Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: torak »

Wybieramy się z żonką na wyprawę w te okolice. Czas wycieczki ok 10 dni.
Proszę podpowiedzcie ciekawe miejsca do zwiedzenia.
Wiem że chcę zahaczyć o kletno oczywiście, skalne miasto, kaplicę czaszek, słyszałem o fajnych bunkrach poniemieckich w skałach po byłej kopalni. Jakoś nie umiem nic ciekawego znaleźć w necie(może to upał?). :blush:
Plan jest taki żeby co 2-3 dni zmieniać miejsce nocowania i zwiedzać co jest w okolicy.
W naszych zainteresowaniach są (oprócz zabytków) szeroko rozumiane ruiny :grin: poniemieckie jak i te starsze.

To co, pomożecie? :grin:
Black Godiva, liczę na cię. Obiecałaś! :smile:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
stanik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 16.04.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: stanik »

ja polecam stronkę:

http://www.miplo.pl

jest ona generalnie dla użytkowników Auto Mapy, ale można na niej wyszukać sobie wprowadzone atrakcje w danym rejonie . Trochę mało intuicyjna ta stronka dla mnie, ale jak juz się załapie to nawet idzie znaleźć fajne miejsca. Trzeba wejsc w Turystyka -> Atrakcje Turystyczne i teraz nad lista Atrakcji jest guzik "Pokaż mapę". Jak sie pokaże mapa trzeba sobie przybliżyć rejon w który się jedzie i pojawią się ikonki symbolizujące "coś". A po wybraniu ikonki jest opis danej "atrakcji" (Czasem nawet fotka).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Mroq »

spoko torak, atrakcji jest moc i po polskiej i po czeskiej stronie, jak znajdziesz fajną miejscówkę np. w kletnie to nie warto zmieniać miejsca,masz bazę a zwiedzasz bez bagażu, robisz codziennie oblocik i wracasz do legowiska, kotlina nieduża -a jakie winkielki - miód...., chyba ,że opcja 5 dni kotlina kłodzka ,5 jeleniogórska
AT RD 07a
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: torak »

Ze wstępnych oględzin wychodzi że bym chciał zajrzeć i zobaczyć:
1, Błędne skały
2, Kaplica czaszek
3, Szczeliniec Wielki
4, Jaskinia niedźwiedzia
5, Twierdza Kłodzko
6, Twierdza Srebrna Góra
7, Zamek w Bolkowie
8, Kompleks Riese
9,Pałac w Jedlinie
Co wy na to? Warto? Jest coś jeszcze w okolicy wartego obejrzenia? :smile:

Chyba trochę mało jak na 10 dni :niewiem:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Marcin-BB »

Te "bunkry" czyli kompleks "Riese" (olbrzym) to 7 obiektów rozsianych po Górach Sowich, które same w sobie są przepiękne i tajemnicze. Tajemnica kompleksów w Górach Sowich jest do dziś nieodkryta i bardzo zagmatwana. Dziesiątki dziwnych wypadków, które spotkały badaczy i odkrywców, zawały i utrudnienia prac odkrywczych robione przez polskie władze i organizacje niemieckie sprawiają, że sprawa ta jest jedną z najciekawszych zagadek II wojny światowej. Na temat kompleksu budowli podziemnych Riese powstało kilka teorii, ale najbardziej prawdopodobnym przeznaczeniem obiektów wydaje się być podziemna fabryka broni atomowej. Bogate złoża wysokogatunkowego węgla w Zagłębiu Wałbrzyskim, rud uranu w Kowarach oraz doskonale rozwinięta sieć dróg i kolei na to właśnie wskazują.
Więcej na www.inneobliczahistorii.pl i w książkach z serii "Tajemnica Gór Sowich"
Polecam też wycieczkę na Wielką Sowę i Zamek Grodno.
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: torak »

Noo, trochę o nich poczytałem i dlatego chcę tam jechać. :grin:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Jules
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 25.04.2009, 21:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Jules »

Do wyboru masz 3 kompleksy podziemne do zwiedzenia wchodzące w sklad projektu Riese:
Walim-najlepszy dojazd i baza ale nie polecam
Głuszyca-Osówka-polecam
Jugowice[KOMPLEKS WŁODARZ]-tu z mała atrakcją w postaci płynięcia łodzią-polecam
koszt niewielki wiec możesz zwiedzić wszystkie 3.
Przy okazji zobacz piękną tame- zapore w Zagórzu śl.co jeszcze :
Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach
Świątynia Wang w Karpaczu plus miasteczko cauntry[najlepiej sobota lub niedziela]
Muzeum papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Kopalnie złota w Złotym Stoku
Muzeum obóz koncentracyjny Gross-Rozen w Rogoznicy
Zamek Książ,wraz ze stadniną koni,oraz palmiarnie u mnie czyli w Wałbrzychu[moze jeszcze Muzeum przemysłu i techniki]
Milego zwiedzania.
Versys 650 mk3- 2016.
Mentos
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 16.06.2008, 10:21
Lokalizacja: OTWOCK

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Mentos »

Kotlina jest fantastyczna byłem zwiedziłem całą , podjechac do PPTK tam maja informacji full na temat atrakcji ,zapomniałes o kopalniach złota w złotym Stoku kopalnia uranu kopalnia węgla fajnie jest w hucie szkła wioletta w strońach slaskich kryształy dmuchają :kolejka: i szlifują złapać dokładna mape terenu kotliny kłodzkiej i smigac wszedzie jest blizko ja mieszkałem w ladku zdroju w schronisku tanio i bardzo wygodnie ale nie powiem ci dokładnego adresu na peryferiach lądka parking i wszedzie blizko do zwiedzania poszukasz sobie w internecie :szab: bawcie się dobrze
maniek-ols
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 18.06.2009, 11:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: maniek-ols »

Właśnie jestem po urlopie spędzonym w Kotlinie Kłodzkiej (miejsce noclegu - Lasówka). Mała, ale ważna uwaga na temat Jaskini Niedźwiedziej - bilety trzeba rezerwować wcześniej (można telefonicznie) - my pierwszy wolny termin mieliśmy za tydzień. Można też jechać "na pałę" i liczyć, że ktoś, kto zarezerwował - nie przyjedzie :cool: - widziałem, że parę osób tak weszło.
A jadąc do Jaskini Niedźwiedziej warto zahaczyć o kopalnię uranu - jest tuż obok. Jeśli macie zacięcie do turystyki pieszej można z jaskini wybrać się na Śnieżnik - polecam :roll:
W Kłodzku, przy okazji twierdzy, warto połazić po starówce.
Warto też zobaczyć Skalne Miasta w Adršpach i Teplicach u Czechów - uważam, że bardzo efektowne, położone są obok siebie. Te Teplickie dość duże - trzeba zarezerwować trochę więcej czasu (2-3h).
Zaraz za granicą (jeśli przekraczamy ją koło Kudowej-Zdroju) są dwa nieduże ale warte odwiedzenia miasteczka z zamkami i ładnymi starówkami - zaraz za granicą Náchod (po drodze do Adršpach i Teplic) i troszkę dalej Nové Město nad Metují. Wstęp na teren zamków nie jest płatny - bilety tylko na wstęp do wnętrza budynków.
Mimo, że nie leży na terenie Kotliny Kłodzkiej, to tak jak kolega wyżej polecam zamek Książ (uwaga - bilet na wieżę kupuje się dodatkowo).
To tyle - może coś jeszcze mi się przypomni...
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Thorin »

Też właśnie wróciłem z Doliny - nocleg pod Czarną Górą, prawie po sąsiedzku Biker's Choice (nocleg wart polecenia http://meteor.turystyka.pl/wichrowewzgo ... _gora.html).

Oprócz wszystkich atrakcji wymienionych powyżej, przypadkiem znalazłem również to drzewo... Teraz już wiem gdzie zginął MarQus. Niech spoczywa w pokoju.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: torak »

Dzięki za podpowiedzi. Teraz tylko poukładać to w jakąś całość.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Daniel 87 »

1, Błędne skały
2, Kaplica czaszek
3, Szczeliniec Wielki
4, Jaskinia niedźwiedzia
5, Twierdza Kłodzko
6, Twierdza Srebrna Góra
7, Zamek w Bolkowie
8, Kompleks Riese
9,Pałac w Jedlinie

kompleksy bunkrów spokojnie pykniecie w 1 dzien, dorzuccie do tego zloty stok, polecam rowniez udac sie okolo 34 km od przejscia granicznego w nachod do adrszpaskich i teplickich skal jest to najpiekniejsza czesc gór stolowych.

aby wejsc do reise musicie sie umowic wczesniej jakies 2 tygodnie polecam wycieczke ekstremalna chyba 30 zeta, przeplyw lodzią.
kaplica czaszek nie bede zdradzal bo bedziecie mi gadac ze zabilem ducha turystycznego :)
blędne dkaly, nie bierzcie kaskó kto grubszy niech odpusi bo bedzie sie wracal mam tutaj na mysli ponad 110 w pasie :)
szczeliniec wielki zostawcie ciuchy motocyklowe przy motocyklach polecam krotkie spodenki i zero bagazu :) jest wysoko i kto bardziej przy tuszy jak ja bedzie sapal podczas wchodzenia :P
tyle z moich opowiastek.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Thorin »

Daniel 87 pisze:aby wejsc do reise musicie sie umowic wczesniej jakies 2 tygodnie polecam wycieczke ekstremalna chyba 30 zeta, przeplyw lodzią.
Do kompleksu w Osówce i Rzeczce wszedłem na początku sierpnia z marszu, bez żadnej wczesniejszej rezerwacji. Na wycieczkę extremalną trzeba było poczekac 2 godz.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Daniel 87 »

to moze dlatego zenas bylo ze 30 osob
powiedzieli ze 2 tyg wczesniej trzeba rezerwowac
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
saab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 18.08.2009, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: saab »

Z ciekawych miejsc polecam Międzygórze z zabudową w stylu Tyrolskim. Piękna trasa z winklami Złoty Stok - Stronie Śląskie. Za Stroniem jest ciekawy, nowy zbiornik wodny,Stara Morawa idealne miejsce na odpoczynek, a Potem Kletno i Czarna Góra na którą warto wjechać kolejką ( kresełka są 2-osobowe ) widoki super. Jeden dzień koniecznie Strzeliniec i Błędne Skały oraz Skalne Miasto po czeskiej stronie które jest chyba ciekawsze od naszych ............
moto jak wino, im starsze tym droższe .....w utrzymaniu :)
Awatar użytkownika
Novy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 144
Rejestracja: 16.07.2008, 19:32
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: De

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Novy »

Wszyscy oczywiście polecili miejsca, gdzie na bank dużo ludzi będzie. Jednak nikt nie wspomniał o wartym obejrzenia mieście miniatur z darmowym przewodnikiem (Kowary), sztolnie (Kowary), Kolorowe jeziorka (każde jezioro w innym kolorze (bodajże Marciszów albo Marcinowice) - zdecydowanie niewiele zwiedzających osób. Poza tym na Dolny Śląsk trzeba dużo, dużo więcej czasu :smile: Sam kompleks Riese zajmie wiele czasu, ale uwierz mi, jeśli się tym zainteresowałeś - warto! :smile:
NAT w DCT
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: torak »

OK. Wielkie dzięki za zainteresowanie. :thumbsup: Czasu więcej nie będzie więc co się da to zrealizujemy. Reszta...kiedyś.
Teraz muszę zaplanować noclegi. Przynajmniej częściowo. Na pełny spontan nie mogę sobie pozwolić bo moja żona nie dała by mi spokoju. :grin:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: LukaTrampek »

Witam,

Ja od siebie polecam Ząbkowice Śląskie: http://www.zabkowiceslaskie.pl/pl/przew ... o_miescie/

Jest tam piękny zamek renesansowy a właściwie jego ruiny, krzywa wieża, zabytkowe kościoły i mury miejsckie, że o ratuszu, który swoją historią sięga XIV w nie wspomnę :smile:

Miłego wypadu!
Pozdrawiam
Łukasz
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: LukaTrampek »

torak pisze: Na pełny spontan nie mogę sobie pozwolić bo moja żona nie dała by mi spokoju. :grin:
Dla żony polecam SPA Wielka Pieniawa: http://www.wielka.pieniawa.pl/ będzie zadowolona :rolf:
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kotlina kłodzka i okolice w połowie września

Post autor: Daniel 87 »

ee jakie duzo ludzi ? duzo ludzi to ejst kolo 12 w srodku lata teraz bedzie luzik ja bylem tydzien temu to byl juz luz
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości