Szczelność wydechu (XL700)

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Szczelność wydechu (XL700)

Post autor: Tomek70 »

Witajcie,
czy układ wydechowy na odcinku kolektor - tłumik powinien być szczelny ?
Założony mam zestaw LeoVince. Na połączeniu rury, na wysokości stopki pasażera jest opaska, z pod tej opaski przy zimnym rozruchu wydobywa się woda oraz spaliny. Że woda to normalne, ale czy tam powinny tez walić spaliny ?
Czym się uszczelnia połączenia wydechu, jakieś pasty ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 842
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szczelność wydechu (XL700)

Post autor: Hawk1985 »

Co prawda ani nie mam Trampka 700 ani wydechu Leo Vince, ale w Fredzie też wymieniłem wydech na akcesoryjny i też puszcza dymka na łączeniu kolektora z dolotem.
Do wydechów akcesoryjnych trzeba dokupić uszczelkę wydechu żeby to zniwelować, to powinna być taka ale niech ktoś to jeszcze zweryfikuje http://transalp.riderparts.pl/produkt/u ... 0210012055

Sam dziś zamówiłem uszczelkę takiego typu do mojego moto, jutro ma przyjść, zamontuje i podzielę się wrażeniami ;)
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Szczelność wydechu (XL700)

Post autor: Tomek70 »

Hawk1985 pisze: to powinna być taka ale niech ktoś to jeszcze zweryfikuje http://transalp.riderparts.pl/produkt/u ... 0210012055
Grubaśna. Wydaje mi się że w moim przypadku wystarczy jakaś taśma, pasta. Nie ma tam aż takiego prześwitu. Chyba że dokręcić opaskę zaciskową na śrubie, ale czy drgnie :swieczki:
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Szczelność wydechu (XL700)

Post autor: ostry »

Miałem tłumik Leo Vince w 700-tce. Dolot sam robiłem. Rura z dolotu wchodziła szczelnie w tłumik i nie było potrzeby użycia żadnej uszczelki. Nic tamtędy nie dymiło. Jeśli w akcesoryjnym zestawie nie ma uszczelki to chyba tak producent przewidział. A jeśli jest minimalna szczelina, to jak napisałeś może wystarczy jakaś taśma do uszczelniania układów wydechowych.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Dejf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 134
Rejestracja: 12.11.2017, 16:41
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczelność wydechu (XL700)

Post autor: Dejf »

ostry pisze:Miałem tłumik Leo Vince w 700-tce. Dolot sam robiłem. Rura z dolotu wchodziła szczelnie w tłumik i nie było potrzeby użycia żadnej uszczelki. Nic tamtędy nie dymiło. Jeśli w akcesoryjnym zestawie nie ma uszczelki to chyba tak producent przewidział. A jeśli jest minimalna szczelina, to jak napisałeś może wystarczy jakaś taśma do uszczelniania układów wydechowych.
Dymić nie może [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES] jak pisał Ostry mała szczelina posmaruj złącze pastą np. Bosal na Aledrogo coś kolo 12 zł

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Romet Ogar 205-> Simson Awo 425Sport -> Suzuki GSX600F-> Suzuki VL800 ->Honda XL700
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości