XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Majcin »

Cześć,
Mam problem z prawym gaźnikiem, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kiedy wkręcam śrubę do regulacji mieszanki w prawym gazniku nie ma żadnych zmian w pracy silnika.
Jeśli natomiast wkręcę ta śrubę na lewym gaźniku to Moto od razu gaśnie.

Gaźniki były czyszczone, poziom pływaków sprawdzony i skorygowany, gaźniki zsynchronizowane wakuometrem (wcześniej wykręciłem śruby o trzy obroty, rozgrzałem Moto i skorygowałem wolne obroty), nowy filtr powietrza.

Problem wyszedł jak chciałem wyregulować mieszankę sposobem na uchwycenie pkt. rosnących obrotów.

Sprawdziłem wiele wątków ale niż znalazłem rozwiązania, poza tym że winna może być dysza pilot air Jet, albo podwieszona linka ssania. Drugie sprawdziłem, pierwsze wiąże się z rozbiórka więc szukam na razie w innych miejscach.

Jakieś pomysły?

Dzięki,
Marcin

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Piter!!! »

U kolegi w 650 też tak było, na tylnym garnku. U niego okazało się, że w tym gaźniku zawiesił się zaworek iglicowy, tzn ten trzpień co jest na sprężynce :smile: Przez to nie było wogóle reakcji na kręcenie śrubą od składu mieszanki. Po wymianie zaworka i ustawieniu poziomu paliwa wróciło do normy.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Majcin »

Cześć,
Coś czuję, że trzeba będzie zajrzeć do środka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Majcin »

Cześć,
Dysza pilot Jet była zatkana. Udroznilem ją, jutro postaram się złożyć i zobaczymy czy pomogło. Na obrazku to ta mniejsza.Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Majcin »

Pomogło, regulacja składu mieszanki ma już wpływ na wolne obroty.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Gregorius »

Majcin pisze: 29.11.2021, 19:54 Gaźniki były czyszczone, poziom pływaków sprawdzony i skorygowany
Majcin pisze: 29.11.2021, 23:34 Dysza pilot Jet była zatkana.
Taki pytanie mi się nasuwa. Jak ktoś pisze ze było czyszczone, sprawdzane to wierzyć mu czy nie ? Czy to było dobrze zrobione ? :niewiem:
Bez urazy : Majcin
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Szymon.zim »

Dwukrotne wyciąganie gaźników w krótkim odstępie czasie raczej jest irytujące.
Fajnie, że już wyszło szydło z worka i zagrało.

Czy jakaś konkretna reakcja spowodowała chęć regulacji składu mieszanki, że odkryłeś tą usterkę?
Czy to tylko był kaprys aby spróbować regulacji?

Jeżeli były objawy to jakie bo to chyba może być ważna informacja gdy ktoś szuka rozwiązania.

Pozdrawiam
Motyla Noga i LWG
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Gregorius »

Zatkana Dysza wolnych obrotów więc pewnie na wolnych obrotach nie chodził na jednym cylindrze. Albo ledwo co.
Majcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 28.11.2020, 19:36
Mój motocykl: XL650V

Re: XL650, moto nie reaguje na zmianę składu mieszanki

Post autor: Majcin »

Kod: Zaznacz cały

Taki pytanie mi się nasuwa. Jak ktoś pisze ze było czyszczone, sprawdzane to wierzyć mu czy nie ? Czy to było dobrze zrobione ? :niewiem: 
Bez urazy : Majcin
Tu się nie ma o co obrażać :) właśnie w takich sytuacjach tracę zaufanie do mechaników. Zapłaciłem za czyszczenie 320 zł i wychodzi taki bubel. Nikt tego nie sprawdził a nie był to paproch ale dość mocne zatkanie, musiałem użyć drucika.

Nie zauważyłem żadnych objawów, to był mój pierwszy pół sezon z trampkiem, kupiłem go w styczniu a w sierpniu zdałem prawko. Wcześniej jeździłem rok na junaku 127. Mam po prostu tak, że lubię mechanikę i strasznie się wkręcam w te tematy. Stwierdziłem, że pojeżdżę resztę sezonu i zrobie mu grubszy serwis. Na razie zrobiłem: wymiana świec, regulacja zaworów, czyszczenie zaworów PAIR, montaż granych manetek, zmiana w elektryce (zrobiłem włączenie grzanetek, olejarki i złącza USB po przekaźniki i zapłonie), zmiana oleju na motul 7100, synchro gaźników. W planach wymiana zębatki walka zdawczego na kkbike, wymiana oleju w lagach, Kontrola łożysk kół i jak starczy hajsu to nowe opony.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości