Dookoła polskich gór....

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
MaxEnergy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 11.03.2012, 15:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno

Dookoła polskich gór....

Post autor: MaxEnergy »

Siema, robił ktoś podobną trasę? Macie jakieś ciekawe miejsca po drodze???
https://www.google.pl/maps/dir/51.83901 ... dd!1m0!3e0
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: ArturS »

Robiłem pierwszy dłuższy wyjazd dookoła Tatr i Bieszczad. Poza kilkoma widokami po prostu tranzyt i użeranie się z puszkami :niewiem:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: Reindeer »

MaxEnergy pisze:Siema, robił ktoś podobną trasę? Macie jakieś ciekawe miejsca po drodze???
https://www.google.pl/maps/dir/51.83901 ... dd!1m0!3e0
Przede wszystkim, odpuść sobie krajówki na rzecz "żółtych". Co do ciekawych miejsc, to jest ich sporo, ale z uwagi na długość tej trasy daruję sobie listę wszystkich potencjalnych atrakcji i zamiast tego odeślę Cię do mapy: http://mapa.polskaniezwykla.pl/ Rzuć też okiem na blog wilq.bb http://transalpem.blogspot.com/ Część z tej trasy (z naciskiem na okolice Krosna i Wrocławia, oraz Czechy) masz opisaną u mnie: https://trampkiem.wordpress.com/

Kilka sugestii:
* od Ustrzyk Dolnych, pojedź do Górnych, zahaczając po drodze o torfowiska koło Tarnawy. Stamtąd do Radoszyc, dojedziesz dołem, przez Cisną.
* boczne drogi poniżej Gorlic, obfitują w cerkwie
* w Zagórzu masz ruiny klasztoru, a w Sanoku muzeum Beksińskiego i ikon
* od Złotego Stoku, pojedź do Międzylesia, na "Autostradę Goeringa", a z niej na Trasę Stu Zakrętów
* trasa nr 8 to zło
* niepotrzebnie odpuszczasz góry na linii Ząbkowice Śl. - Gorlitz

Krótko mówiąc, trasa ma potencjał, ale od Ciebie zależy jak go wykorzystasz. Albo będzie to kręcenie się po bocznych drogach, w poszukiwaniu widoków i atrakcji, albo nudna jazda krajówkami. Niestety na ową chwilę masz większą szansę na ten drugi wariant. Powodzenia.
gladki80
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.12.2013, 20:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: gladki80 »

Koniecznie zobacz Pekelne Doly w Czechach
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: Reindeer »

gladki80 pisze:Koniecznie zobacz Pekelne Doly w Czechach
I przy okazji warto zwiedzić Czeską Szwajcarię, a potem wpaść do miasta Rumcajsa - Jičína.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: KrzysieG »

Kawał drogi. Niech każdy wypowie, zaproponuję coś koło siebie i się nazbiera. Jak będziesz na Słowacji to widzę po trasie, że prawie po drodzę masz Orawski Zamek i Hrad v Starej Lubovli, polecam.A zamiast jechać drogą E50 koło tatr, warto wziąć pod uwagę tą drogę bliżej Tatr ( 537). Jezioro Czorsztyńskie, objechał bym z drugiej strony :) A z Krościenka masz 5km do Szczawnicy, tam możesz zjeść dobrą pizze w barze Soprano, na początku Szczawnicy po lewej. Wąwóz Homole w Jaworkach.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: Reindeer »

KrzysieG pisze:Kawał drogi. Niech każdy wypowie, zaproponuję coś koło siebie i się nazbiera. Jak będziesz na Słowacji to widzę po trasie, że prawie po drodzę masz Orawski Zamek i Hrad v Starej Lubovli, polecam.A zamiast jechać drogą E50 koło tatr, warto wziąć pod uwagę tą drogę bliżej Tatr ( 537). Jezioro Czorsztyńskie, objechał bym z drugiej strony :) A z Krościenka masz 5km do Szczawnicy, tam możesz zjeść dobrą pizze w barze Soprano, na początku Szczawnicy po lewej. Wąwóz Homole w Jaworkach.
Ze swojej strony potwierdzam. Droga 537 jest bardzo fajna. Drogi wokół Jeziora Czorsztyńskiego są fajne z każdej strony, a i o oba zamki warto zahaczyć. Koło Łącka, jest Tłocznia Maurera. Śliwowicę, jak na mój gust mają tam za drogą, ale warto kupić tam wino owocowe (np. agrestowe lub rabarbarowe).
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Dookoła polskich gór....

Post autor: pete17 »

W Czechach powinieneś zobaczyć Skalne Mesto w Adrspach...bajka. To w okolicy Kamiennej Góry..tylko za granicą :smile:
Lubię motory...wszystkie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości