, nie wiem, czy przypadkiem to co proponujesz, to nie wylewanie dziecka z kąpielą. Komputer( skrót ) ma zastąpić mózg. W ten sposób raczej nie da się propagować dbałości o język. Ojczysty, za który tysiące ludzi traciło życie ......ale ja z innego pokolenia. :wink: :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości