Gwinty w owiewce oraz poszukiwania gumowych mocowań do szyby

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Gwinty w owiewce oraz poszukiwania gumowych mocowań do szyby

Post autor: PawelD »

Pacjent: XL600V 1996

Trochę wolnego, śliczna pogoda, a człowieka naszło aby „na szybko” coś zrobić w garażu. Zechciało się zamontować wideorejestrator w motocyklu. W dodatku wewnętrzne poczucie solidności nakazało zrobić to porządnie aby potem nie płakać. Łez jeszcze nie ma ale problemy i owszem.

Obrazek

Gdy je pokonam, to zajmę się opisywaniem samego rejestratora Viofo MT1 i efektów jego pracy. Na razie dobrze, że w garażu stoi drugi motocykl, Honda chwilowo uziemiona na podnośniku…

Aby pochować z sensem plątaninę przewodów, zdemontowałem bak oraz plastiki. Zaskoczył mnie problem z dwiema dolnymi śrubami przedniej części owiewki - nagwintowane, wklejone wkładki metalowe obracały się wewnątrz tworzywa. Prawdopodobnie przesadziłem z siłą dokręcania jak w zeszłym roku grzebałem w tym samym miejscu. Musiałem chwilę się pomęczyć aby nie połamać owiewki ale dało radę nic więcej nie popsuć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podpowiedzcie, proszę, jak to teraz naprawić? Oczyścić tworzywo oraz wkładki z kleju ile się da i ponownie wkleić? Swoją drogą jakim klejem najlepiej? Czy są jakieś lepsze, sprawdzone metody na tego typu problem?

Druga sprawa to gumowe tulejki mocujące szybę do owiewki - moje są już trochę zmęczone życiem, można takowe gdzieś zakupić? Przeszukałem na chybił trafił wspomnianą niżej ofertę firmy Fabory ale nie mogę trafić w dobre miejsce albo nie mają już tego w asortymencie.

Obrazek

Artek jakiś czas temu opisał metodę ich reanimacji, tymczasowo się do niej zastosuję ale chciałbym upolować nowsze egzemplarze.
Artek pisze: 11.10.2020, 13:15 Czasami te tulejki gumowe warto wrzucić do gorącej wody lub ogrzać nagrzewnicą powietrza (bez ognia :wink: ), aby wróciły do stanu fabrycznego. Ułatwia to późniejszy montaż. Smarować wazeliną lub smarem, sprayem silikonowym. Firma fabory miała to kiedyś dostępne.
PS
Jak już naskrobałem ten wpis, to przypomniała mi się firma z różnymi śrubami, mają coś podobnego ale nie zweryfikuję teraz czy to może być. Jutro sprawdzę wymiary: http://www.motosruby.pl/16-nakretki-gum ... ce-drgania
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Gwinty w owiewce oraz poszukiwania gumowych mocowań do szyby

Post autor: Artek »

Podlinkowane przez Ciebie Pawle M5-ki, kupowałem właśnie w motośruby. Dają radę. Nie wiem, jak z długowiecznością :roll: bo za krótko je mam. Polecam.


Jeśli chodzi zaś o tulejki mosiężne, to nie pomogę niestety. Nigdy nie naprawiałem sobie (bo nie było w czym), a kolegów odsyłałem z tym trudnym tematem.
Dominator.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gwinty w owiewce oraz poszukiwania gumowych mocowań do szyby

Post autor: nostrik »

Artek pisze: 03.06.2021, 22:21 Podlinkowane przez Ciebie Pawle M5-ki, kupowałem właśnie w motośruby. Dają radę. Nie wiem, jak z długowiecznością bo za krótko je mam. Polecam.
No proszę, a ja rok temu, jak ten głupi burżuj, kupiłem u Pana Hądy dokładnie osiem razy drożej :lanie: Na swoje usprawiedliwieni mam tylko to, że w sumie zrobiłem tam grubsze zakupy i cena tych gumonakrętek wydawała się do przełknięcia.
Awatar użytkownika
dzajor
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 07.09.2009, 17:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gwinty w owiewce oraz poszukiwania gumowych mocowań do szyby

Post autor: dzajor »

kołki rozporowe owiewki wklejałem na poxipol ...ostrożnie i z głową aby nie skleić płytki rozporowej wewnątrz kołka ...przecie pęd powietrza dopycha owiewkę do stelaża :tongue:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości