Problem z pompą hamulcową

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Umbowy
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 18.04.2021, 21:15
Mój motocykl: XL600V

Problem z pompą hamulcową

Post autor: Umbowy »

Witam. Mam problem z uszczelkami pompy hamulcowej w trampki PD06. Zaczęło się od tego, że chciałem wymienić klocki, ale po zdjęciu starych nie dało się wcisnąć tłoczków. Postanowiłem zrobić przedni hamulec kompleksowo i kupiłem zestawy naprawcze tłoczków i pompy, a do tego przewód w oplocie. Po wymianie wszystkiego zalałem i odpowietrzyłem układ, ale po kilku wciśnięciach klamki tłoczek w pompie przestał odbijać. Rozłożyłem pompę jeszcze raz i okazało się, że uszczelka na tłoczku pompy (ta bliżej sprężyny) jest uszkodzona. Uszkodzenie najprawdopodobniej powstaje przez to, że uszczelka haczy o dziurkę, którą płyn spływa że zbiorniczka, bo uszkodzenie uszczelki jest dokładnie wielkości tej dziurki i kawałek uszczelki zostaje w dziurce. Zniszczylem już tak 3 uszczelki. Może ktoś coś doradzić? Moje podejrzenie pada na zatkaną ta mniejszą dziurkę. Została przedmuchana i jest drożna, ale nie wiem czy wcześniej była, bo przed przedmuchaniem tego nie sprawdziłem. Czy ta mała dziurka jest odpowiedzialna za przepuszczenie płynu do zbiorniczka podczas powrotu tłoczka? Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości