Kurtka

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Kurtka

Post autor: Dlugi »

niedawno kupiłem motór, teraz przyszedł czas na powolne kompletowanie reszty szprzetów :) oczywiście chodzi o ciuszki itp...upatrzyłem sobie Modekę Montana Pro. Co o tym myślicie ??

http://modeka.pl/#/p1montanapro/Montana%20Pro/

może macię dostęp do tego typu sprzętów ?? do ułomków nie należę więc potrzebuję rozmiar 4XL ^^ jak ktoś ma dostęp to proszę o PW (w Białymstoku i Olsztynie brak!!!)
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
Joozwa
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 18.06.2008, 18:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław/Kobierzyce

Re: Kurtka

Post autor: Joozwa »

Z modeki to bym Ci polecił Melville. Trzy warstwy i świetny system wentylacji (wypinasz całe kieszenie z przodu) a niedużo droższa.
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: Kurtka

Post autor: Dlugi »

Joozwa pisze:Z modeki to bym Ci polecił Melville. Trzy warstwy i świetny system wentylacji (wypinasz całe kieszenie z przodu) a niedużo droższa.
montana pro też ma 3 warstwy, wypinaną membranę a ta Melville jednak ponad 200 pln droższa.
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Daniel 87 »

polecam buse ancona, koszt okolo 500ztea, jakosc zdecydowanie lepza, a jesliktos chce kitw to mozn zawsze wyzszy model
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Joozwa
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 18.06.2008, 18:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław/Kobierzyce

Re: Kurtka

Post autor: Joozwa »

Dlugi pisze:Melville jednak ponad 200 pln droższa
Melville 940
Montana pro 790
jak by nie liczyć 150 wychodzi :grin:
Daniel87 pisze:polecam buse ancona, koszt okolo 500ztea, jakosc zdecydowanie lepza
a co to znaczy "zdecydowanie lepsza"??
Fakt że modeka droższa ale co do jakości to nie mam nic do zarzucenia.
Ancona jest tańsza ale membrane ma nie wypinaną.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kurtka

Post autor: Thorgal77 »

Joozwa pisze:
Dlugi pisze:Melville jednak ponad 200 pln droższa
Melville 940
Montana pro 790
jak by nie liczyć 150 wychodzi :grin:
Daniel87 pisze:polecam buse ancona, koszt okolo 500ztea, jakosc zdecydowanie lepza
a co to znaczy "zdecydowanie lepsza"??
Fakt że modeka droższa ale co do jakości to nie mam nic do zarzucenia.
Ancona jest tańsza ale membrane ma nie wypinaną.
A moze ret bike - retvoyage? Jak narazie jestem zadowolony - 3warstwowa z odpinaną membraną...
Obrazek
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Kurtka

Post autor: MARCIN »

A moze ret bike - retvoyage?

NIE słyszałem dobrych opinii o tej firmie. nawet jedną widziałem która się rwała. :thumbsdown:
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kurtka

Post autor: Thorgal77 »

MARCIN pisze:A moze ret bike - retvoyage?

NIE słyszałem dobrych opinii o tej firmie. nawet jedną widziałem która się rwała. :thumbsdown:

aaaa tam.... kazda firma ma swoich zwolennikow i przeciwnikow - lepsze i gorsze serie produktów...mnie jednak zadawala wykonanie i jak narazie nic mi sie nie pruje nic nie pęka i nic nie rwie... i mysle ze kazda szanująca sie firma poprawia co spartoliła w poprzednich wydaniach - wiec mozemy byc chyba prawie pewni ze poprawiła jakies tam "rwania" ;-)

:cup:
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Maras
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 19.06.2008, 19:35
Lokalizacja: Świdwin\Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Maras »

O Modece też słyszałem że się pruje :stop:
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Kurtka

Post autor: B3stia »

Thorgal77 pisze:
A moze ret bike - retvoyage? Jak narazie jestem zadowolony - 3warstwowa z odpinaną membraną...
Obrazek
Potwierdzam ale tylko ten model. Inne mogą być kieskie.
Temat był poruszany więc nie zaczynam bo rozpętam dyskusję :tongue:
http://transalpclub.pl/forumOLD/index.p ... m=4&id=245
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: Kurtka

Post autor: Dlugi »

prawda jest taka, że mieszkam na niezłym wypizdowie, w okolicy praktycznie zero porzadnego sklepu z tego typu rzeczami a niebardzo ostatnio mam czas na dalszą podróż. wyboru w okolicy żadnego, jak coś to tylko na zamówienie. najgorsze, że kurtkę trzeba przymierzyć a jak nie będzie pasować to wszyscy kręcą nosem, że będzie problem ze zwrotem. Ret bike się wypina i mówi, ze zwrotów nie przyjmuje (byłem przy rozmowie właściciela sklepu z Ełku) z DOK Retbike, wysłałem kilka maili ze swoimi "wymiarami" do Retbike oraz Modeki (dział detalu) oraz sklep firmowy we Wrocławiu i z nikąd żadnej odpowiedzi. ręce opadają.
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
zalileusz
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 166
Rejestracja: 27.06.2008, 12:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Posen

Re: Kurtka

Post autor: zalileusz »

Dlugi pisze:prawda jest taka, że mieszkam na niezłym wypizdowie, w okolicy praktycznie zero porzadnego sklepu z tego typu rzeczami a niebardzo ostatnio mam czas na dalszą podróż. wyboru w okolicy żadnego, jak coś to tylko na zamówienie. najgorsze, że kurtkę trzeba przymierzyć a jak nie będzie pasować to wszyscy kręcą nosem, że będzie problem ze zwrotem.
W takim razie weź pod uwagę ciuchy Buse. Jeśli w grę wchodzi tylko sprzedaż wysyłkowa
to polecam tego kolegę:
ciuchy BUSE
Sam od niego kupiłem komplet:spodnie+kurtka i jestem zadowolony, tak z obsługi jak i z ubrań
generalnie :smile: Kontakt mailowy bardzo dobry, szybka wysyłka i zawsze można wymienić jeśli
wybrany rozmiar okaże się niewłaściwy. Popytaj o inne rozmiary jeśli nie ma ich na aukcjach.
I co ciekawe:kurtkę wybrałem w rozmiarze "M" i było OK, ale spodnie "emki" były za duże i
pasował dopiero rozmiar o jeden mniejszy.
Zawsze można też podjechać do Zgierza, pomierzyć dokładnie i kupić na miejscu.
"Lepiej jest podróżować, niż dotrzeć na miejsce!"
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Kurtka

Post autor: B3stia »

Ja zamawiałem większość ciuchów przez neta :thumbsup:
a dokładniej tu http://moto-akcesoria.pl maja wiekszość ciuchów z louisa.
Nie miałem raczej żadnego kłopotu z zamówionym towarem.
Z reguły jeśli miałem problemy to zamawiałem 3 rozmiary i po wybraniu jednego odsyłałem resztę.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Kurtka

Post autor: henry »

Mam Ret Bika - Retvoyage. Jest super :thumbsup: Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Andrzej
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 73
Rejestracja: 16.06.2008, 23:32
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Andrzej »

Ja kupiłem Modekę Montana PRO miesiąc temu i na razie jestem zadowolony. Kurtka wygodna, dobra wentylacja, wydaje mi się że jest ok, ale to moja pierwsza kurtka motocyklowa więc nie mam porówmania. Jechałem w niej godzinkę przy lekkim deszczyku z wypiętą membraną i dała radę, przepuściła tylko troszkę w miejscu zamka wentylacyjnego z przodu. W gorące dni podczas jazdy OK, jak się stanie w korku to trochę ciepło, ale na to chyba niewiele się poradzi jak sie chce mieć kurtę uniwersalną. Ja polecam
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Daniel 87 »

Akuratnie Tomek ze sputnik team to moj znajomy, chlopak ma i modeke i buse. Jako zyczliwy polecil mi buse poniewz ma lepszy stosunek jakosci co do ceny za 500 ma sie naprawde dobrze uszyta kurteczke. Wspominal tez o reklamacjach, buse ponoc jesli sie cos popruje na szwach odpryje jakis znaczek czy cos tego typu poprostu naprawia i odsyla i nie zawsze dobrze, natomiast busenie naprawia tylko daje druga sztuke

ps Joozwa przeciez po to kupojemy te kurtki zeby mialy membrane a nie po to zeby miec wypinana po za tym membrana ma zywotnbosc okolo 2 lata wiec jesli polozysz ja w domu i bedzie lezala w koncie czy bedzies ja nosil to tylko Twoj wybor:)
jest to tylko taka gumowana powloczka z mikro lejkami ulozonymi w odpowiednia strone a jak wiadomo guma próchnieje i traci wlasciwosci
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Joozwa
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 18.06.2008, 18:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław/Kobierzyce

Re: Kurtka

Post autor: Joozwa »

Co do Marki to nie ma się co spierać bo każdemu pasuje coś innego a jakościowo wg mnie nie ma wielkiej różnicy. Fakt że Buse w tym wypadku rzeczywiście kusi ceną jak za taką kurtkę :grin:
Daniel 87 pisze: ps Joozwa przeciez po to kupojemy te kurtki zeby mialy membrane a nie po to zeby miec wypinana po za tym membrana ma zywotnbosc okolo 2 lata wiec jesli polozysz ja w domu i bedzie lezala w koncie czy bedzies ja nosil to tylko Twoj wybor:)
jest to tylko taka gumowana powloczka z mikro lejkami ulozonymi w odpowiednia strone a jak wiadomo guma próchnieje i traci wlasciwosci
właśnie dlatego że membrana to folia z maleńkimi tylko dziurkami ma określoną maksymalną paroprzepuszczalność.
Jak się człowiek dobrze spoci to ta membrana nie ma szans tego oddać i robi nam się w środku jeziorko, więc lepiej ją móc wyjąć kiedy nie spełnia żadnej funkcji a tylko przeszkadza.

A co do żywotnośći to myślę że dużo lepsze dla niej jest leżenie w szafie (kufrze) kiedy jest zbędna niż ciągła "praca" w kurtce.
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Kurtka

Post autor: Padre »

Jutro wam zapodam adres sklepu gdzie kupiłem komplet Vanucciego. Sklep mieści się w Lublinie ale z tego co pamiętam mają też coś w necie. Zakupiłem u nich kurtkę, spodnie, buty i rękawice. Zapłaciłem za całość 1350zł. Później wlazłem na neta żeby sprawdzić ceny... i tu był szok. Za same buty na moto-akcesoria zapłacił bym prawie 700 zł. Goście wykupują w Nieczech ekspozycje, końcówki kolekcji itp. Towar I-ej jakości.
Kurtka: :http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... ts_id=7623
Spodnie: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19946
Buty: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=20075
Rękawice: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=22939
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Oldfox
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 13.06.2008, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurtka

Post autor: Oldfox »

Dlugi pisze:niedawno kupiłem motór, teraz przyszedł czas na powolne kompletowanie reszty szprzetów :) oczywiście chodzi o ciuszki itp...upatrzyłem sobie Modekę Montana Pro. Co o tym myślicie ??

http://modeka.pl/#/p1montanapro/Montana%20Pro/

może macię dostęp do tego typu sprzętów ?? do ułomków nie należę więc potrzebuję rozmiar 4XL ^^ jak ktoś ma dostęp to proszę o PW (w Białymstoku i Olsztynie brak!!!)
Mam taką kurkę i jestem bardzo zadowolony, mnustwo regulacji wietrzenie b dobre, dobre ochraniacze i wypinana podpinka i membrana (teraz jeżdżę bez mebrany :thumbsup: ), w deszczu jechałem bez kondona i nie przemokła (nie było to 1000 km w ulewie ale padało konkretnie) jak dla mnie super, polecam. :punk:
Wojtek
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Kurtka

Post autor: Padre »

http://www.moto-rider.pl
To obiecany adres ale widzę po ofercie w necie, że kolegom nie chce się robić fotek tego wszystkiego co mają na stanie. Jak z nimi gadałem to pewnie sami nie wiedzą co mają ale jak się dobrze poszuka... Tak czy inaczej polecam wizytę w sklepie i nie traktujcie tego jak reklamę bo naprawdę kwota jaką zapłaciłem w sklepie a cena u konkurencji to przepaść.
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości