Miedzybieg

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Miedzybieg

Post autor: mazi »

Witam!
Wiem, ze w Trampku mozna czasem wrzucic miedzybieg, ale to co sie dzisiaj stalo troche mnie przerazilo. Za lekko przycisnalem dzwignie zmiany biegow i wszedl mi miedzybieg, z tym ze zamiast zachowywac sie normalnie jakby byl wrzucony luz, to slyszalem jak kola zebate trafiaja na siebie. Byly glosne zgrzyty, po wcisnieciu sprzegla zgrzytalo nadal, postanowilem wkrecic silnik na odpowiednie obroty i wrzucic bieg. Skrzynia chodzi bez zarzutu, ale boje sie, ze cos takiego moze sie powtorzyc, nie wiem co dokladnie sie stalo :niewiem:
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Miedzybieg

Post autor: jedras »

Ja też zauważyłem, że transalp nie lubi nie precyzyjnej zmiany biegów. Wydaje mi się, że jest to normalny objaw w pełnoletnim motocyklu, że biegu nie wchodzą tak dokładnie jak w nowym ;). Pozostaje tylko precyzyjnie wykonywać tą czynność!

pzdr
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Miedzybieg

Post autor: jedras »

(ewentualnie podciągnąć troszkę łańcuch, jak jest luźny)
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miedzybieg

Post autor: mazi »

Lancuch jest dobrze naciagniety. Mnie nie niepokoi wskakiwanie miedzybiegu bo to normalka, tylko to chrupanie. Nie wiem czemu ono wystepuje, mam nadzieje, ze nic sie nie rozwalilo.
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

Re: Miedzybieg

Post autor: orzeł »

faktycznie troche podejrzane, mnie czasem wskakiwal miedzybieg ale zadnego chrupania i zgrzytania nie bylo... moze jakos niefartownie ulozyly sie zeby i tyle, jezeli nastepnym razem sytuacja sie powtorzy to rzeczywiscie moze byc cos nie teges...
ja zeby wyeliminowac wrzucanie miedzybiegu obnizylem sobie nieco dzwignie i nie musze teraz "ciagnac" daleko stopa, tylko szybko i zdecydowanie zapinam biegi.
Lanstralp
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miedzybieg

Post autor: mazi »

Ja to teraz mocno naciskam na dzwignie, zeby mi przypadkiem miedzybieg nie wskoczyl, bo kolejny raz tego chrupania nie chce uslyszec. Az serce boli :swieczki:
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Miedzybieg

Post autor: Paweł »

ja zauwazylem, ze biegi w gore najlepiej wchodza przy okolo 3500-3000 obr. przy normalnym tempie jazdy.
w dol z przegazówka zawsze elegancko, aczkolwiek zmian nalezy dokonywac zdecydowanym i głebokim ruchem dzwignia
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzybieg

Post autor: Fryzjer »

skrzynia w trampkach jest nie zsynchronizowana.. po wypadniecu biegu każdorazowa próba jego wrzucenia w czasie jazdy czy wrzucenie to są poważne zgrzyty :P heh jak to mówią "dentysta" dla zębów w przekładni :lol:
TO że w "miedzyluzie" cos ząbkowało to nie zazębione koła sie ocierały w skrzyni biegów-normalne :tongue:
Generalnie skrzynia w Trampku pracuje głośno ale tak jest w motocyklach... i dodam nie jest najgorzej :grin:
Więc jedyne co pozostaje to dokładna zmiana przełożeń :smile:
P.S. Każdemu się zdarza "dentysta" :mouthshut:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miedzybieg

Post autor: mazi »

Zgrzyty sa, jesli wypadnie bieg i probujemy wrzucic w nieodpowiedniej chwili :tongue: Trzeba trafic z biegiem, predkoscia motocykla i obrotami silnika :grin:
ArtiK
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 13.06.2008, 17:28
Mój motocykl: XL600V

Re: Miedzybieg

Post autor: ArtiK »

W skrzyni czasem zgrzyta i chrupie, bo podobno są tam jakieś koła zębate.
A tak poważnie, to mój ma 24kkm przebiegu, a jak niedokładnie się wrzyca biegi, to różne cyrki potrafią się dziać, łącznie z dziwnym nierównomiernym szarpaniem. Rada jest jedna: wrzucać biegi tak jak trzeba, z właściwą siłą, a nie się opierdalać podczas tej czynności i myśleć o niebieskich migdałach. :P
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Miedzybieg

Post autor: Pablo »

Międzybieg się zdarza, dlatego przy zmianie biegów w moim TA (już prawie pełnoletnim) staram się dźiwignię zmiany biegów przytrzymać przy odpuszczaniu klamki sprzęgła. Sama zmiana raczej dosć szybko i na pewno zdecydowanie :tongue:
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Miedzybieg

Post autor: dandan »

Jak zgrzyty przeszkadzają to najwyższy czas na używanie stoperów. Ja zawsze po złapaniu extraluzu mam dylemat: W górę czy w dół. I w jedną i w drugą słychać jak zagruchocze :hammer:
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzybieg

Post autor: Mroq »

a na pewno sprzęgło jest dobrze wyregulowane?
AT RD 07a
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Miedzybieg

Post autor: dandan »

Być może z pewnością
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Miedzybieg

Post autor: luke_01 »

Jak łapie luz to sprzęgło i wbijam w górę, mam wrażenie, że łatwiej to przychodzi skrzyni niż wbijanie biegu w dół. Jedyna rada to zdecydowanie zmieniać biegi i po problemie :dupa:
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości