Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

Cześć wszystkim,

Właściwie całe pytanie w temacie. Podczas jazdy na 5 biegu po autostradzie z prędkością ponad 100 km/h przy podmuchach wiatru/wyprzedzaniu ciężarówek itp chwilowo traci moc. Jeśli dodasz gazu, wszystko będzie git.
Od razu odpowiem na pytania: obroty podczas strary mocy nie zmieniają się, mam zwiększone spalanie (tak mi się wydaję), maksymalna prędkość to 160 (2 osoby), przyspieszenie jest w normie.
Pierwszą rzeczą, na którą chcę spojrzeć jest to kranik paliwa, bo po zdjęciu węża z kranu leje się benzyna. Drugie to nie podoba mi się zapięcie pokrywy filtra powietrza, ale filtr jest nowy
Mot to transalp 650 2002r
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: wojtekk »

Hej, jeżeli lecisz 160 trampkiem w dwie osoby to ma prawo nie mieć siły szybciej. To upiorna prędkość jak dla mnie dla TA
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

Wiem, na to nie narzekam:)
Chodzi mi bardziej o takich drganiach przy stracie mocy
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: wojtekk »

To ja nie rozumiem: problem występuje (jaki? Brak mocy? Drgania?) w zależności od prędkości (jakiej) czy obrotów (jakich)?

PS. Przywitaj się w powitalni :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: Dlugi1 »

Miałem/mam podobny efekt, raczej na poziomie odczuć niż faktycznych objawów.Oczywiście nie przy takich prędkościach, jak dla mnie za duże (dodatkowo w 2 osoby), ale miałem wrażenie, że przy bocznym wietrze było zawahanie mocy, niewidoczne na prędkości/obrotach.
Nie wiem, jak to można naprawić, ale z chęcią bym się dowiedział...
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

Sorry, już przywitałem się:)
Jestem już po wymianie kranika, sprawdziłem również filtr powietrza oraz filtr box, wszystkie rury są podpięte, sprawdzone, filtr mam nowy, kranik też.
Mam wrażenie, że jest lepiej, ale problem z utratą mocy nadal jest. Przy 5k obrotach takie lekkie drgania, jeszcze zauważyłem, że po odpuszczaniu rączki gazy póżniej chcesz gazu dodać, to jak by nie łapie i nie odrazu dodaje mocy, jak muła łapie na sekundę
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: zimny »

Moim zdaniem to może być lewe powietrze - nieszczelność na króćcach albo na ich łączeniu z gaźnikami albo z airboxem. W 600 to był powszechny problem, w 650 nie wiem ale też słyszałem o tym problemie.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

Właśnie będę sprawdzał jutro ten temat. Najgorsze jest to, że w niedziele wyjeżdżam do Austrii i muszę naprawić to jutro.
Będę patrzeć króćce.
Moim zdaniem napewno to lewe powietrze, będę psikać może jakimś odświeżaczem powiterza, żeby zobaczyć gdzie podsysa
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

Na temat odświeżacza - jeśli psiknąć takim w miejsce, gdzie teorytycznie może podsysać powietrze (króćce gaźnik-gar; gaźnik-airbox) to zacznie gasnąć silnik, bo nie będzie odpowiedniej mieszanki
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: Artek »

Jak psikniesz plakiem, to obroty na chwilę wzrosną.
Dominator.
raken6
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.07.2023, 17:02
Mój motocykl: XL650V

Re: Utrata mocy przy podmuchach wiatru

Post autor: raken6 »

No zwrosną to zwrosną, zależy mi na tym, żeby było widać gdzie podsysa powietrze.
Nie zauważyłem tego wcześniej, bo nie robiłem tras, dopiero jak przeprowadziłem się do Polski to zacząłem, no i jak widać - grzebię
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość