Spadek napięcia na układzie z przekaźnikiem

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Spadek napięcia na układzie z przekaźnikiem

Post autor: MotoMarcin »

Hej
Może temat bardziej na elektrodę ale zacznę tutaj - mam niezależny układ taki jak na schemacie
Obrazek z Dysku Google

I wszystko działało elegancko aż pewnego dnia przestało działać - otóż dzieje się tak że przy wyłączonych wszystkich odbiornikach po załączeniu przekaźnika na stykach gniazd (wszystkie odbiorniki sa przez wtyczki nie ma nic na stałe) mam 12v ale kiedy podepnę cokolwiek, gdziekolwiek (halogeny,voltomioerz,gniazdko z ładowarką, nawigację albo inny odbiór 12v) napięcie nagle spada do 2,6v. Sprawdzałem odbiorniki nie mają przebić, przewody zasilające też nie, przekaźniki również wymieniałem 3 różne (ten sam typ) w tym jeden funkiel nówka nie śmigany jeszcze, ktoś ma jakiś pomysł ?
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Spadek napięcia na układzie z przekaźnikiem

Post autor: Qter »

Masz prawdopodobnie gdzieś brak masy lub zwarcie z nią. Pomierz obwody przed i po podaniu napięcia na przekaźnik. Btw. Używasz podstawki czy bezpośrednio kable idą do przekaźnika - czasem podstawki pod przekaźnik potrafią się rozlecieć od drgań.

Pzdr

Qter



Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Spadek napięcia na układzie z przekaźnikiem

Post autor: MotoMarcin »

Ciekawe jest to że mierzyłem przejście między przewodami a masą i wszystko jest ok, będę próbował dalej, dzięki :)
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość