Rozładowujący się akumulator

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Grzesiek Z
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 26.07.2019, 10:02
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Grzesiek Z »

Grzesiek Z pisze:https://naforum.zapodaj.net/5d339cb461a1.jpg.html
Przekaźnik jest zasilany po stacyjce z tylnych świateł.Z przekaźnika wychodzi prąd na elektrozawór.
Rozumiem,że tylko przekaźnik ma być zasilany z tych świateł A wyświetlacz biegów i ładowarkę wypuścić tym samym wyjściem co na elektrozawór tym konektorkiem?
Przepraszam,ale podobno ten kto pyta wstydzi się tylko raz A ten ,kto nie pyta wstydzi się całe życie :smile:
U mnie jest to rozwiązane jak na linku powyżej,tylko do 87 chcę dodać jeszcze te 2 urządzenia
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Artek »

Co bardzo istotne mr.bulwa w Twoim schemacie, to w razie nie zadziałania olejarki i innych urządzeń padnie podejrzenie na niedziałający obwód zasilania wentylatora.

Użyszkodnik może zapobiec przegrzaniu silnika.
Bardzo dobre rozwiązanie pod który się podpisuję dwoma rękoma. :ok:
Dominator.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: mr bulwa »

Grzesiek Z pisze:
Grzesiek Z pisze:https://naforum.zapodaj.net/5d339cb461a1.jpg.html
Przekaźnik jest zasilany po stacyjce z tylnych świateł.Z przekaźnika wychodzi prąd na elektrozawór.
Rozumiem,że tylko przekaźnik ma być zasilany z tych świateł A wyświetlacz biegów i ładowarkę wypuścić tym samym wyjściem co na elektrozawór tym konektorkiem?
Przepraszam,ale podobno ten kto pyta wstydzi się tylko raz A ten ,kto nie pyta wstydzi się całe życie :smile:
U mnie jest to rozwiązane jak na linku powyżej,tylko do 87 chcę dodać jeszcze te 2 urządzenia
Ze schematu wnioskuję, że wewnętrzny przekaźnik sterownika olejarki REL1 załącza zewnętrzny przekaźnik (ten po prawej), który steruje elektrozaworem. Jeśli podepniesz dodatkowe urządzenia do złącza 87 to będą zasilane impulsowo - tylko wtedy gdy pójdzie sygnał Na zawór, a nie o to chyba chodzi. Może koledzy elektronicy się wypowiedzą ale moim zdaniem dla urządzeń zewnętrznych powinien być drugi NIEZALEŻNY przekaźnik.

Obrazek
https://naforum.zapodaj.net/images/5d339cb461a1.jpg
Ostatnio zmieniony 28.10.2020, 14:07 przez mr bulwa, łącznie zmieniany 3 razy.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: mr bulwa »

Artek pisze:Co bardzo istotne mr.bulwa w Twoim schemacie, to w razie nie zadziałania olejarki i innych urządzeń padnie podejrzenie na niedziałający obwód zasilania wentylatora.
Użyszkodnik może zapobiec przegrzaniu silnika.
Bardzo dobre rozwiązanie pod który się podpisuję dwoma rękoma. :ok:
Wyczuwam ironię :wink: ale tu chodzi o podpięcie się gdziekolwiek, gdzie pojawia się plus po przekręceniu kluczyka (można sobie poszukać w skrzyneczce na bezpieczniki koło stacyjki, albo jak u kolegi do oświetlenia tablicy rej, lub świateł dziennych w nowszych motórach).
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Artek »

Nie ma w moim poście ironii.
Sam kilkakrotnie stosowałem ten sposób zasilania przekaźnika (od wentylatora) do dodatkowych odbiorników.
Polecam :thumbsup:
Dominator.
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: plebi »

Dlugi1 pisze:Też obstawiam tę ładowarkę...
Ladowarka jest przetwornica DCDC - wiec pobiera prad nawet gdy nie laduje telefonu. Oczywiscie moga byc lepsze i gorsze4 ladowarki - ale kazda musi cos pobierac. GOrsza wiecej zapewne.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości